Csoportmunka eszközök

Nos, a vállalatunk ezt vette meg:

Sajnos nem vagyok benne abban a csoportban, akik bevezetük a felületet nálunk, hanem csak a “végeredményt” látom. Ezek alapján azt kell mondanom, hogy ez egy hihetetlenül átláthatatlan érthetetlen szörnyűség, amit talán tanítani kellene, hogy hogyan nem szabad létrehozni szoftvert.
Aztán ma voltam egy megbeszélésen (majdnemhogy véletlenül), ahol láttam egy két felületet, ahol meg leesett az állam, hogy mi mindenre képes (lehet) a szoftver, csak ugye ez az átlag felhasználó elől rejtve van. Szóval ezek alapján ahogy @esojaro fogalmazott:

ez a szoftver meg orosz anyaŰRhajó. Ha minden igaz, akkor összeköthető az összes korábbi vállalati rendszerünkkel, hogy automatikusan bekerüljenek és frissüljenek az adatok, összeköthetőek akár a hálózati eszközökkel is közvetlenül, hogy ha mondjuk az egyik felhasználónak nincs internete, akkor egy kattintással meg lehet jeleníteni vizuálisan a rendszert és azon látható, hogy hol van a hiba, stb…
A gond az, hogy a T “informatikai” csoportja (direkt nem írtam nevet…) üzemeli be nekünk, és eddig úgy tudtam, hogy ők készítik a szoftvert is. De most döbbentem csak rá, hogy nem biztos, hogy ők fejlesztik, hanem csak ők segítenek nekünk testreszabni (gondolom jópénzért). Szóval ha jól gondolom, akkor ők csinálták azt az értelmezhetetlen de leginkább logikátlan felületet, amin felvisszük a problémákat.
Remélem kikönyöröghetem majd magamnak, hogy valamilyen teszt környezetben én is próbálkozhassak az automatizálással és a felület testreszabásával, mert ez ami nekünk van tényleg katasztrófa.