Azonnali kérdések

Ez egy jo kerdes, maxon terhelve biztos nem lenne szerencses, de ilyen ~100W-nal nem hiszem, hogy zavarni fogja… Azert azt is hozzatennem, hogy doglott seasonic-ot se lattam meg a palyafutasom soran. :)

Honnan lehet letölteni David Bowie The last five years dokumentum filmet 1080p-ben?
Próbáltam letölteni youtube-ról, ott sikerült 720p-ben letölteni, az 1080-ast egyik Firefox plugin sem engedi. Vagyis az egyikkel sikerült letölteni, de külön töltötte le a videót és külön a hangot. Na most ezzel az a baj, hogy a videót a quick time valamiért majdnem kétszeres hosszúságúnak érzi, az iMovie is (VLC is), QuickTime-ban még trimmelni sem engedi, az iMovie-ban meg elfogyott a hely a gépem alól (pedig volt vagy 15 Giga) és ott is ■■■■ a hosszúsága. Egyedül a Handbrakek írja ki jól a hosszát, de az meg nem enged hozzáadni audiót. Most éppen persze a handbrakkel konvertálom át másik mp4-be, hátha jó lesz utána quictime vagy imovie-ban. Persze ez nem biztos, mert ha nem jó az fps, akkor elcsúszhat a hang.
Magyar torrenteken még nincs fent, külföldieken pedig csak szarabb minőséget találok. Megköszönném, ha valaki tudna küldeni (akár PM-ben) egy megoldást.
Egyébként a videó ingyen elérhető a BBC oldalán, de csak angliai IP címről. Próbálkoztam free proxykkal, de nem jutottam egyikkel sem semmire sem.

Tudsz adni youtubelinket?

Úgy látom már nem: https://www.youtube.com/watch?v=TN51viPr8bI
Szóval jó, hogy még nap közben letöltöttem, mert este meg akarjuk nézni mindenképpen. Persze legrosszabb esetben megvan 720p-ben, ha érdekel (valakit).

Nem értem a macOS új lemezkezelését. Mutatom a screenshotot:

A bajom az, hogy látszik, hogy van 10 giga felszabadítható, de nem szabadítja fel a rendszer. És 5 percenként küldi az üzenetet, hogy elfogyott a hely. Ráadásul jártam úgy, hogy a terminal írta ki, hogy nem tudja elmenteni a bash history-t vagy ilyesmit. Az egészben a legjobb az, hogy folyamatosan szabadítom fel a helyet, kb 3-4 gigát felszabadítottam, de ez azóta sem változott. Alul látszik, hogy a Finder jelenleg mennyi szabad helyet ír ki.
A legrosszabb, hogy most szeretnék egy videót behúzni az iMovie-ba, de nem engedi, mert azt írja nincs hely. Pedig lenne, ha felszabadítana helyet…

A “szokásos” TM helyi mentéseit megnézted?

Azt nem, azt hol kell megnézni? Amúgy van “sima” TM mentésem.

Igazából nem harcolnék, mert látszólag van elég hely. Tegnap le kellett töltenem a Sierra telepítőt, hogy másnak kiírjam, de még nem jutottam el odáig. Emiatt plusz 5 giga van a gépemen, ami egyáltalán nem kell. Valamint a fényképeimet nem szerkesztettem meg az utóbbi fél évben, és ezeket fel szoktam tölteni a flickr-re. Szóval ha nekiállnék és megcsinálnám, akkor bőven lenne hely a gépemen. Úgy, hogy közben van két virtualis gép is, ami azért szintén sok helyet foglal.

(ami nem látszik a screenshot-on)
i7-6700
32GB DDR4
wlan pci card
vga nélkül

vga

Erre való pl. egy BR-író, ha nincs elég külső tárhely. (2x)

250W a 980 TDP-je. Nincs itt semmi meglepetes.

Akkor mar olcsobb egy kulso hdd.

Persze, de eddig se vett (elegendőt). :)))

1 kedvelés

Most volt időm ránézni a linkre, de ott csak be és kikapcsolni tudom. Hogy lehet megnézni a státuszt?
Amúgy nem zavarna ha lenne helyi backup, csak amikor kell, akkor szabadítsa fel a helyet.

Ma is belefutottam egy ilyen helyzetbe. És rettenetesen idegesítő. Bootcamppel szerettünk volna win telepítőt csinálni iso-ból, és nem indul el a bootcamp egyáltalán, mert azt írja, hogy minimum 50 giga szabad helyre van szüksége. Erre felszabadítottam 66 gigát. Mármint annyi lett a szabad, amiből a felszabadítható 16 lett. És mit ad isten, még mindig nincs elég helye, hogy elindítsam. Nem a saját gépemre akarom rakni a windows, hanem csak kíváncsi lettem volna, hogy egyáltalán elindul-e a bootcamp másolás. De az istennek nem tudtam, mert hiába szabadítottam fel helyeket, csak a felszabadíthatóhoz adta hozzá és egy fikarcnyit sem lett több a szabad helyem. Ez rettenetesen idegesítő. A dühöngőbe kellett volna írnom ezt inkább. És ez a második volt a mai nap, az első meg a vadonatúj iMac bootcampje nem tudja megcsinálni a win telepítőt pendriveot. De ez már megint más téma. Ennyire kiakadva az osx-re akkor voltam utoljára, mikor megvettem az első gépemet és kernel pánikkal gyakran elszállt. És egyből kiderült, hogy hibás volt a memória. De az alkatrész hiba volt, ez meg…
És ne ma pendrivval van a gond, mert próbálkoztunk több pendriveval is. grrrrrr

Úgy látom ezzel a felszabadítható területtel meggyűlt már másnak is a baja még hozzá már fél éve. Tehát ez egy jó kis bug lehet, vagy a bootcamp nem jó helyről kéri le a szabad merevlemez méretét. Mármint lehet a tényleg csak free-t kérdezi meg ahelyett, hogy a free+purgeable-t kérdezné…
https://forums.developer.apple.com/thread/50073

Közben megvan az infó a fentebb belinkelt hozzászólásokból láttam meg, leírom ide.
Terminálban: df -h, (vagy ls -la /Volumes )
Ha van /Volumes/MobileBackups, akkor be van kapcsolva a helyi mentés.

A terminál parancs kicsit ember közelibb megoldása (állítólag):
Rendszerbeállítások, iCloud, ott jobb oldalt az iCloud Drive beállítások (Options) gombjára kattintva alul az Optimaze Mac Storage opciót ki kell venni.
Most ahogy így ezt megtaláltam, most jöttem rá, hogy a napokban bekapcsoltam, hogy optimalizálja a fotókat, mert állandóan panaszkodott a rendszer, hogy nincs neki elég helye. Szóval akkor emiatt jött elő ez a probléma és azért nem találkoztam még ezzel a felszabadítható lemezterület problémával.

Szóval köszi a segítséget, így már tudom mit kell tenni.

1 kedvelés

Ugyan nem kerdes, hanem tipp:
Ha a Time Machine menu nyitva van es lenyomod az Option gombot, akkor ellenoriztetni tudod a meneteseket (Verify Backups).
https://twitter.com/rosyna/status/823333194162270208

1 kedvelés

Hacklin muszaj, ha ganyolni akarja az ember. :D

Mar az El Capitan betak alatt kikapcsoltam, nekem nincs ra szuksegem. Egyebkent hackli alatt sem kell ezt kikapcsolni, ha alairsz minden modositott kextet, akkor nincs vele baj.