Belépés SE-n futó iOs (15.8.2) Safari-ról

Nocsak, letiltod a brozer kepessegeit, majd jossz reklamalni, hogy az oldal mivel latja, hogy a brozered buta, kozli veled, hogy a brozer regi es tegyel fel frisebbet?! Miert tiltod le ezeket? Halistennek, az Apple tett oda egy kapcsolot, ami visszaallitja az alapallapotot. Innen maximum befele kell kapcsolgatni, ha olyan oldalra ersz, ami hasznalna olyat, ami nalad alapbol nincs bekapcsolva.

Régebben jeleztem, hogy driodos Firefoxban is “nem támogatott”-at ír, pedig az akkor a legújabb volt.

Szerk.: most nem jelzi (127-es változatnál).

1 kedvelés

Ha a fejlesztők “mindent is” beépítenek a böngészőkbe, válogatás nélkül mindent kell engedélyezni, nem csak amire szüksége van a felhasználónak? Ha tudni lehet, hogy mire van szüskég itt a belépésre, megfontolom, hogy engedélyezem-e, és ha nem akarom akkor benyelem a békát.

Lehet fordítva ülni a lovon és szembe menni az autópályán, csak ne a szembejövő sok “hülye” legyen már mindig hibás…

Részemről itt zárom a témát, több bejegyzésedre nem válaszolok, pontosan a PPC-s sagat folytatod, mint múltkor, már csak @bfecka hiányzik a szalagos mentéssel :slight_smile:

2 kedvelés

Éspedig, hol érintettem világnézeti szempontot? Te amish-oztál.

Dehogy kell ott mindent engedelyezni. En ott, meg soha nem kapcsoltam se ki se be semmit, mert mukodnek a dolgok. Most is csak azert neztem meg, mert semmi arra utalo jelet nem talaltam a kodban, hogy kiszurna a cucc, hogy ez most nem a telefon, hanem Simulator, ahol atbaszlak es mukodni fogok, sem azt, ahogy rajonne, hogy ez egy iPad, es ott is atbaszlak es ott is mukodni fogok. Igyhat, kikapcsoltam a JS-t elso korben, de ott nem jott elavultsagra figyelmeztetes. Innen eszembejutott, hogy lehet, hogy te rontottad el a kornyezeted, majd reklamalsz, hogy nalad nem jo (baromi sokan szoktak egyebkent reklamalni, ha a hibasan mukodo reklamszurojuk tonkretesz valamit az oldal kodjaban, nem itt, mashol)? :smiley: Aztan bumm, megiscsak ez derult ki.

Az alap featureset ami ott be van kapcsolva, az kb megfelel az akkori megszokott brozer kepessegnek. Ahogy telik az ido, mas dolgok is “alappa” valnak, igy lehet, hogy te, az elavult brozerrel tudod meg tartani a lepest, ha az alapbol letitlott featuret bekapcsolod. Ha mazlid van, a nalad levo implementacio egyezik kb azzal, amit evekkel kesobb masok is implementaltak (es amit a fejlesztok elvarnak).

Ha en akarnek letiltogatni dolgokat, akkor most fognek egy inspectort, megkeresnem a JS allomanyokat, megkeresnem a doboz kirakast, raknek oda egy breakpointot, es visszakeresnem, hogy hol romlott el, es ezt a featuret bekapcsolnam. Ha neked ez meg sem fordult a fejedben, sot azt sem irtad le a nyitoban, hogy elotte kikapcsoltad ezeket, akkor nem biztos, hogy ki kellene kapcsolgatnod ezeket.

1 kedvelés

Nem most kapcsoltam ki, hanem mindig így volt amióta iPhone-t használok (3-as óta).
Szerk.: Mondjuk, hogy tahó lennék, de Titi hozzászólása nem jelent semmit?

Az, hogy neki a Firefox nem ment, az nem valtoztat azon, hogy az oldal hasznalna egy featuret, amit kikapcsoltal (a ketto problemanak nincs koze egymashoz). De pl. lehet, hogy a discourse.org-on van ezzel kapcsolatban (akar a te kikapcsolt featurejeiddtel, akar a firefox android problemaval) beszelgetes, es lehet van is thread, ahol leirjak, hogy miket hasznalnak, illetve, hogy mit tud tenni az az ember, aki firefoxot hasznal androidon, vagy aki kikapcsolt mindent, azt is amit nem kellene.

Abban a verzióban tudomásom szerint a Safari-ban csak “experimental features” vannak, amik nálam nem aktívak, sosem voltak azok.

Igen, de ezek a featurek (KAPASZKODJ!) 2021-ben voltak experimentalok! Az oldal kodja valamikor elkezdett hasznalni egy ilyen featuret. Ha visszaallitod ezeket alapertelmezett allapotra, akkor az oldal elkezd mukodni, tehat a nalad levo implementacio, az kb megfelel annak, amit a mai vilag elvar.

