Azonnali kérdések

Köszönöm, valóban ez a megoldás segített.
Már csak azzal küzdök, hogy a belinkelt leírást tovább olvasgatva próbáltam az AMDRadeonX3000.kext fájlt betölteni, de ez nem akar menni. Az lehet, hogy ezt csak kikapcsolt SIP esetén tudom a kextload paranccsal megtenni?

Mit probalsz pontosan? Milyen hibauzenetet kapsz?

Ezt akartam megcsinálni, de aztán már az elején akadályokba ütköztem.

  1. A SIP kikapcsolás csak a grafikus recovery módból (terminal) sikerült.
  2. Elkövettem azt a hibát, hogy a következő parancs (mv /System/Library/Extensions/AMDRadeonX3000.kext /System/Library/Extensions-off/) előtt nem néztem meg, hogy volt-e az Extensions mappában ez a fájl, mert a művelet után az Extensions-off mappában nem jelent meg. Sebaj gondoltam, van 1 másik gépem ugyanezzel a rendszerrel onnan átmásoltam ide ezt a fájlt. És szerintem valami itt csúszik félre, mert ha jól értem, akkor a kextload jogosultsági problémára hivatkozik.

Konkrétan ezt szeretném: sudo kextload /System/Library/Extensions-off/AMDRadeonX3000.kext
És itt a következő hibaüzenetet kapom:
“/System/Library/Extensions-off/AMDRadeonX3000.kext faild to load - (libkern/kext) authentication failure (file ownership/permissions); check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).”

Egyébként csak a hőmenedzsment miatt gondoltam a leírtak alapján, hogy ez még jó lenne, amúgy egyelőre jónak tűnik minden, de még tesztelem, mert csak rövid ideig ment így a gép.

Úgy nézem, hogy ennél a fájlnál más a tulajdonos és a jogok is, mint a többi hasonló fájl esetén, amik az Extensions mappában vannak. Megpróbálom harmonizálni valahogy.
Az egyébként biztonságilag nem aggályos, hogy a single user módba (természetesen a gép mellől) mindenféle jelszó nélkül be lehet jutni és root jogokkal ügyeskedni? Ez egy lopás esetén nem túl bíztató.

Dehogynem: a mókusvakítás része. :slight_smile:
Legutóbbi gépem is jelszavazva érkezett, single user vagy recovery – már nem emlékszem – terminal: resetpassword, és voilà!

Volt már valakinek olyan problémája, hogy a rendszerhangok magasabb (talán gyorsabb is?) hangon jönnek?

Minden másnak rendben van a hangja.

Macbook Pro M1 Pro, Sonoma 14.3.1, külső Yamaha AG06 hangkártya/keverő

Szerk: Ahogy jött a probléma, úgy el is múlt. Nem rémlik, hogy bármit csináltam volna…

Ez addig működik, amíg az iCloud lock nincs bekapcsolva.

1 kedvelés

Ezt jó tudni! És régebbi gépeknél?

Nem. Ha nem titkositod a storage eszkoz tartalmat, akkor single userben vagy mas oprendszert bootolva, de akar a storage eszkozt kiszedve is elerhetoek a fileok. Ezt nem tudod “helyben” meggatolni, hiszen teljes fizikai kontrollod van a gep felett. T2-tol kezdve mindig van valamilyen storage titkositas, ha T2 vezerelte storage mediara telepitessz/arrol bootolsz (pl. a beepitett SSD). 10.14-tol ezert eltunt a Single User bootolas kepessege a macOS-bol is. Minden javitasra ott a recovery, az pedig nem fog tudni hozzaferni a T2 biztositotta storagehoz, ha nem tudod az user jelszavat.

1 kedvelés

Üdv (a koránkelőknek)!
A nyomdába böngészőn keresztül töltöm fel az anyagot, de csak a névleges sebesség kb. huszadával megy. Traceroute el sem éri az adott címet, csak az első 3 szám stimmel. Mi lehet az oka (router, tűzfal, filter)? Állítólag más nem panaszkodik rá.
Köszönöm a szakértést.

Azok, akik nem panaszkodnak, ugyonannal az ISP-nel vannak, ahol te? Alapvetoen azt mondanam, hogy vagy mindenki panaszkodik, mert elfogy a kapcsolata a szervernek (tehat hazudnak), vagy a te ISP-d es az o ISP-juk kozott van a problema. Neked mas iranyba jo a feltoltesed?

Korankelok? Ugyan, mindjart este van :smiley:

Nem ismerem a nem panaszkodókat, a nyomda állítja, hogy másnak jó, de nem nagyon vizsgálódnak.
Más irányba jó vagyok, WeTransferrel szoktam végül átküldeni.
Telekom – Invitech vonalról van szó, hamarabb odaérnék vele gyalog, csak a Dunát kellene átúsznom, kétszer. :slight_smile:

Te vagy az Invitech, vagy te vagy a Telekom?

Én a nagy Tré vagyok, 500/22, egyéb gond nélkül.
A nyomda szerverét pingelni sem lehet, ezért gondolom, hogy talán túlzott védelem van beépítve.

A ping letiltasa, alapvetoen nem gond, marmint, semmivel sem rosszabb, ha le van tiltva, vagy, mint ha eppen nincs. Viszont, van olyan ICMP, aminek a letiltasa nyilvan nem jo otlet, de, hogy ez le van-e tiltva, az a te oldaladrol nem lesz kideritheto.

Viszont, kosza gondolatkent, megnezed, hogy akkor is ilyen lassu-e, ha leveszed a sajat gepeden az MTU-t, pl 1400-ra?

Csütörtökön lesz aktuális, megnézem.
Köszönöm.

1 kedvelés

Nem segített az 1400.

Van egy régi Crucial MX200 SSD-m, ami lassan tíz éve pihen. Most elővettem, hogy filmet nézzek tévén (tudom, nem ez az épeszű módszer, de most épp ez van), semmi baja nem volt egy darabig, működött. Aztán egyszer csak megmakkant: kizárólag az NTFS for Mac nevű app tudja mountolni, az is csak read-only-ban. A totálisan elbaxxott DiskUtil néha látja, néha nem.

A drájvra letorrentezett filmeket átmásoltam egy HHD-re, és most szeretném újraformázni. Az említett app HFS-nél hibaüzen, a többi formátum esetén egyszerűen elakad a formázásban, nem mond semmit. Terminalban is próbáltam, az elkezdi, majd elakad, vagy azt mondja, nem tudja unmountolni.

Az elakadások úgy néznek ki, hogy a folyamat látszólag tart, de az írás-olvasás állapotjelző ledje elalszik, marad a bekapcsolt státuszt jelző fény.

Kérdés: van-e valami mód szóra bírni egy eddig hibátlan SSD-t? Keressek benne egy ici-pici reset gombot? Vagy próbáljam kalapáccsal?

Az nem fordulhat elo, hogy minden valoszinuseg szerint most halt meg? :smiley: Ha pl tudsz rola SMART adatokat nezni, ott latszana, hogy mennyire van ■■■■ allapotban. En megprobalnam vegigirni dd-vel 0-val, hatha javit valamit. Masik USB hazban probaltad?

Szerk: illetve, en ugy vagyok vele, hogy ha egy storage eszkoz egy ici picit is megbillen, akkor kuka.