Csak hivatalos Apple szervizben javithato a 2018-as MacBook Pro es iMac Pro

Egyes cikkek szerint a legujabb MacBook Pro es iMac Pro nem indul el tobbet, ha a javitast, vagy upgrade-et nem hivatalos Apple szervizben vegeztek.

A 2018-ban gyartott MacBook Pro es iMac Proban levo Apple T2 chip megakadalyozza a gep indulasat, amig a javitas utan egy adott szoftvert nem futtatnak a gepen, ami termeszetesen csak a hivatalos Apple szervizekben elerheto, ezzel ellehetetlenitva az otthoni, vagy 3rd party javitast. A MacBook Pro eseteben barmilyen alkatresz cserejenel igaz ez, azt nem tudom most hirtelen, hogy az iMac Pro-ban cserelheto-e a RAM es ha igen, akkor ennek cserejekor is futtatni kell-e a szoftvert.
Azt meg el tudnam fogadni, hogy a garancia ugrik akkor, ha nem hivatalos Apple szervizbe viszik a gepet, de hogy ezutan ne induljon el, az mar egy kicsit tul soknak hangzik. A gepet megvetted, a te tulajdonod, azt csinalsz vele, amit akarsz.

Kivancsi vagyok, mi lesz ennek a jovoje, szerintem rovid tavon vissza lesz vonva ez az intezkedes…
Ezzel a lepessel amugy az osszes nem hivatalos Apple szervizt is ellehetetlenitik.

Forras:

2 kedvelés

Én már csak azért sem értem, mert a gépet mi vesszük. Igaz, hogy pk a gyártók, de a miénk onnantól, hogy megvettük. Akkor milyen jogon teszik tönkre? Szerintem ezt simán perre lehet vinni. Akkor lenne szerintem ennek értelme, ha MINDEN javítást INGYEN végeznének a szervizekben.

Ez tuti nem marad így. Ui.: az EU-ban biztos.

Ennek az eredményére kíváncsi vagyok. Az, hogy a garancia ugrik, rendben is van. Na de hogy a gép leálljon, kicsit erős.

Valószínűleg csak idő kérdése, hogy a feloldó SW (vagy annak egy altrnatívája) napvilágot lásson. Ezzel meg az lesz a baj, hogy “kalózkodnak”. Trükköznöm kell, hogy használni tudjam azt, amit megvettem? Agyrém.

Az USA allamaiban is formalodnak ellenvelemenyek, ott is alakulgat a rights to repair.

Nem hinnem, hogy elindulna, ez a gepre vonatkozik kortol fuggetlenul.

Ahogy nezem az Apple osszes uj megnyilvanulasa lassan siman csak becsatornazhato itt a forumon a duhongobe.

4 kedvelés

Bennem az merilt fel, hogy ha ez igy van akkor piacot teremtenek sajatmaguknak, tehat erdekeltek abban, hogy amit eladnak azt vigyek szervizbe, es csak hozzajuk lehet vinni…

1 kedvelés

Ez tiszta sor, csak ez már erősen erőfölénnyel való visszaélésnek tűnik.

Azert annyira nem eszik forron a kasat. Legalabbbis egyelore:

Az APPSolute cikke erről: https://appsolute.hu/2018/10/korlatozasok-apple-szeretjuk-a-kihivasokat/ Amúgy kíváncsi lennék, hogy egy hivatalos iPhone vagy Mac szervizen kívül hány Apple felhasználó örül ezeknek a szabályozásoknak… Nem ez volt az első ilyen lépés, bár talán ez tűnik eddig a legdurvábbnak. Szerintem gáz ez az Apple-től.

Kezd szanalmas lenni az egesz… annyira azert nem kell tulaggodni a dolgot, jonnek majd az oroszok meg a magyarok aztan csinalnak hozza tool-t ha megis bevezetik ezt a hulyeseget.
Amugy az EU-nak ideje lenne fellepnie ezek a kocsog cegek ellen. Azert az nonszensz, hogy 2018-ra mindenki javithatatlan szemetet gyarthat es forgalmazhat europaban… Ertem en hogy kapitalista vilag, meg csak a profit, de ebbe a sok ujrahasznosithatatlan szemetbe fog belepusztulni az emberiseg. Egy trackpad vagy keyboard javitasra az a hivatalos megoldas, hogy akkumlatorral egyutt dobd ki az egesz hazat, aztan csereld ki ujra.

