Drive javítása nem sikerül

Sziasztok, szerettem volna telepíteni a boot camp-et, de már az elején jelzi, hogy a lemez nem particionálható. Megpróbáltam javítani az elsősegéllyel, de nem sikerült neki, a végén 8-as kóddal megáll. Elindítottam recovery módban ott sem tudja javítani. Utána single módban fsck -fy parancs,amit nem indít arra hivatkozva, hogy csak olvasás hozzáférése van. Van valakinek ötlete, miként tudnám ezt írásra is állítani? Ventura 13.01 és egy 2017-es iMac.

Miert nem particionalhato? Azert mert egyszer mar tele volt a terulet, es ossze vissza vannak rajta az adatok? Vagy azert nem, mert rozsaszin kismalacok ugralnak ki a gepbol? Esetleg azert nem, mert megraz az aram, amikor megnyomod a gombot? Mindenesetre a tupontos hibauzenetet ha elarulod, akkor nem kell talalgatnunk. En azt mondanam, hogy kellene egy backup, egy restore, es ezutan rogton a bootcamp, hogy garantaltan ne legyen adat azon a teruleten, amit levagna a Windows szamara.

Mikor futott a Time Machine utoljara? Az automata backupja be van kapcsolva?

nem használom a time machine-t

Mennyi szabad hely van?
Biztos, hogy jól működik a háttértár? A Disk Utilityben a SMART Status rendben van?

Smart állapotra ellenőrzöttet ír, k 600gb szabad hely, és egyéb esetekben nem érzem, hogy bármi baja lenne

Soha nem is volt bekapcsolva? Volt mar valaha tele a “lemez”?

Szerintem le kell másolni mindent (klónozni) – talán átugorja a hibákat –, majd formázni és visszamásolni.

pont ezt szerettem volna elkerülni. Nincs valami külső rendszerkarbantartó szoftver ami működőképes?

Lehet próbálkozni, de előtte mindenképpen kell egy teljes mentés.

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.