Azonnali kérdések

Igen, ilyen gépem van. Bocsi a láma kérdésért, de tudsz linkelni egy átalakítót?

Köszönöm a segítséget, szerintem ennél maradok akkor: http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-34um88c-p-34-ips-qhd-ultrawide-monitor-hdmi-displayport-1203243.html

Tudomásom szerint igen.

Ez nem biztos, hogy kenyelmes lesz, de te tudod. Esetleg ezt is erdemes lehet megnezni:

http://oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/24/dell-ultrasharp-u2515h

1 kedvelés

Most szivatsz nem 100e kellettkeresni? :D

@solareclipse Akkor elvileg egy ilyen kabellel mukodik is a cucc: http://www.delock.de/produkte/G_82699/merkmale.html

Nagyon megfogott az LG :D

21:9-es monitort csak videoszerkesztésre vagy zenészeknek ajánlanék (esetleg játszani).

1 kedvelés

Csak ne “hajlitott” monitort vegyel. Nekem faj a fejem tole, borzalmas, hogy nincs egy normalis vizszintes egyenes vonal…

1 kedvelés

Szerkeszteni amugy se lehet rajta :) ahol nincs egyenes vonal.

Hát használat kérdése szerintem, igaz én nem webfejlesztek és fotos sem vagyok, de nálam az a lényeg, hogy legyen hely bőven appoknak. Van aki full screen nézetben használja az appokat, akkor el tudom képzelni, hogy van sok üres rész, de nekem max prezentáláskor van valami full screenbe. 21:9 - ben 3 teljes dokumentum elfér egymás mellett, ami számomra nyomos érv a 21:9 mellett, de tök jól el tudom képzelni mondjuk eclipse, log és preview hármast egymás mellett egy webfejlesztés esetén.

Ívelt monitort még nem próbáltam szóval nincsen tapasztalatom. Érdekes, amit @tetragir ír, hogy fáj tőle a feje, review-ban még nem olvastam erről, persze simán lehetséges.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét. Sikerült megvennem a Dell az óázisban. :slight_smile:
Tök jó választás volt, köszönöm az ajánlást.

3 kedvelés

Hát nem gondolkodtál sokat… egy rendes billentyűzet nem hiányzik? :)

Én teljesen meg vagyok vele, csak szoknom kell. Csak almás cuccban gondolkoztam, ezért esett erre a választás. :)

helyen kell kezelni az Apple-t.
A gepek jok (altalaban), az oprendszer jo (egyelore…), egy csomo szoftver jo.
Viszont a billentyuzet az gyenge, az eger ugyszinten. A halozatos szolgaltatasaik (iCloud, airdrop es tarsai) siralmasak.

Azok helyett erdemes alternativat keresni. Ha nem is mesz el egy Matias Tactile Proig, vagy mas mechanikus cuccig, azert vannak joval hasznalhatobb darabok.

Nagyon sokaknak rossz tapasztalata van az icloudról, airdropról, nekem hálistennek szuperül működnek.
Billentyűzetből mindenképpen vezeték nélkülit szerettem volna, slimet. Az a baj, hogy túlságosan megszoktam macbookon gépelni és nagyon megtetszett. Ezért szerettem volna házon belül maradni…

Én is nagyon szeretem ezt a billentyűt meg az egeret. Persze pl az egér nem való játékhoz, mint ahogy lehet egy csomó szerkesztő programhoz sem megfelelő. De nekem nagyon bejön. De azt is tudom, hogy nem mindenkinek és meg is értem azokat, akiknek nem…

2 kedvelés

En pedig ha fizetnel se hasznalnek egy csattogo mechanikus billt.

2 kedvelés

Halihó,

Dilemmában vagyok a masina építésével kapcsolatban. A tápegység méretezésével akadt kérdésem.
Mivel passzív hűtésű tápegységet szeretnék (minimalizálni akarom a zajforrásokat), s ezzel párhuzamosan próbálom kalkulálni, hogy vajon mekkora teljesítményű tápot szerezzek be.
Elektrotechnikai képzettségem azt sugallja, hogy olyan 60-70%-os legyen a tápegység terheltsége normál üzem esetén.
Amiről fogalmam sincs, hogy mennyi erőforrásigénye van mondjuk egy alaplapnak.
A processzorról van fogalmam, mivel az egy általában ismert érték.
Leginkább a kérdésem az, hogy egy alaplap két memóriamodullal és egy m.2-es ssd-vel vajh mennyit kérhet a tápegységtől???

update:
sikerült találnom egy online kalkulátort… 82W-ot ír teljesítményfelvételre…
i7-7700 CPU, 2x16GB DDR4, 1 M.2 SSD, 1 SSD, 1 wlan kártya,

Seasonic-nak van passive psu-ja 400W sztem boven eleg ide, ha nem raksz bele valami brutal vga-t.
https://seasonic.com/product/platinum-400/

2 kedvelés

Köszi
Tapasztalataim szerint nagyjából bőven elegendő nekem az integrált vga… Egyelőre dedikáltban nem gondolkodom. Egy nvidia 980ti-vel is számoltam egy fogyasztást és úgy is 300w körülire adta a kalkuláció.

Ezeket a venti-nélküli tápokat be lehet szerelni 90fokkal elforgatva??