Azonnali kérdések

iMacben a proci-t nézted már melozik rendesen?

azzal nincs gond. de meg akarom vizsgálni a gépet. valami jó memória-tesztelőt keresek

Nem tudom, hogy ez az info ma mennyire helytallo, de par evvel ezelott, nem volt GPU gyorsitas csak nVidia Cuda eseten Archicadban (igaz, ahhoz is valami plugin kellett). Utoljara a 2013-as iMacban volt nVidia.

az a helyzet, hogy tegnap este még csináltam egy bootcamp win10-et. ott jó a sebesség. tehát valahol a friss osx és a régebbi ac nem szereti egymást

(majd letorrentezek egy ujabbat, amire frissítenék, aztán lecsekkolom, mielőtt bevásárolok)

Na mi lett, ujabb verzio jobban fut?

még nem vettem. egyrészt ki kell termelni az árát, másreszt meg meg ki akarom próbálni, hogy másik gépen hájsziérra alatt is ■■■■. ha igen, akkor szofver öszeférhetetlenseg, ha nem, akkor hatdverkehe

Ujabb demo verziot nem lehet kiprobalni? Vagy bekvar a jelenlegi verzionak.

Ha hardverhibad lenne, akkor kernel panicbol kernelpanicba menekulne a geped esetlegesen eszrevenned a gpu hibat a szettoredezo keptol kezdve mindenrol. Itt mas “problema” lesz, nevezetesen maga az Apple.

2 kedvelés

Azert a hiba lehetosegek koze felvennem a graphisoftot is :)

Ok szerintem maximum abban hibasak, hogy nem mennek az Apple agymenese utan (se friss OpenGL se friss OpenCL se Vulkan, csak a sajat szarok kenyszeritese, ertem ez alatt a Metalt es a CoreML-t), en raadasul tuti Cudat hasznalnek a szoftverben, aki szamit valamit, ugy is nVidian hasznal uzleti alkalmazasokat.

Ertelek, de ha a gyarto nem add supportot a termekehez akkor ne is adja annyiert mint a masik platformon. Kommunikalja le hogy itt is van de nem olyan jo mint a masikon ezert -30%

1 kedvelés

Ez viszont mar szerintem inkabb mulik a fogyaszton a kereskedon de a vendoron is. Ha majd a fogyaszto nem veszi meg ugyonazon az aron a termeket (hiszen a fogyaszto tudatos), akkor majd a kereskedo sem fogja ezt megvasarolni a gyartotol es a gyarto ra fog jonni, hogy nem jo amit csinal.

Amugy pelda, native instrument dj progijat hasznalom, tudom egy archicad lenyegesen komolyabb technikailag. De azt se felejtsuk el hogy ezt az appot a vilag osszes pontjan hasznaljak gyakorailatilag folyamatosan. Itt nem lehet akadas vagy random fagyas mert lehet eppen 30e ember ugral ra csak egy buliban.

Minden OS frissitesnel jon az email hogy lehet e updatelni vagy sem, eddig a maximum 1 honap volt. Es jott is az update a progihoz. (Ez utan az email hogy mindenkinek mehet az os updatet tesztelve, javitva.) ez egy 100 dollaros program nem pedig egy 4000 dollaros.

De amugy az adobe pont ugyan ilyen, minel nagyobb egy ceg annal jobban leszarja, hogy valojaban mukodike amit kiad. Tolja mindenki az evekenti frissitest de mar szibte folyamatosna minden felhasznalo beta teszter, es soha nem keszul mar semmibol se vegleges.

1 kedvelés

…és indul ez abból, hogy mindig el kell kápráztatni a felhasználót új dolgokkal.
Új emojikkal, új csillámf@szpónival…meg a fenetudja.

Nyüstölöm ezeket a rohadt adobe alkalmazásokat (illu, ps és id). De nem érdekel se a bridge, se a mittoménmi… már úgy tele van mindhárom alkalmazás ilyen keresztprogram, meg kiegészítőprogram szarokkal, hogy konvergál a használhatatlan szinthez.
Talán ha 1000 felhasználóból 1 vagy 2 tévelyeg a bridge-el meg társaival. Értem én, hogy felhő, meg tároljam ott a létező fontkészletem (vegyem meg ott… na meg az @nyád)… de azért hadd ne má’ viharlámpát a t€k€mre.

és 2018-ban még mindig ott tartunk, hogy 4351 db vektor átmozgatása 26mp-ig tart és az i7-es processzor 1 magja 1 szálon képes dolgozni.
Brávó.

1 kedvelés

Azert egy uj emoji vagy skin nem fogja hazavagni a programot. :) ezeket kilehetne tolni a tiniknek.

Igazából a bagatell fejlesztésekre utaltam… Semmi gyakorlati haszna, de azért van…

Jo lenne kitorni ebbol az adobe haromszogbol. De en ezt mar “mission impossible”-nek titulalom.
Tobb ezer munka/forrasfile *.ai, *.psd es *.indd formatumban.
S akkor ne is tegyunk emlitest arrol, hogy egy uj szoftvert kellene megtanulni… De meg ebbe is belenyugodnek.
De tobb ezer file-t atkonvertalgatni, exportalgatni…

Azert elegge lehangolo errol diskuralni 2018-ban.

Affinity szoftverei képesek megnyitni a psd és ai fájlokat, egyedül az indd fájl formátummal nem tud megküzdeni. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy 100% lesz a megjelenítése.
Ami szerintem nagyon nehéz az a Photoshop helyettesítő Affinity Photo. Itt a content gerenrátorok ami nagyon különböznek. Szóval ha valaki erre használta a Photoshopot, akkor ezzel lehet szívás.
Míg a Indesign vetélytárs Affinity Design főleg csak a megtanuláson múlik, mivel mégis csak vektor az vektor :). Ugyanakkor ott is eltérések lehetnek a vektoros ecsetek miatt.
Egyébként érdekesség képpen úgy tudom, hogy az Affinity Design asztali verziója (még) nem támogatja a vektoros ecseteket (vagyis az utóbbi időben nem olvastam el a frissítéseket), míg az iPad verziója egyből vektoros ecsetekkel jelent meg. Kollégám visszajelzése alapján az iPad verzió a ceruzával (és a Smart Pennel) iszonyatosan durván jó eszköz, szerinte jobban használhatóbb még az asztali verziónál is. 5eFt-ért vettük indulásakor az iPad verziót. A PS egy havi díjától egy kicsivel több csak…
Megjegyzés: én konkrétan nem foglalkozom grafikával…

1 kedvelés

Egyszer probalkoztam anno az Affinityvel, de sorozatosan hibasan nyitotta (vagy meg sem nyitotta) az adobe fileokat.
Az indesign fileokkal meg megkuzdok, ebbol van kevesebb - a quark-ra valo atallas is ido.
Azt lehet mar meg fogom lepni majd az adobe elofizu lejartakor.

A kíváncsiság mindíg győz…
Felkerekedtem, mondom kipróbálom az újabb verziót… hátha.
Affinity Designer
Első pillantásra egyébként nem rossz…
A problémáim vele:

  • komplexebb ai fileokat megnyitás után szétvagdos… tehát az illu-ban egy objektumként működő dolgot, több részletre bont - ráadásul teljesen értelmetlen szeletekre.
  • nekem rohadt lassú a UI… egy ki-be zoom után látni ahogy melózik szektorról-szektorra (homályból-élesbe) mutatom a screenshot-ot.
    A piros “félkarikánál” már látszik, hogy élesedik…

Próbáltam állítgatni OpenGL, Metal… egyéb… de igazából ordas nagy különbséget nem észlelek.

1 kedvelés