DNS beállítások

Kitaláltam, hogy csinálok egy kis tesztszervert virtualboxban magamnak, és a különböző könyvtárakat különböző aldomainnel érem el:

test1.dev.grg -> /var/www/test1
test2.dev.grg -> /var/www/test2

Ez működik is, és a cél érdekében fel is telepítettem egy bind9 dns szervert, ami forwardol a google dns-e felé, valamint a *.dev.grg -re visszaadja a megfelelő ip-t. Ez is megy ha megnézem a dig test1.dev.grg @dnsserver paranccsal.

Windowson jól be is állítottam ezt a dns szerveremet másodlagos dns-nek gondolván, hogy mivel a dev.grg nem létezik az elsődleges dns-ben, majd megkérdezi a másodlagostól.
De nem. Sem a chrome, sem a parancssoros ping nem találja.

A kérdés, hogy rosszul gondolom én, hogy át kéne ilyenkor ugrania a másodlagos dns szerverre a windowsnak? Vagy jól gondolom, és a windows nem csinálja azt amit kéne?

Akár alternatív megoldások is jöhetnek arra, hogy hogy lenne a legegyszerűbb lokális wildcard dns-t összehozni.

köszi!

szerk: Nem akarom elsődlegesnek állítani, mert nincs mindig bekapcsolva ez a virtuális gép

Nem kellene atugrania. A DNS servernek beallitott listabol kell valasztania egy darab servert es oda elkuldeni a kerest. Az mar az alkalmazason mulik, hogy hiba eseten (akar nem letezo domain, akar idotullepes, akar barmi mas) valaszt-e egy masik servert a listabol es megkerdezi azt is. A legtobb esetben ez nem szokott megtortenni illetve a felhasznalo adja fel a varakozast, amig a timeout folyamat lejatszodik.

En egyszeruen beirnam a keves szamu gepemen a hosts allomanyokba a kello dns neveket es kesz.

Jolvan koszi, akkor ez lesz.

Végülis csak megoldottam bind9-al:-)

Nem a virtuális gépen fut, hanem lokálisan, így lehet egyetlenként is megadni, hibátlanul megy:-)

"Telefonos’ segitseget kernek:))
Adott: szolgaltatoi modem/router bridge modeban - sajat router (Amplifi) -Synology NAS (ip cimek fixalva, szukseges portok nyitva, Nas belso halon elerheto, sajat telefonos applikacioival pedig kivulrol is)
szeretnem kivulrol elerni a Nasra utolag telepitett Domoticz/(majd a Home Assistant-t is ha sikerul eletre kelteni) appokat, Domo sajat halorol elerheto, portja atiranyitva. Sajnos a Synology altal hasznalt quickconnect dns szolgaltatassal csak a sajat appjait erem el, igy be szeretnek allitani egyeb dns is. Noip-n mar regebb ota van egy ami a regi sajat routeremmel mukodott is, ezzel most nem megy es nem ertem miert, Synoban ddns statusnal ‘normal’-t jelez, megsem erem el sem a DSM-t sem port megadassal a Domo appot. Ugyan ez a helyzet a duckdns-s frissen regisztralt cimmel is. Mit csinalok rosszul ?

Ha a DNS jó ip-re mutat, akkor semmi baja sincs a DNS-nek. Ott más baj lesz.

kozben lehet tisztul a kep,
az uj Amplifi routerem ip je nem egyezik a public/kulso ipvel, a szolgatato routere pedig bridge modban van,
ilyenkor mi a helyzet?

Esetleg az Amplify IP címe nem 100.x.x.x?

nem
10.x.x.x

A szolgáltató routerére csak egy eszköz van dugva?
Nekem is NOIP fiókom van és szépen működik is bridge módú szolgáltató routerrel.
A kérdés az, hogy ha felmész egy https://www.whatismyip.com milyen IP-t ír?
Aztán ha megvan az IP, akkor terminálba beírod, hogy “nslookup dnsnév”, és a terminal által kiírt IP címnek egyeznie kell. Ha ez egyezik, akkor jók az IP cím/ DNS beállítások. Ha ez rendben van, akkor még persze lehet a szolgáltató routere olyan, hogy még ott is be kelljen állítani valamit, hogy működjön, ezt nem tudom. Én csak átpattintottam a UPC modemét bridge módba és egyből működött minden.

nem eyezik a publikus ip-m a wan ipvel,
az a baj, hogy a szolgaltato is cserelt routert, per honapja egy villamcsapas miatt, ill en is nemreg,
elozo szettel mukodott a noip s cim rendben, ezzel az uj komboval nem akar,
a szolgaltatoi router bridgben, wifije letiltva, egy eszkoz van csak lanon rajta a sajat routerem,
a gyartoval mar felvettem a kapcsolatot, rakuldtek egy csomagot, amit vissza kellett nekik kuldnem miutan a router ‘megemesztette’ aztan most abbol probalnak meg kitalalni valamit, eloszor ok is rogton elkuldtek az ISP hez, de aztan talaltam olyan forumokat ahol maso is panaszkodtak hasolo tortenesekrol
de azert megegyszer ranezek azzal a metodussal amit irtal, koszi

oopsz itt mar erdekes, igy ugyan azt az ip-t dobja, a publicra is ill a noips nevre is :S

na innentol megint nemtudom merre:0)

Na, de ezek szerint nem a NOIP-vel van a gond azaz nem a DNS-sel. Vagyis elvileg. Biztos szerintem akkor lehetsz, ha létrehozol egy új DNS nevet a NOIP oldalon és ugyanarra az IP-re állítod. Ha az új névvel sem jó, akkor már (szinte) biztos, hogy nem a NOIP résznél van a gond.

Amúgy most néztem meg, a külső IP címemet az én belső routerem kapta meg. Azaz a saját routerem IP-je megegyezik a public IP-vel. Ezek szerint tényleg, ahogy írtad, a WAN IP-nek kell megegyeznie a külső IP-vel.

1 kedvelés

37
21

az erdekes, hogy a noip s cim is a synology nasra mutat, es oda is van atiranyitva (5000, 5001 es 80 portok), a syno beallitasainal, aktivnak jelzi uyan ugy mint a gyari quickconnectes cimet, de noip-vel nem erem el a nast :S

Amig belso halozati tartomanybol van a WAN IP-d, addig azt nem fogod tudni kivulrol elerni. Elkepzelheto, hogy a szolgaltato mindenkinek belso halozati cimet ad (es olyan is elofordulhat, hogy csak plussz penzert hajlando valodi cimet adni).

2 kedvelés

Igen ugy nez ki talatam par forumban utalast erre, a kedves internetszolgaltato “feszbukos” ip-t ad, olyan kozossegit:)) mindenkinek ugyan az latszik publicnak (kb), mondjuk azon se lepodtem volna meg itt az Eu kellos kozepen, hogyha esetleg egy fax szamot rendelt volna minden kedves nemkeveset fizeto ugyfelehez a belga szolgaltato, velkom tu do middle age :DDDDDD,

A 10.x.x.x privát IP cím. A szolgáltatói modem vagy nem bridge módban van, vagy a szolgaltatod nem ad publikus címet. A szolgáltató mindkettőt be tudja állítani.

Koszi mindenkinek az informaciokat, bennem igy elso nekifutasra fel sem merult ez a sporolos megoldas amit a szolgaltatonk muvel. Szerencsere egy kultur email keres eleg volt, nem kellett fizikai behatas az ugyfelsozlgalati pultra. Mara lottek is egy sajat public ip-t, igy minden dolog (kb) mukodik:)

2 kedvelés