Azonnali kérdések

Hali,

Segitsetek egy kicsit, mert nem igazan ertem ezt az icloud drive-ot… :)
Eljutottam odaig, hogy minden gepemen egysegesen 10.11 lesz, es itt hisztizik, hogy icloud drive upgrade. A szitu a kov, a telom egy iphone 3gs ios 5.1.1-el amit a vilagert nem szeretnek lecserelni, de irja figyelmezteteskent, hogy min ios 8 kellene, ehhez az icloud drive-hoz. Ha megcsinalnam az upgrade-et akkor utana mar nem mukodne a contacts, mail, calendar, notes, reminders az iphone-on? Mert ha igen akkor veletlenus se nyomok ra. :)

A contacts, calendar stb syncnek mennie kell, de szerintem nem jo otlet arra a telefonra ios 8-at tenni, ha lehetseges egyaltalan.

Szerk: nem lehet.

En is igy vagyok vele, de nem talalok rola semmi ertelmes leirast ahol ezeket a funkciokat emlitenek.
off: Az ios5 szerintem az eddigi legjobban sikerult os. 3 ev alatt a 1 kezem meg tudom szamolni hanyszor crash-elt, Pedig ezen van jailbreak meg software-s unlock.

Mukodik, viszont ezen kivul magat a notes-ot is lehet meg kulon upgradelni az el capitanon belul, ehhez meg mar 10.11 es io9 kell a mobil oldalon. Ebben az esetben viszont teljesen elveszti a visszafele kompatibilitast.

Igen ill. (nalad nem relevans, de) a Numbers/Pages/Keynote nap is okoz visszafele inkompatibilitast.

Na, most mennyire valószínű, hogy fognak jönni új macec októberben? Most épp vásárlás előtt állok. Ezek a sandy bridge processzorok mennyivel jobbak, mint a mostaniak?

Szerintem a 21" 4k iMac ki fog jönni, és remélem új billentyűzet is jön vele :)

De nekem az iMac nem kell :D
Egyébként kíváncsi lennék, hogy mondjuk mit tudnak fejleszteni egy billentyűzeten. Azon kívül, hogy hozzácsapnak egy trackpadet. A trackpadet lehetne továbbfejleszteni a 3D nyomással és a haptic feedback-kel. Magic mouse-t is talán a 3D-s nyomással lehetne fejleszteni (bár itt már nem látom akkora értelmét).

Próbálom keresni az infót, de nem lelem. Maximum hány hónap után tudok venni Apple Care-t egy új gépre? Régen tudom, hogy 1 év volt, de ezt mintha megváltoztatták volna 3 hónapra. Vagy pont 3 hónapról változtatták meg 1 évre?

Ok, tárgytalan, már megtaláltam, hogy 1 évig lehet megvásárolni az Apple Care-t.

Igen, én is kb 10 hónap után vettem és simán tudtam aktiválni - Annyi, hogy Mo-n csak telefonos ügyfélszolgálat segítségével lehet aktiválni :(

Ezt jó tudni. Viszont jó, hogy el tudom halasztani az Apple Care vásárlását. Csak később meg is tudjam majd valósítani :)

Hát szerintem hordozható gépek esetében megéri, még is csak hurcolja az ember mindenfelé, én is vigyázok rá amennyire lehet de sajnos már egyszer így is leejtettem, meg is lett az eredménye megnyomódott a képernyő bal felső sarka (szerencse, hogy nem lett pókhálós meg semmi, csak esztétikailag nem olyan szép). - bár úgy tudom ilyen kárra nem jó a Apple Care :D

Vannak ébresztőórák iOS-re, amik mutatják éjszaka az időt. Ez mennyire károsítja a készüléket, hogy egyfolytában megy a kijelző?

Következő gyors kérdésem: nézi ezt a posztot valaki? :D
Viccet félretéve OSx10.10-nél vettem észre, lehet, hogy már ezelőtt is úgy volt, csak nem figyeltem rá nagyon, hogy most már nem tudom testreszabni a mappának a kinézetét. Azaz mappánként megadni neki, hogy hogyan nézzen ki. Egyedül ez alól a Desktop a kivétel. Először azt hittem, hogy nálam van valami hiba, de most az új gépen (szintén 10.10) is ugyanaz a helyzet.
A Downloads mappát úgy szeretem rendezni, hogy utoljára hozzáadás dátuma szerint (mint ahogy a stack view a dockon csinálja). A többi mappát pedig Alkalmazásonként szeretem rendezni. Van erre megoldás, hogy legalább a Downloads rendezése lehessen egyedi? (Még a pictures mappa is jó lenne, ha nagyobb ikonokkal lenne rendezve…)

Nálam be lehet állítani mappánként, mint eddig (10.10.5 Yosemite). Finder -> View -> Show View Options (abban a mappában kell lenni, amit módosítani akarsz).

Akkor biztos valami beállítás kérdése az egész, mert amikor rákattintok a menüre (vagyis Command+J), akkor a kis ablakban a fiókom nevét látom kiírva és nem az adott mappa nevét, míg az asztal esetén az asztal szó jelenik meg felül.

~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist -ben lehet nézelődni

Nekem be lehet allitani de teljesen random a mentett beallitasokat elflejtve jeleniti meg a mappakat, bizonyos mappanal pl nem tudok hatterszint cserelni

Az “ellenálló” mappák tulajdonai / jogosultságai eltérnek az állíthatókétól?