Nekem csupán azzal van gondom, hogy fogalmunk sincs az iOs Safari-ban mit milyen célból kell aktívnak engedélyezni, hanem a features-ködben bolyongunk.
Esetleg lehetne tudni, hogy az almamag.com pontosan milyen funkciókat milyen bővítményekkel/ficsőrökkel kezel, hogy azok számára célirányosan engedélyezze a felhasználó amit szükséges?

Van szempont amelyben megertem a privacy paradat, mivel nekem is akad par. Viszont azt is “megtanultam” az elmult evekben, hogy nincs ingyen sem anonymitas, sem biztonsag.
Illetve van, de az elektronikai eszkozoktol teljesen mentes eletvitelt jelent.

Munkat elszigetelt eszkozon vegzek, hetkoznapi feladatokat meg egy masikkal (core secure vpn-en keresztul)

Ha valamilyen featurera celiranyosan szukseged van, akkor azt lehet engedelyezni. De te nem celiranyosan akarsz engedelyezni (olyat, ami defaulte ki van kapcsolva), hanem butan, hozza nem ertve kapcsolod ki a default bekapcsoltakat. Pl. Miert faj neked:

Vagy, miert kevered magad veszelyes helyzetbe?:

  • block top-level redirects by third-party iframes: Ezt a tamadast pl forumokon hasznalgattak ki injektalt iframe koddal a hozzaszolasok kozott, amivel el tudja redirectelni a teljes oldalt, nem csak a kis lathatatlan iframejet, pl az “on lett a kiavalasztott vodafone user, nyert egy telefont, csak adja meg a bankkartya adatait”
  • COEP/COOP header tamogatast: Ez megint az elemek beagyazhatosagaval kapcsolatban ad lehetoseget finomhangolasra. Cross-Origin-Embedder-Policy - HTTP | MDN ha megnezed itt, alul, azt irjak, hogy safari 15.2-tol elerheto. Te viszont kikapcsoltad magadnal.

Pl. WebRTC-hez a Safari 12 ota tamogat VP8 kodeket, viszont letiltottad, igy hiaba tevedsz olyan oldalra, ami WebRTC-t hasznalni es pl nyitna videocsatornat, nem tudja ezt a codecet hasznalni.

Ha elinditassz egy firefoxot, ott az about:config -ban is letiltassz mindent?

Ugyan, ha ennek lenne koze a privacyhoz, akkor pl nem mondta volna azt, hogy mindet kikapcsolta, hiszen jol lathatoan kikapcsolta azokat is, ami meg tudna ot vedeni.

Köszönöm a türelmet. Miért “bután”, ha tudni szeretném mit mi célból kell tenni vagy nem tenni?
U.i.: Interneten elvből soha semmilyen eszközt nem használok ami kifizetéssekkel kapcsolatos, sem app-al, sem böngészővel. Csak levelezek, illetve fórumozok különféle témákban.Pl. iOs-ra elvből még nem telepítettem egyetlen app-ot sem, legfeljebb letiltottam amit el akartam kerülni (mindenekelőtt a Siri-t).

Ha okosan csinalnad, akkor az tortent volna, hogy nem jon be az oldal nalad, ugy ahogy be kellene jojjon. Elkezded vizsgalni, az inspectorral, hogy miert kapsz figyelmezteto dobozt, majd a javascript kodbol rajossz, hogy ez egy feature amit TE letiltottal, majd megnezed, hogy a featuret engedelyezve jol mukodik-e, majd ha igen, akkor elszaladsz az upstreamhez megbeszelet/tudakolod veluk/toluk, hogy ez miert van, esetleg lehet, hogy ez egy hiba/veletlen, tehat kuldessz nekik patchet es javitod a bugot/bugjukat, majd amikor minden megvan es benn van a javitas, jelzed itt, hogy fogtal egy ilyen bugot es ki lett javitva, ha felmegy a soron kovetkezo patchelesi ablakban a frissites, akkor helyre fog jonni az oldal annal is, akik ezt kikapcsoltak.

Az a problemam, hogy vakon kikapcsoltal mindent, anelkul, hogy megnezted volna/ertetted volna, hogy melyik feature micsoda mire valo, es miert ez az allapota. Sok dolog azert experimental, mert a szoftver megjelenese pillanataban, mar “vegleges draft” allapotban volt az errol rendelkezo “szabvany”, vagy azert mert az itteni implementacio elter a szabvanytol, vagy azert, mert minden brozer implementalo elter a szabvanytol, ezert mindenki “igy” implementalta, a szabvanyt meg majd at fogjak irni.

2 kedvelés

Ismételten köszönöm a türelmedet és nem kevésbé a magyarázatot.

Minden személyeskedés nélkül megkérdezhetem hány éves vagy?

Persze:
Életkorom a 6 gyermekem + 4 unokám összeadott étkorának az 1/3-a.

Megvan a nagyolt módosítás:


Következik a finomhangolás.