Banális kérdés

Sziasztok!
Egy olyan problémában kérnék segítséget szakértőktől, hogy hogyan lehet MAC fájlokat PC számítógépen (win10) macintosh formátumban floppyra írni? .bin és .hqx fájlokat találok a MAC-es oldalakon de ezeket nem igazán tudom MAC fájlrendszer szerinti fájlokká alakítani. A MAC-en nincs semmilyen tömörítő/kitömörítő (Stuffit) programom, internetre nem tudok csatlakozni vele, csak floppy meghajtója van. Azt már elértem, hogy a PC formátumú floppykat beolvassa, de bármit rámásokok PC-ről nem tudja kezelni. Köszönöm a segítséget. Üdv. Feristvan

Milyen mac os rendszer?

A gép egy MACINTOSH LCIII 7.5 rendszerrel.

Talan a legegyszerubb egy mac es egy usbs meghajto floppy meghajto lenne. Nem tudom hogy win ala van e barmilyen driver amivel az akori fajlrendszert lehet irni. Gyanitom akkor mar hfs volt de mar ebben sem vagyok biztos.

Ha minden igaz, neked a StuffIt Expander egy régi változata kell.

http://macintoshgarden.org/apps/stuffit-expander-55

A “stuffit_expander_5.5.img” fájlt töltsd le. Remélhetőleg ezt a formátumot ismeri a rendszer. Ez egy lemezkép, amiben egy kicsomagoló alkalmazás található, az már ismeri a .bin és .hqx fájlokat.

2 kedvelés

Talán MacDrive-val fel tudnál másolni egy StuffIt Expandert (egy Mac-es floppyra) …
(Bachman elémvágott :)

1 kedvelés

Köszönöm srácok! Ezzel próbálkozok.

Bingo! Mégegyszer köszönöm. Működik a dolog.

2 kedvelés