hwKlaxon

Hasznal itt meg valaki HardwareGrowler-t? Ha mar nem, talalt helyette valamit? Kb., mukodik meg mindig Sonoma alatt is (de kitudja, hogy meddig futtathatoak Inteles binarisok?), csak itt olyan suru lett az awdl0 joves-menese, hogy kb 8 percenkent, folyamatosan buborekol 2 percig, hogy uj IP cimed van. Tehat, kene opciot rakni bele, hogy ignoraljon interfaceket. De ugyonigy, zavaro a volume mountos resze, mert itt ugyan lehet ignoret felvenni, de nem tudok pl. olyat ignoralni, hogy mindent, amit a rendszer a /var ala mountol.

Hirtelen max, arra talaltam alternativat, hogy az USB esemenyeket mutatja valami, de ezzel, ki is fujt minden.

A forrast leszedtem, par ora alatt kihackeltem belole a growl supportot (a growl azt szeretne, ha 4.x-es Xcode forditana :DD, de 15-nel jarunk eppen), de meg igy is kb minden, amit csinal, az deprecated koddal tortenik.

Elkezdtem osszerakni egy sajat implementaciot, de ha van normalis, kezesbarany, mukodo alternativa, akkor abbahagyom :smiley: 1 nap alatt, meg csak addig jutottam, hogy kesz a plugin kezeles (minden fajta cucc, az onallo plugin), az elrejtheto/megjelenitheto menubar ikon es mar jonnek az USB eventek. A cel az lenne, hogy a leheto legminimalisabb jogkorrel, full ARM/Intel es Sonoma kompatibilitassal menjen, App Store kompatibilis megoldaskent. A legujabb toolsettel 10.13 es felette tudok mar csak tamogatast adni.

Meglepodtem ;D Azt hittem, jogy tobben hasznaltok ilyet :smiley:

En errol azt sem tudtam elsore, hogy eszik-e vagy isszak :slight_smile:

2 kedvelés

Ah :slight_smile: Valami, ehhez hasonlora gondolok: Czo: "Ez nem is bonyolult! :D" - Mastodon

Én is csak most lestem meg, hogy ez mi is valójában, eddig nem használtam ilyet, majd ha elkészül az appod, akkor valszeg kipróbálom, hasznosnak tűnik :slight_smile:

macOS 12-hoz, vagy ujabbhoz tudok adni Testflight linket. Egyelore meg nincs szep ikonom, de otleteket es tesztelesi lehetoseget mindig orommel fogadok. Ami jelenleg megvan, kb az alap mukodo settings, es az USB esemenyek mutatasa.

Az Apple kicsinalta a 10.13-at es a 10.14-et. Az Xcode 15 azt allitja tud oda buildelni, de amit csinal, az nem mukudik. Ez igy volt a betak alatt es igy maradt a vegleges kiadasban is. Kar ertuk, kivalo ugynokok voltak.

Szerk:
A githubos linken van egy “workaround”, ami beleteszi a csomagba a hibas libet, amivel igy tenyleg mukodik a cucc 10.13-on is :slight_smile: Szoval, annyira nem nagy a para, de ha nem magan projekt lenne, mar valoszinu a fonoknek jeleztem volna, hogy dobni kell a 10.13-at mert nem megy es mar el is lenne dobva. Szoval, tuti, hogy nem tesz ez a bug jot a 10.13 es 10.14 3rd party appfejelsztok tamogatasanak.

Nem is emlekeztem, hogy a notificationokhoz kapcsolt ikonok osszementek 10.13-hoz kepest. Mikor mentek ezek ossze? Big Surnal?

Ime a 10.13:
Screen Shot 2023-10-05 at 12.09.05

Ez pedig 14.0:
Screenshot 2023-10-05 at 12.09.47

Az USB resz kesznek tekintheto :slight_smile: Johet szepen, sorban, a tobbi ize.

3 kedvelés

Hajat tepo a sebesseg :smiley: Mar van Thunderbolt es Firewire notifikacio is, valamint lemezkepek/particiok mountolasarol is jon info, ahol az ikon is latszik.

Hello,

tudnál egy Testflight linket adni?

Elkuldtem.

Köszi, ha latok valami furcsaságot, szólok.

Eszembejutott, hogy az ExpressCard eszkozok is PCI-E eszkozok, mint a TB eszkozok, ugyhogy ra is izgitottam a Thunderbolt plugint az ExpressCard PCI-E kartyak kiirasara. Az USB-s plugin, eddig is kiirta az USB kartyakat :slight_smile:

2 kedvelés

Az “ifconfig” parancs, kinel hany “utun” eszkozt mutat? Nalam van egy csomo, es ossze vissza jonnek-mennek rajtuk az IP cimek, igy bazi nagy zajt generalnak. Raadasul, ez az esemenylista mar “szukitett”, egy csomo, egymast kiolto esemeny ki lett mar szurve belole.

Nálam csak 3 és az IP címek is úgy tűnik, stabilak.

Nalam a v6-os cimek, azok “stabilnak latszanak” :D. Marmint, ugyonaz az ip cim jon-megy, es kuldozgeti a rendszer a system configuration changed eventet… En ezt megprobalom takaritani, de meg igys is atcsuszik neha-neha.

Nalam 7 (azaz het)

Nálam Catalinán 2, stabilan.

Ez nem Sonoma, ugye?

8db, de egy darab ilyen értesítést sem vettem észre 1.0-152-es verzión.

Nem használok IPv6-ot, szolgáltatóm nem támogatja.