4 kedvelés

homegomb csere (amelyiken meg van) tulkeppen komplet keszulek swap egy ipadnel (volt reszem benne) persze a garanci nem indul ujra ahogyan swapnal (keszulekcserenel) kellene torvenyileg mert oke csak a home gombot csereltek, csak hozza volt ragasztva az egesz hobelevanc.

2 kedvelés

Regen ugy volt hogy keszulek vagy foalaktresz cserenel ujra kell indulnia a garancianak.

Az a vicc, hogy ezt az egészet majd egy software update után élesítik, azaz, ha nem frissítek, akkor javítható marad. Ahogyan az iFixit-en is írják, egyelőre ez még nem él.
Szóval kíváncsi leszek, az Apple szól-e majd, hogy ez az update javíthatatlanná teszi a gépet. Ha nem, esküszöm perelek, most vettem egy mbp15"-t…

1 kedvelés

Ez nagyon rövidtávú és pazarló gondolkodás.
Az szerinted rendben van, hogy egy garancia időn (ami alapból ugye 1 év, nem 3) túli hiba esetén az Apple rákényszeríti a vásárlót a saját drága és esetekben felesleges javításokra ahelyett, hogy megengedné, hogy te magad, vagy egy 3rd party szervíz töredék áron megjavítaná?
És mi van, ha visszautasítja a javítást? Akkor ott állsz egy 2 éves esetleg 5000$+ géppel, amit kidohatsz a kukába, mert az Apple az esélyét is elvette tőled, hogy bármit is csinálj a géppel. Szerinted ez rendben van?

5 kedvelés

Neked ez a BMW nagyon beakadt melyik autómárkánál lehet utólag automataváltót kérni vagy új hifi rendszert a gyártotól?

Mindegyik gyártót már csakis a profit érdekli. Régen is így volt, de akkor azért strapabíróbb termékeket árultak.
Manapság egy BMW 200ezer km után szétesik. Kicsit gáz. Vagy kihozod a mercit a szalonból, és fél év után elkezd rohadni a kasztni.
És ezek ugye viszonylag prémium gyártók. Egy Mazda, vagy egy Opel is ugyanúgy szétrohad csak nem mindegy hogy x összeget fizetsz ki vásárláskor vagy x/4-et.

Az Apple-nél legalább a minőség még megvan, viszont kb mindegyik MacBook 200al legalább túl van árazva.
Persze ezt lenyeli az ember, mert a gép munkaeszköz, de az nem azt jelenti, hogy akkor duplaszoros árat is megadhatnak mert úgyis megveszik. Közben akkora pénzkötegeken ülnek, hogy akár fűthetnének is vele.

Ez a szervizes korlátozás meg egyszerűen szánalmas.

*forrasztva
Amit felhoztal, az onmagaban is egy problema, a RAM, CPU, wifi kartya, stb. nem kellene, hogy integralva legyen az alaplapra, mert pont az lesz az eredmeny, amirol mi beszelunk, egy kis, hiba, pl. egy wifi kartya hiba azt jelenti, hogy az egesz alaplapot cserelheted, amin esetleg teljesen jol mukodo CPU, memoria, stb. van. Miert kellene egy 20-30$-os hiba miatt egy amugy teljesen jo alaplapot kicserelni?
Amit mostanaban az Apple muvel ezen a teren az katasztrofa. Javithatatlan egybegepek, eldobhato design es rossz szerviz hatter. Erre jon ra egy lapattal most, hogy lehetoseg adnak maguknak, hogy megakadalyozzak, hogy te magad, vagy egy nem Apple certified szerviz javitson barmit is.
Probald meg beleelni magad a kovetkezo helyzetbe. Veszel egy iMac Pro-t, erosebb processzor, 64GB RAM, jobb videokartya, mert szukseged van ra ahhoz, hogy dolgozz, 10.000$. A garanciaido utan az egyik RAM modul tonkremegy. Bemesz az Apple boltba, ahol azt mondjak neked, hogy 2500$ az uj alaplap + munkadij. Mehetnel egy nem Apple szervizbe, ahol mondjuk tized aron kicserelnek a memoriat, de nem teheted, mert utana nem indul el tobbet a gep. Szerinted ez igy rendben van?
Ha ennyire szereted az autos hasonlatokat, akkor egy ugy nezne ki, hogy egy defektes gumi miatt cserelheted az egesz futomuvet.

Hallgass égésteret, pont nem régen elemezték ki a hírt. Ha egyszer is megnéztél volna egy statisztikát tudnád, hogy nem így van. Szóval megint roppant hiteles amit mondasz :D