Azonnali kérdések

En is igy szoktam, de nekem maga a bankfeluleten van itunes gift (nemetorszag, sparkasse)

Es olyan is amit te toltesz ki a kasszas pedig azt az osszeget beuti.

Én magyar iTunesból küldtem 12 eurót ajándékba karácsonykor. Nekem akkor semmi hasonló problémám nem volt. De nem emlékszem, hogy ilyen magas összegek lettek volna alapból kiírva :)
De most iOS-en nekem is 4300 euró van kiírva.

Nem lehet, hogy most fog átállni forint kijelzése euró helyett? Lehet ez azt is jelenti, hogy nemsokára jön Siri magyarul??? :)

1 kedvelés

Hahó,

Jelenleg is futtatok időnként vmware-t, csak és kizárólag egy nyavalyás program miatt.
Ez a futtatott szoftver sajnos egyáltalán nem rendelkezik alternatívával.
De felötlött a fejembe, hogy vajon létezik-e egyszerűbb megoldás arra, hogy ezen alkalmazás virtuálgép nélkül csak egy “keretként” fusson osx alatt?!
Gondolok ezalatt ilyen winonx vagy valami hasonló cuccra (erről mondjuk sok jót nem olvastam).
Viszont fontos, hogy stabilan működjön.

Egy darabig direkt emiatt használtam windows-os laptopot, de úúúúúúúgy elegem lett belőle, hogy elmondhatatlan. Képtelen vagyok megszokni a windowst.

Milyen eroforrasigeney van ennek a proginak? Vineal megoldhatonszerintem, regebben par mb-s fotos appot futattam igy.

Igazából se grafikai, se teljesítmény-igénye sincs.

Jonnek az okosak es elmondjak hogyan lehet ezt megcsinalni.

https://www.davidbaumgold.com/tutorials/wine-mac/

Én egyszer ennek a segítségével csináltam egyszerűbb Windows programot futtathatóvá macen: http://www.wikihow.com/Open-Exe-Files-on-Mac
A másik ami még szóba jöhet az a Crossover. Ezt utóbbi programot rendületlenül fejlesztik: https://www.codeweavers.com/products

2 kedvelés

A kulonbseg a Parallels Desktophoz kepest: http://kb.parallels.com/123796

1 kedvelés

Kaptam két Indy fájlt, ami annyira friss, hogy nem tudom megnyitni. Van valaki, akinek annyira up-to-date a rendszere, hogy vissza tudná menteni nekem? Egy idml-t szeretnék belőle.

Azonnal megkérdem: mér piros zájfónt gyártanak, mér nem grafitot? Mint a műjanyag póvermekk, abba bele tudnék szeretni. :))

1 kedvelés

Nem mai dolog a Product (RED) az Apple termekeinel, nekem ilyen a bortokom, a szilikontokom es van ilyen iPod Shufflem is.

1 kedvelés

nekem kifejezetten tetszik!

Kar hogy feher az elolapja, kulonben tuti rendeltunk volna baratnomnek.

Ez a megoldas “szerencsere” 10.9 ota nem mukodik. Korabban, ha barmilyen appnak szuksege volt barmilyen beallitasra, mindig diskrol kerult kiolvasasra a plist. A konfiguracios opciokat tartalmazo plistek kozvetlen szerkesztese mar 10.0-ban sem volt tamogatott, helyette letezik API, es command line parancs is (defaults). A problemad pedig abbol fakad, hogy 10.9-nel vegre bekerult egy cache reteg a disken tarolt beallitasok es az appok koze, igy meg lehetett takaritani rengeteg disk i/o muveletet (ezt minden HDD-t hasznalo Likeolja). A rendszer a plist allomanyt csak a konfiguracios kulcs modositasa utan irja ki (specifikacio szerint ezt sem azonnal, hanem I/O szempontjabol viszonylag idle helyzetben teszi), kulcs olvasasakor pedig csak akkor kell a diskhez fordulni, ha a cacheben nincs benne a keresett adat.

Ha ki akarod torolni pl a finder beallitasaiat, akkor szerintem a “defaults delete com.apple.Finder” kell neked. Van lehetoseged arra is, hogy megold a cfprefsd processt (figyelem! ebbol minden mar bejelentkezett felhasznalo, valamint a root neveben is fut egy-egy peldany). Ha megolod, akkor nyilvan kiurul a cache, viszont a valtoztatott, de a hattertarra meg nem kiirt modositott beallitasaid elvesznek.

1 kedvelés

Most miert is akarsz clean installt? Mi vezetett oda, hogy ugy gondoltad a Finder prefs torlese a megoldas? Szerencsere az unix like alapok miatt az osx nem igenyel havonta clean installt, kenyelmesen el lehet lenni egy 10+ eves profillal.

Azért nem mehetünk el szó nélkül ezen tény előtt, hogy a rendszeren belüli hibák egy részét maguk a felhasználók vagy egy 3rd party alkalmazás szállítja.
Ez nem azt jelenti, hogy maga az osx egy tökéletes valami… mert rohadtul nem az :)

Több mint két évtizede ülök a rokkantalma logó mögött, de két ujjamon meg tudom számolni hányszor idegelt fel igazán komolyan ez a rendszer… S effektív mindkét alkalom az én hülyeségem volt.
Nem számolgatom a flopokat, biteket és másodperceket. Egyszerűen csak leülök és dolgozok rajta. Megszoktam a rendszer sajátosságait az évek alatt - nem használok különféle alkalmazásokat erre-arra. Igy talán kevesebb a hibalehetőség. Úgysincs tökéletes alkalmazás :-)

Vannak, akik a Linuxukat is kepesek havonta ujratelepiteni, vagy az elso problemara az ujratelepitessel reagalni, mig masok Debian Potato ota csak upgradelik a rendszeruket.

Es vannak akik a rolling release-re eskusznek, inkabb tobbszor legyen kis szivas, mint egy tobb napig tarto egy dist-upgrade utan…