Csoportmunka eszközök

Az alapjan amit leirtal egy redmine nem lehet megoldas? Szerintem borzaszto egyszeru cucc.

De, sőt, nagyon sok más használhatóbb lenne. De ezt kaptuk és ezen nem lehet változtatni. Persze mivel van support ezért bármit kérhetünk és megpróbálják nekünk megvalósítani. Most csináltam épp screenshootot youtrackből, hogy hogyan is nézhetne ki nálunk, de szerintem ez nem megvalósítható ebben a programban. Nem beszélve arról, hogy ez az Agile Board csak az én hülyeségem és lehet nem tetszik mindenkinek vagy nem tartják jó ötletnek.
Meglátjuk. Elküldtem a screenshotot és majd elmondják, hogy jó/nem jó/nem lehet…

1 kedvelés

@esojaro
Ezt 2016 májusában írtad:

Ezt meg egy évre rá nemrég:

Ez azt jelent, hogy nem voltatok megelégedve a Jira/Bitbucket kombóval vagy egyszerre használjátok a kettőt?
Mert én baromira meg vagyok elégedve a Youtrackkel. Persze a Jira workflow létrehozása és lehetőségei verhetetlenek. No meg az ingyenes youtrackben nem lehet saját workflow-t írni (legalábbis nincs ott az a gomb, aminek ott kellene lennie :D).

Közben munkahelyet váltottam.

Teljesen jó a Youtrack, sokat fejlődött két év alatt. Az írek nagyon meg voltak elégedve az Atlassian szolgáltatásaival, és kifizették az elég borsos árat, ami itthon simán leveri a lécet. A Youtrack feleannyiba kerül, Bamboo helyett Gitlabet használunk, ahhoz is van valami mezítlábas integráció.

Akkor már csak egy kérdés maradt, hogy a Steelcase széket az új munkahelyen kaptad, és ha nem, akkor most milyen van? :smiley:

Sajnos a régin. :( Szenvedek is nagyon, itt valami fapad alap Ikea van.

Szerk: ez az.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20336836/

Hát ezt nem lájkolom :)

Az Atlassian bejelentette a Hipchat utódját Stride néven.

A Slack reakciója:

Nice.

2 kedvelés

(Ezt még tegnap este kezdtem el írni, úgy látszik nem fejeztem be…)
Nem értem amúgy, hogy ezt miért kellett? Azért mert az emberek inkább csak átlagos chat platformként gondolnak rá (mármint a HipChatre)? Legalábbis én eddig is ugyanúgy tekintettem rá, mint ahogy a Slackre.
Szóval nem értem, hogy miért nem bővítik inkább tovább. Vagy szeretnék “felpörgetni” új előfizetőkkel aztán majd a két program felhasználóit szépen egybemossák?

Van aki egyébként jelentkezett a próba időszakra? Mert kíváncsi lennék véleményekre. Én jelentkeztem, de hát nem sok eséllyel indulok :)

Közben:
Év elején (vagy még tavaly év végén) megkaptuk a próbaidőszak lehetőségét. Azóta áttértünk Slackről. Bár sokkal fapadosabb (volt; főleg az elején). És csak a kedvező árazás miatt mentünk a Stridera + az Atlassiánt azért csípem és megelőlegeztem a bizalmat.

És erre tessék:

Aztán most mehetünk vissza a Slackre.
Ami egyrészről nem baj, mert azért a Slack az Slack. Nincs olyan platform, ami ne támogatná (kivéve versenytársak :D). Még az a szerencsénk, hogy nem laktuk be teljesen és ami a Stride-on van az nyugodtan mehet a kukába (bár lesz majd migrációs eszköz a slackre).

Hátha lesz valami megoldás az alábbiakra…

Keresnék “kisvállalati” (5-25 fő) struktúránkhoz valamiféle olyan workflow/processes manager lehetőséget ami gyakorlatilag nem igényel expert tudást, illetve pc/mac/ios/android eszközökön is könnyen kezelhető.
Ami fontos lenne, hogy mindenki által követhető legyen kinek milyen teendője van, hogy áll vele, lehessen “keresztbe” jegyzetelni, hogy kinek milyen feladatot adunk, kire mi vár megoldásként…
Legyen áttekinthető, egyértelmű.
Lehessen private teendőket rögzíteni amit csak magunk látunk és lehessen közöset… vagy akár csoportokat létrehozni a visibility végett… Sose láttam még ilyet, sosem használtam. Gondolom valamiféle naptárféleségként működik (én legalábbis valami ilyet tudok elképzelni)
A csapat eléggé multikulti. A “régiózáras/cenzúrázott” megoldások nemigen jöhetnek szóba (pl. kínai területek - google).

Koszi

Egy ismerősöm, aki a klasszikus user 1.0, egy pár fős cégnél ezt használja:

Senkit nem kellett eddig betanítani, ami egy jó visszajelzés a felhasználó-barátságról.

Esetleg Jira?

Koszikoszi!
Ez az Asana elso ranezesre eleg szimpatikus.
Ha lesz egy pici idom atnezem.
Ranezek @tetragir ajanlatara is.

Nalunk a redmine.org bevallt :)

Engem nemrégiben a Trello használatára “kényszerítettek”, részemről vegyes a fogadtatása.

Mi vele a gondod? Én még a kezdetekkor néztem, akkor nagyon szimpatikus volt, csak nem egészen felelt meg nekünk. Azt tudom, hogy felvásárolta az Atlassian.

Pl. néha elfelejt értesíteni (mailt küldeni).

Most én is keresnék még egy toolt csoportmunkához. Pontosabban Slackhez.
Tudtok mondani olyan TODO listát, amit hozzá tudok adni privát csatornához, de úgy, hogy akár több todo listát is lehessen csinálni egy csatornán belül? Persze lehetőleg úgy, hogy ne kelljen regisztrálni sehová sem, no meg persze ingyenes legyen :D
Bár az is lehet a végén csinálok egy Post-ot és megosztom az adott csoportban. De azért jó lenne erre egy alkalmazás, hátha többet tud.