Catalina Boot probléma

Szervusztok!

Adott egy MacBook Pro (15-inch, Mid 2012). A 3. SSD-t szereltem bele (utóbbi egy Crucial BX500) és internet recovery mode-ban feltelepítettem Catalina-t (10.15.7 (19H2026)). Fel is ment default beállításokkal, működik is, minden rendben. Azonban: minden indításkor megáll az indítólemez kiválasztásánál. Amennyiben a Shiift gombot nyomva tartom, ez nem történik meg, azonnal alma logóval bootol.
Amiket eddig próbáltam:

  • 3 különböző SSD
  • NVRAM reset
  • a bootmenüben Control gombot nyomva kijelöltem az egyetlen indítólemezt állandónak
  • Rendszerbeállításokban az egyetlen lemezt kijelöltem és újraindítottam
  • végtelen mennyiségű újratelepítés kezdve Mountain Liontól

Minden ötlet és Google javaslat kifogyott…

Várom a további ötleteket :confused:

Mit jelent az, hogy megall? Magatol megjelenik a menu?

Üdv! Igen. Olyan, mintha nyomnám az Option gombot. De azt leteszteltem 1000szer és nincs kontakthiba. Bárhogy megadom, hogy ez az egyetlen rendszerindító lemez, egyszerűen nem mentődik el. Így indul, lásd kép:

En tolnek egy PRAM resetet, mert a kivalasztott boot volume ott van eltarolva. Ezutan recoveryt bootolva, kivalasztanam a menuben a startup disket, majd reboot. Ennek meg kellene javitania.

Téma lezárva: a bal Control gomb megadta magát mégiscsak, leteszteltem egy billentyűvizsgáló alkalmazással :tired_face:

1 kedvelés

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.