Azonnali kérdések

Ez oké, de a programok milyen nyelven vannak alapban?

Üdv Hölgyek/Urak…
PC-s kérdés.
Létezik-e olyan alkalmazás amivel meg lehet olyan módon hajtani a gépet, mintha valami überbrutál játékkal játszana az ember (de nem játékkal óhajtanám ezt elérni…).
Hardware tesztet kellene elvégezni - leginkább a hűtést tesztelnénk, plusz a VGA-t.

Gyakorlatilag minden cpu/gpu teszteleo progi.

1 kedvelés

3D mark, abban van folyamatos stressz teszt. En ezt szoktam alkalmazni.

1 kedvelés

@solareclipse @Czo ezer THX!

1 kedvelés

szerk: megoldottam idén pushover.net-tel, meglátjuk jobb híján. Azért köszi, ha elgondolkodtál rajta:-)

Tud valaki olyat esetleg androidra, hogy feliratkozik egy

  • mqtt csatornára ami a lokális hálózaton fut
  • socket.io szerverre ami szintén lanon fut

és küld nekem egy notificationt hanggal meg mindennel?
Az ne zavarja, hogy ugyan az az üzenet mindig és fontos, hogy lokális legyen, ezzel csökkentve a késést.

Ezt a kettőt találtam ami nem tűnt megfelelőnek:

A háttértörténet, hogy nálunk szoktak gyerekek jönni halloweenkor és kiraktam egy gombot a csengő helyett ami mindenféle eseményt indít el socket.io vagy éppen mqtt segítségével, attól függ mit volt egyszerűbb megvalósítani éppen az adott eszközön.

Ha nagyon nincs más megpróbálok összeütni valamit react-native-ben, de sajna eléggé idő szűkén vagyok pláne, hogy még nincs tapasztalat rn-nel.

szerk: fontos ugye, hogy ne aludjon el (a kijelző alhat, sőt), hogy megjöjjenek a notifikációk mindig

Köszi!

Probalt mar valaki Mojave-t telepiteni hivatalosan nem tamogatott Mac-re?
Egy ismeros nyaggat, hogy a 2010 MBProjara tegyem fel.
Talaltam hozza leirast, csinaltam hozza telepitot, vajon hogy fog rajta menni?

Hardware-s gyorsítás nélkül semmi értelme. Elindulni el fog, sőt az nvidia driver-t meg lehet annyira patkolni hogy legyen rendes felbontás, de kb ennyi. Egy YouTube videót nem fog tudni megnézni.

Ha a HS még támogatott, szerintem bőven azon kéne még maradni, nem igazán van (szerintem) olyan feature a Mojave-ben, amiért érdemes lenne a “stabilitást” eldobni…

Koszi az infot, akkor elmondom neki, hogy felejtse el.
http://dosdude1.com/mojave/
ezalapjan dobtam ossze egy telepitot, azt irjak csak az amd gpukkal nem menne a hardveres gyorsitas.
Mindegy, a tulajra bizom, odaadom neki az usb-s telepitot aztan jatsszon vele ha akar.

1 kedvelés

Nem ertem en sem miert akar valtani, nem latom letjogosultsagat a Mojave-nek, ugy meg plane, hogy csak netezesre meg office alkalmazasokra hasznalja.

1 kedvelés

Hmmm… Engem annyira nem mozgat ez a mojave, de megnezem majd en is. Nem ugy van/volt, hogy ez csak geforce 6xx es felette mukodik?

A fentebb linkelt oldalon leirtak alapjan menne neki a hw gyorsitas 320m-mel is. Kerdes mennyir lenne bugos.

Minden nem tamogatott GPU eseten (a jelenleg kiadott valtozatban) van egy csomo grafikia glitch light mode eseten. Dark modeban kb. minden jo. Ez kesobb akar javulhat vagy romolhat is (nyilvan mindez az Applen mulik, mit mennyire rontanak tovabb). Mivel a Mojave nem megy olyan gepen, amiben hivatalosan nincs metal, igy elvileg azok a fejlesztok, akik Mojavet targetalnak, nem kell ellenorizniuk, hogy van-e Metal vagy nincs. Emiatt lehetnek appok, amik 10.13 alatt mentek, 10.14 alatt pedig crashelnek, mert defaulte Metalt akarnak hasznalni. Radeon 5000 es 6000 eseten pedig egyaltalan nem sikerult lelket csiholni a GPU gyorsitasba.

Siman futtattam, 10.8-at 2006-is iMacen (ezen ugye 10.6 a max), mert kb egyszeru hack volt. Kextek visszamasolasa korabbi verziobol (10.7) majd az OpenGL framework csereje. Viszont 10.14 alatt nekem mar tul sok az alkalmazando hack (nem az elindulashoz, mert ahhoz kb, ugyonannyi kell mint 2008-as gepen 10.12-hoz vagy 10.13-hoz, hanem a GPU gyorsitashoz), igy inkabb en lecserelem az osszes 10.14-gyel kifutott gepemet, vagy ha lehet, akkor csak a GPU-t. Raadasul Core2Duo gepnel aktivan figyelni kell, hogy minden frissites utan torlesre keruljon a telemetria kext meg a rendszer bootja elott, mert az kernelpanicba loki a C2D gepeket.

1 kedvelés

Sziasztok! Régebben egy topicban még kissé negatív hangnemben írtam az Apple Watchról, de ez az érzéseim -e termékről kezdtek megvàltozni az utóbbi időben. ☺️ Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy tudtommal az óra aktiválásához kell egy iPhone is. Ngyon elgondolkodtam azon, hogy vennék egy eSIMes csuklóravalót Angliában, amit az egyik ottani szolgáltatónál használnék. Viszont a nagy kérdés az, hogy tudom -e a magyar, magentás telómmal aktiválni/használni párhuzamosan? Tapasztalat? Köszi a válaszokat!

Sziasztok! Gondolkodom egy külső monitor vásárlásán a macbook pro mid 2010 15-inch gépemhez. A specifikáció utánaolvasása után, jól értelmezem, hogy ez a gép küső monitorban max 2560x1600 felbontást tud? Tehát egy uhd 4K-s monitor felesleges kiadás lenne ennek a gépnek?
Más, a specifikációban olvastam, hogy ennek a gépnek a natív felbontása 1440x900, viszont opcionálisan lehet 1680x1050. Ez mire vonatkozik? Lehetett volna ekkora felbontásban is venni, vagy valahogy át lehet állni ekkora felbontásra?

Az alap megjelenito a geped eseteben az 1440x900 tukrozodeses kijelzo, de kerhetted volna tukrozodesmentes valtozatban 1680x1050 felbontassal is.

Tenyleg csak 2560x1600-as felbontast tud megjeleniteni.

En mar nem biztos hogy ehez a gephez valasztanek monitort.

Egy 4k-s monitor sem csupán 4k felbontást tud, érdemes lehet megnézni más felbontásoknál.

Mondjuk nem nativ felbontason hajtani nem a legszerencsesebb.