Csak hivatalos Apple szervizben javithato a 2018-as MacBook Pro es iMac Pro

Igaza is van. Ha tetszik a termek, megveszed, ha nem, akkor nem. A penztarcaddal szavazol.

Es megis beallsz a sorba es megveszed az iPhonet, MacBookot, akarmit.

2 kedvelés

Kérem a linket. Addig ezek csak szavak…

Ne csak a tablazatot nezd olvasd is el a cikket.

Cégként rendben van a pazarlás?
Körülnéztél egyáltalán a piacon, milyen alternatívák léteznek?

Jah akkor semmi, elj tovabb a megszokott vilagodban :D

Nagyon nem, viszont en amit folyamatosan fikazok azert nem fizetek :D
En azert hasznalom az apple legtobb termeket mert elegedet vagyok vele, valojaban te vagy a nagyobb divatarc. Hiszen folyamatosan panaszkodsz ra majd par honap es kozlod milyen apple eszkozt vasaroltal eddig, mar regen az vagy nalam aki mindig farkast kialt.

4 kedvelés

Mar boritekoltam a posztjaidat arra az esetre amikor bedoglik.

3 kedvelés

ritka alkalom, de egyet kell értsek Feckával. apple egyre rosszabb, de arányosan drágább.
fiam összespórólt pénzéből vett egy gémerpécét. nem felsőkazegóriás, 220 volt monitor nélkül.

szarrá veri mindenféle sebességi tesztben a 750k-s imac-emet, amit százszor megbántam, hogy megvettem.

Kivancsi leszek az oszi felhozatalra…

Ha ugyonolyan hardvert raksz ossze, nem lehet gyorsabb. Ha gyorsabb hardvert raksz ossze, az gyorsabb lesz. Ebben szerintem semmi meglepo nincs.

2 kedvelés

Csak nem mindegy, hogy 220ból rakom össze a gépet, vagy 750ből. Ha meg 220ból erősebb alkatrészeket lehet összerakni, akkor valahol az is gáz nem? Ezt azt jelentené, hogy 750ből valami hihetetlen durva gépet kéne tudniuk összerakni. Oké, még +300 egy 5K-s képernyő, de még így is jóval olcsóbb. (arról nem is beszélve, hogy egy nagyon kicsit rosszabb 4k-s, meg fele annyi)

A szoftver is ■■■■, mert, ugyan azon a macen bootcampben sokkal gyorsabb csomó program, mint macOS-en. Persze nyilván, ez nem ilyen egyszerű, de amikor jön az r=1 user és azt látja, hogy ha a macre windowst rak és gyorsabban végez a gépe az adott taskkal akkor az azért vicces.

1 kedvelés

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha vettel korabban egy Dell vagy HP vagy teszemaszt Alienware brand, desktop gepet, akkor ha ehhez hozzacsaptal egy monitort, ami az iMacban van (esetunkben ugye egy P3 kepes 5k kijelzot), akkor az iMac minden esetben olcsobb volt, mint a hasonlo kiepitesu Dell/HP/Alienware. Viszont ezek a HP/Dell/Alienware gepek esetunkben akar 30-50%-kal is dragabbak voltak, mint a kezzel osszerakott sajat eszkoz. Szerintem az aktualis iMacnak nem volt rossz ara a bejelentes pillanataban (tehat 2017 tavaszan). Azota eltelt masfel ev, tehat, ha csak azt nezzuk, hogy a masfel ev alatt, az Intelnel mar nem 4 magos hanem 6-8 magos processzorok vannak ugyonabban az arban, vagy Rx5xx sorozat helyett AMD Vega vasarolhato ugyonannyi penzert (tudom, van nVidia is, de az iMacban AMD van), ma mar nincs jo ara a gepnek. A jo ar mint jelzot, mar 2017 osszel elvesztette, amikor megjelent a 7. generacio helyett a 8. generacios Core i sorozat. Azota mar megjelent a 9. generacio is, tehat egetoen szukseg lenne arra, hogy az Apple uj gepet adjon ki.

A szoftverekre nem tudok reagalni, ffmpeg/mencoder/vlc nekem ugyonolyan gyorsan encodeolja a videot Linux es OSX alatt is. Windowst csak jatekra tartok, de itt van egy olyan regi tapasztalatom, miszerint ha van a jateknak Linux es Windows verzioja is, akkor a Windows verzio lesz a gyorsabb, ezert ki sem probaltam azokat a jatekokat Macen, aminek van Mac es Windows verzioja is es jatszom is vele.

2 kedvelés

halkan jegyzem meg… jobb hardver lett harmadannyiból

Mint irtam, a bejelentes ota kijott 2 intel CPU generacio, ha ma ugyonannyi penzert vennel CPU-t, mint amibe anno kerult nem 4 hanem 6 vagy 8 magot kapnal. Ha GPU-t vasarolnal, akkor az minimum valamilyen VEGA vagy minimum egy 1070 ugyonannyi penzbol, mint amibol masfel eve egy Rx580 kijott.

Leírod milyen gamer pc-t pakoltatok össze 220e-ből?