Azonnali kérdések

Ez igaz, de ha a jövőre is gondol…
Fél felbontásban (1920x1080) semmi gond, 2560x1440-nél pedig elég kicsik a pixelek.

2 kedvelés

titokban valóban előre gondolkodom.

Mekkora monitort szeretnél?

Sziasztok! A legutóbbi High Sierra frissítés úgy tűnik, elvitte a német A-Umlautomat. A munkámhoz kellene. :( Nem jön fel a lebegő ablak a hosszan nyomott a-val, ill. ha beszúrom Symbols-ból, akkor nem tudok többet gépelni az adott programban. Próbáltam Terminalban visszahozni ezzel, de semmi eredeménye: defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool true Másnál is van ilyen, ill. van vmi tippetek?

Restart vagy logout–login volt?
Milyen bill-kiosztást használsz? (A magyarnál alt+a az “ä”.)

Restart, login/logout megvolt, magyar billkiosztást használok, alt+a-ra ilyet dob: ą

Nálam a QUERTY-nél umlautos.

Mivel az irodai asztali gépemhez is QWERTZ van/volt, megszoktam ezt. Most olyat találtam még, hogy a klónozásnál (pár napja váltottam SSD-re) a tisztogatás, ill. az AppCleaner is elvihette az ä-mat és azt a lebegőfunkciót vmilyen fájllal, és oprendszer újratelepítéssel jöhet csak vissza. És feltörnek a régi windowsos emlékek… úgyhogy még kutakodom.

A QWERTZ-nél nálam is farkincás. Talán kellene egy spec. kiosztást készíteni, módosítani a QWERTZ-et.

1 kedvelés

ha sokáig nyomod az alapkaraktert, előjönnek a mutációk
55

Igen, eddig úgy használtam, de nem jönnek, nem történik semmi, hanem szépen befagy és semmit nem lehet utána gépelni. :-(

Azt még nem tudom, hogy kell, Preferencesben már nézegettem, de nem jutottam előrébb még.

cache fájlokat próbáltál törölni?

Még nem. Honnan töröljem?

  1. zárj be minden alkalmazást, majd
  2. a terminálba írd be, hogy:

sudo atsutil databases -remove

  1. enter
  2. utána a jelszavadat kéri
  3. beírod
  4. enter
  5. indítsd újra, és nézzük meg mi fog történni egyelőre!

Kipróbáltam, sajnos ugyanaz a helyzet, nem jön fel hosszan nyomott a-val, ellenben lefagy és nem lehet továbbgépelni, újra kell indítanom hozzá az adott programot. :-(

Régen fontokkal kapcsolatos hisztik okoztak ilyesmit. Nem telepítettél valami új betűtípust?

Nem. És új program sincs, csak régieket törölgettem még az SSD-re váltás előtt. Viszont rájöttem, hogy bármilyen billt nyomok hosszan, kifagy tőle és nem lehet továbbgépelni csak a program bezárása és újraindítása után. WTH…

lehet ez a baj?
21

Sajnos nem. Ebben a threadben mindent (ezt is) végigjátszottam most és semmi nem segített. Ill. annyira még rájöttem, hogy Guest fiókban tökéletesen működik a hosszan nyomkodós, lebegős cucc (alt+a-ra ott is ą-t dob). Tehát a gond csak a két admin fiókban van. :-/