Azonnali kérdések

Újratelepítettem a telefont nemrég. Azóta fulhallgatón át nagyon halk a Siri. Az oldalsó gombokat kikapcsoltam azt, hogy állítsa a csengetés hangerejét, de mást nem állítottam át. Van valakinek ötlete mi a franc lehet ez? Egyébként a zene meg videók rendes hangerőn szólalnak meg. Csak a Siri ilyen.

Sirinek kulon hangereje van, akkor nyomd a vol+ gombot, amig megy a siri animacio

3 evig hasznaltam Arch Linuxot munkagepen, nekem bejott a rolling release modell. Egyszer-egyszer amikor valami problema volt, akkor vagy downgrade, vagy workaround volt, de semmi nagyobb problemam nem volt vele.

Khm, igen, kössz. Amúgy mielőtt elkezdtem leírni a problémámat, akkor gondolkoztam, hogy ezt kipróbálom, csak épp egy orvosi rendelő várójában ültem és nem akartam a síri csendet megtörni… :)

Azért jó néha ilyen mérföldkövet elkapni véletlenül :slight_smile:

1 kedvelés

A MBP mid 2012 ( pl. MD104LL/A ) gépekkel volt anno valami tipusbetegség?

Ha dedikalt a GPU, akkor csak a “szokasos”. Le fog esni a GPU a nyakrol: https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/

Az elso korben cserelt GPU-knal a 2011-es gepeknel kezd ujra elojonni a problema, csak azota mar vegert a replacement program. Koszi Apple, szeretjuk ha **** gyartassz.

Itt csak a retinát (mid 2012 15") látom… ami engem érintene/érdekelne az a sima verzió.

Lehetséges, hogy a sima 15-el nem volt porbléma?

Itt osze vissza valtozik a lista. Korabban benne volt a 2008 es 2009-es MBP is. Az a modell is erintett: https://discussions.apple.com/thread/5264362?start=0&tstart=0 . Kb minden dedikalt GPU-s Apple geppel baj van. Szoval, ha van dGPU a gepben, akkor ket eset lehetseges. Meg nem ment tonkre, vagy mar tonkre ment es csereltek, viszont ekkor ujra elojon a meg nem ment tonkre allapot.

Remek :-)

Nem tudom, hogy itt került-e szóba vagy valamilyen hír hozzászólásánál volt korábban: működik még mindig a Facebook Messenger iOS készüléken Safariban. A trükk csak annyi, hogy a Safariban a facebook betöltése után “Asztali módot” kell kérni, utána már kattintható ugyanúgy a messenger, mint gépen és működik az üzenetküldés is. Szóval nem kell ehhez telepíteni feltétlenül a Messengert.

Mondjuk böngészőből messengerezni mobilon destop nézetben elégé terror :), akkor már inkább az app. Lényegesen jobban pörög.

iPhone-on gyakran kapcsolom be a hivas atiranyitast. Azt meg lehet valahogy oldani, hogy ez az egy beallitas a fooldalrol egy kattintassal elerheto legyen?

Csak hogy az app szívja az akksit nagyon (ezt állítják sokan), plusz észre is vettem, hogy rengeteg mobilnet forgalmat generál akkor is, amikor nem használom. Mindegy, nem is szándékozom feltenni, inkább akartam jelezni, hogy azért van még lehetőség használni a telefonon alkalmazás nélkül.

Ki kell kapcsolni az értesítést, és nekem se a netet nem szívja se az akkut.

En mar csak “elvbol” nem hasznalom az appot, nem szeretem h akaratosan rakenyszeritenek valamire, marpedig a facebook ezt csinalta… Regen biztos panaszkodtak az app-ta, lehet azota mar jobb lett, de amennyi eletet facebookon elek arra boven eleg a nehezen hasznalhato desktop mod :)

Ha napi egy mondatott kéne írni én akkor e görcsölnék, enni nem kér az app ott van a telon ha kel elindítom.

De pont egy üzenetküldőnél kapcsoljam ki az értesítésket meg a mobil netet? Ha letölteném a telefonomra, akkor csak és kizárólag azért lenne, hogy értesüljek arról, hogy valaki ott akar velem kommunikálni. Semmi más miatt. Jó, persze még a mobil netet ki is lehet kapcsolni és nem muszáj, hogy a háttérben menjen. De azt hiszem már nálam is lassan elvi kérdés lesz. Amúgy meg legalább leszokatom a baráti körömet arról, hogy ott keressenek meg :)

1 kedvelés

Egyebkent az uzenetkuldo hogy tudja lemeriteni az akkut? Nem fut a hatterben, a push uzeneteket pedig az apple szolgaltatsok kezelik a fejlesztotol teljesen fuggetlenul. Ez nem android, ahol a fejlesztok nagy resze nem GCM/FCM szolgaltatast hasznal, hanem sajat szervizt ir, ami elindul az eszkoz bootjakor es ez kezeli a notifikaciokat.

Netet nem kell kikapcsolni, ertesitesek nalam alapban mindenl ki can kapcsolva csak a sms telefonhivas es skypenal nem(szulok). Bongeszoben kapsz ertesitest? Nem. Es meg lassu is.