BootCamp

sziasztok,

van egy regi MacBook (10.6), amin van egy BootCamp particio (Windows 10), amit most kihizott a fiam.

szeretnem ezt most atmeretezni neki, de nem tudom, hogy kene, hogy se itt (OSX), se ott (Win) ne legyen adatvesztes.

ha van otletetek, orulnek - fontos: csak finoman, szoke vagyok ezekhez ;)

koszonom

Elviekben disk utility áttudja méretezni (persze hely az kell hozzá, 10.6 nem tudom képes e már rá), és van más egyább program is de én nem igazán biznék meg benne. (mentsd ki formázd ujra és vissza).

http://www.paragon-software.com/home/camptune/

Ez erre való, de én biztosan nem állnék neki egy partíció ‘live’ átméretezésének teljes backup nélkül.

1 kedvelés

koszonom, de semmi fontos nincs rajta, hogy sajnaljam - csak netezeshez es jatekhoz hasznaljak a gyerekeim…

A játék mentések azért tudnak fájni, ha elvesznek :)

annyira nem izgat :)

“megszereztem” ezt a szoftvert - még jó, hogy nem vettem meg, mert nem működik :(

most per pillanat ott tartok, hogy legszívesebben törölném a teljes mac partíciót, és valahogy a Windows 10 BootCamp-es partíciót terjeszteném teljesen ki a vinyóra…

mindegy, még próbálok guglizni valami alternatív megoldást #crossfinger

sajna érdemben hozzászólni az átméretezéshez nem tudok:-(

viszont most leszek kitagadva teljesen, de az én öreg macbookomra a bootcamp használata nélkül telepítettem fel a windows 10-et, szóval a legrosszabb esetben csak úgy simán le tudod formázni és újrainstallálni mindenféle mac os-es varázslat nélkül.

ami nekem nem ment a macbook 4,1-en, hogy rávegyem a windows installert usb-s bootolásra, ezért dvd-ről kellett telepítenem. a régi bootcamp-es drivereket is fel lehetett telepíteni kompatibilitási módban, így még a media gombok is mennek.

azt egyébként elég röhelyesnek tartom, hogy a legutolsó mac os amit fel tudok tenni a 10.7, amire már a friss chrome sem megy fel, ellenben a legutolsó windows 10 insider preview hibátlanul megy, érzésre kicsit gyorsabb is talán…

az egyedüli bajom, hogy nagyon érzékeny a trackpad, de ez legyen a legnagyobb bajom:-D

ugyanez a bajom, lehet megjátszom ezt!!!

Sziasztok!
Nekem is hasonló problémám lenne
Szeretném átméretezni a windows 10 partíciót mert kevés a hely
és jön az új fifa :D
Kérdésem lenne hogy lett e erre valami megoldás
előre is köszönöm
üdvözlettel
Máté

Nem tudom, de Te vagy a századik tagunk, úgyhogy hip-hip hurrá!!! :)

3 kedvelés

Esetleg még annyi árulj el, hogy milyen géped és milyen rendszered van.

köszi :D
Beszmacről jöttem át
MacBookPro retina 13 2015 eleje 10.11.6
windows 10 a bootcamp en
egyébként próbálkoztam lemezkezelőben de valamit elronthattam mert mikor vissza léptem csak a kedvenc kék képernyő fogadott
úgy h kénytelen voltam újra rakni

Mennyi hely van az SSD-n?

Itt van egy elég részletes cikk a témáról:

https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/reszie-boot-camp-partition.html

Viszont, ha újra kellett rakni a windowst, és most nincs rajta semmilyen értékes adat, akkor a legbiztosabb szerintem os x alól letörölni, és újra létrehozni egy nagyobb helyen.

2 kedvelés

már 100?? nem semmi!

Lehet, hogy akkor ideje lenne bezárni a kapukat :D Na jó csak vicceltem.

Így is olyanok vagyunk, mint egy elitista angol klub. :smiley:
Indítványozom pár Chesterfield kanapé beszerzését a szivar szobába az urak részére.

2 kedvelés

Szivart nem lehetne levserelni whiskyre? Es esetleg egy-ket illegalis bevandorlasu takaritonore? 😂

Felvesszük a napirendi pontok közé a javaslatot. :D

3 kedvelés