Azonnali kérdések

BUEK! :)

2 kedvelés

Szuper megoldás, köszi :) Elég körülményes technika amúgy…

Ez marhajó :D Nem is gondoltam volna, hogy ennyiféle módszer létezhet

Helló!
Macbokk air13-as 2017-es gépem van, suliban aktívan használok vetítőt, viszont egy elég komoly problémába ütköztem….
van egy DisplayPort (Thunderolt) átalakítóm, amivel probléma nélkul megy a vetítés, ha VGA kábelt használok, viszont némelyik osztályban HDMI kimenetel van, és azzal nem megy a vetítés. A gépem felismeri a vetítot, viszont azon nem jelenik meg a kép, bármilyen beállítást próbálok ki.
A kérdésem tehát, van e valamilyen megoldás a problémámra?? :D nagyon sürgős lenne :)
Előre is köszönöm!

A kép tükrözve van? Mert biztos a felbontással lesz gondja. Hátha több felbontást ajánl fel, ha nincs tükrözve. A másik ami eszembe jut, hogy néha az otthoni monitoromon fekete kép jelenik meg, miután bedugom a HDMI kábelt (az én gépemnek dedikált HDMI csatlakozója van). Ilyenkor ki szoktam húzni, majd visszafogni és néha jó utána. Nagyon ritkán a monitort ki kell hoznom a konnektorból és vissza, hogy működjön.

Használ valaki valami költségkezelő programot? Tudom Eső egyszer válaszolt, hogy azt feleségnek hívják- de azt már nem találom :))

Money Pro-t találtam, és egy másikat is, de azt már nem találom, a nevére sem emlékszem az szimpibb volt!

Köszi

YNAB-ot hasznaltam, az jo volt, aztan rajottem, hogy nem is akarom latni, hogy mennyit koltok, ugyhogy abbahagytam.

3 kedvelés

Köszi megnézem…

Naugye, jobb nem vezetni…

Én is táblázatba írom már 3 éve. Engem inkább az zavart, ha nem láttam mi merre áramlik. Így átlátható, esetenként pár ezer forintról nem tudok…De úgy tűnik a Money Pro megfelelő lesz. Ha valakit érdekel Finances, a pénz nem megy sehová alapon kicsit valósághűbb költségkezelést kínál! Pl 500Ft elmegy kajára, de az 500Ft nem ment sehová ott van a kajában, csak átalakult:))

En is probalkoztam, de igazan automatikus megoldast nem talaltam ami mindig jol mukodne, annyira meg nem vagyok sajnos megbizhato h vezessem excel-ben. Igy marad a boldog tudatlansag es a csodalkozas honap vegen :D

1 kedvelés

Sajons ezeket a megoldásokat már próbáltam, de nem segített. a HDMI akkor sem megy, a VGA pedig igen, valahogy érthetetlen a számomra. Az biztos, hogy nem a kábel a rossz, és nem is az én átalakítóm (az otthoni TVn megjelenik a kép).
Esetleg nincsvalami program vagy ilsemi ami ezen segíthet? :)

Az, hogy az otthoni TV-vel mukodik a HDMI adapter az meg nem jelenti azt, hogy mindenhol kell mukodnie - illetve, hogy nem-e az adapter a ludas. Fugg a HDMI szabvanytol es ezen kivul egy csomo mas oka is lehet.
Sajnos akad boven inkompatibilitas a mac-es cuccok koreben.

Sziasztok, figyelmetlen voltam és véletlenül a régi Macbookomhoz (2009 late) rossz tôltôt rendeltem (2012). Tudtok -e valami Magsafe àtalakítót, vagy egyszerűbb ha visszaküldöm? (Amazon Prime) Köszi!

1 kedvelés

Ez arra jo, hogy MagSafe 2 csatlakozora be tudj dugni MagSafe 1 adaptert. Ha jol latom, a cimboranak pont fordiott kellene, megpedig MagSafe 1-be szeretne MagSafe 2-t dugni.

1 kedvelés

A lényeg: a rendelt Magsafe tőltő, szélesebb a Macbook csatlakozójánál. ☺️

Szerintem én Magsafe 2-es tőltőt rendeltem (2012), pedig Magsafe 1-es kellene (2009 late). User error 😁

Sziasztok, köszi a segítséget. Visszaküldtem a terméket. Aztán keresek valami kompatibilis tôltôt. ☺️

1 kedvelés

Elmaradott Szegeden mintha láttam volna a Media Martban. Hátha webshopos vásárlással ki is küldik.

1 kedvelés