Azonos munka két gépen

Sziasztok!

Ti hogyan oldanátok meg a következőt?
Adott egy iMac és egy Macbook Pro.
Szeretném úgy a rendszereiket, hogy ha meguntam az asztalnál dolgozni, kinyitva a hordozhatót, tehessem ölben, vagy ha elmentem otthonról, folytathassam bárhol, s fordítva.
Nem kell a teljes két gép tükrözve, elég lenne mondjuk a munka folder, s nem ártana, ha így akár egy biztonsági mentés is lenne.

Fizetős, ingyenes megoldás is megfelelne…

Nagyon köszönöm!

Balázs

A legfontosabb kimarad mennyi adatról van szó?
vagy icloud vagy dropbox. esetleg közvetlenül saját nasra dolgozni.

Jelen pillanatban ez olyan 100-150 GB körül mozog.
Van egy NASom, de az már matuzsálemi darab (d-link dns-320), nem bíznám rá a dolgokat, max. egy újabbra.
Néztem az említett lehetőségeket, mind ugyanazon az áron dolgoznak.
De nem tudom mi legyen, melyik a legjobb megoldás, ezért is fordultam hozzátok.
Ha dropbox vagy icloud, akkor lehet, hogy mentenénk az android telefonokat, pct, stb. Egy backup semmiből sem árt…

Szerintem a legegyszerűbb az iCloud. Ott a dokumentumokat (és asztalt) is lehet szinkronizálni automatikusan. Továbbá ha olyan programmal dolgozol, amelynek van iOS és macOS verziója, akkor az iCloudba mentett dokumentumokat iOS eszközön is meg tudod nyitni. (Mármint saját mappát hoz létre az ilyen program a Dokumentumok mappán kívül.)
Viszont iCloud támogatását nem ismerem Windowson, így azt sem tudom, hogy az Android telefon backup hogyan tudna működni.
iCloud 200GB egyébként 900Ft/hó.

Mondjuk ha mindig fel kell lökni 100-150 GB adatot akkor ez egy elégé halott ötlet gigabites nettel is, egy külső ssd ilyen esetben a megoldás.

En igy dolgozom egyebkent.
iCloud-on es gsuite-on vannak a dokumentumok es mindig az aktualis masina szinkronizalja fel a frissebb verziokat. Osszesegeben 5-600GB adatrol van szo nalam (szetosztva a ket szolgaltato kozott).
A “google drive file stream” raadasul parameterezheto, hogy melyik mappa/file legyen elerheto offline is.
(nekem csak az icloud tokeletesen elegendo lenne, de az egyik munkacsoportom a google-nel elofizeto).

Mac Pro, Macbook es MacBook Pro kozott ugralok.
Windows-ra is van iCloud applikacio, azon is hasznalhato a drive resze (de nekem egyaltalan nincs tapasztalatom rola).
A google-nak meg annyi az elonye, hogy (a szamomra fontos) *.ai fileokat tobbsegeben megnyitja (ha nagyobb a file merete akkor nem kepes ra), egy preview lathato a tartalombol ha meg kell mutogatni. Ilyet az icloud csak kiegeszito app-al tud a telefonon.

Én tresorit-ot használok, azzal is tökéletesen megy, és az is multi platform teljesen, ráadásul az titkosítotva tárolja a cloud-ban, magyar fejlesztés egyébként.

https://tresorit.com

De megoldás lehet a btsync (régen használtam most azthiszem https://www.resilio.com ) - így a helyi LAN-on sync-el tehát nem megy ki felhőbe.

Nálam így van:
iMac/MacBookPro
1TB külső SSD (Samsung T1) https://www.samsung.com/uk/memory-storage/portable-ssd-t1/MU-PS1T0BEU/
SyncMate App

Mielőtt felállok az iMac elől rányomok a SyncNow gombra, kb 2 perc és felrakja mindazt, ami új, vagy változott. Kihúzom és már megyek is.
USB-C-n keresztül dolgozom róla a MBP-n.
Tökéletesen elegendő a sebessége, egy 1,4GB-os psd-n dolgoztam legutóbb (könyvborító, 600dpi) minden probléma nélkül.

Ha visszaértem a gép elé, megint egy Sync és minden ott van az iMac-en, ami időközben változott.

Végignéztem mindenki megoldását…
Természetesen arra volt jó, hogy még jobban elbizonytalanítson 😊
Végül afelé hajlok, hogy veszek egy Synology ds218+os nas-t, s megoldom azzal. Ide mehet a fénykép, film, telefon mentés (egyik vinyó), míg a másikon munka. Ha jól olvastam, akkor a synologynak a software-ja jól kezeli, amire szükségem lenne. Fileszikronizáció két gép között (+ a NASon is rajta minden, +előző állapotok). És még egy alap Icloud az aktuális munkákra.
Azon kívül megmarad a külső vinyóra való archiválás pár hónaponta (csak ha évek után vissza kell nyúlni valamihez - nem ritka).
A synology megoldását használja valaki?
Tényleg olyan jó, mint hirdetik, fórumozzák?

Köszönöm!
És kellemes, nyugis nyuszit mindenkinek!

1 kedvelés

Mi anno ugy gondoltuk, hogy nem fogunk tobbet hardware-re kolteni. Regebben volt egy szerver ami vitte a levelezest meg adatot tarolt. De allandoan foglalkozni kellett vele, idonkent diszke(ke)t kell cserelni…stb…stb… es meg az aramot is zabalja.
Itt huztunk egy vonalat. Egyszeruen nem eri meg a penzt egy sajat hardware.
Ezert dontottunk a google mellett. Mellekes pluszkent van Amazon virtual machine is.
A google havi 10€ korul van userenkent havonta. Nem tudom mekkora a tarhely, mert meg sosem fogyott el. De maga a szolgaltatas, szerintem eleg profi.