Egerek

En ilyet hasznalok, nagyon meg vagyok vele elegedve (Linux + Windows alatt hasznalom). Vizszintesen is tud gorgetni. :-)

2 kedvelés

nekem Logitech Master 25 van, nagyon szeretem.
meg van egy ERGO 25 hanyattegerem is, dönthető talppal, szokni kell, de az is jó dolog, még többet pihen a csuklóm

Szuper koszonom, rendelek egyet. Mar csak az interfacet kell kibogarasznom. Ha jol ertelmezem van bluetooth, usb wireless, meg olyan ami mind a kettot tudja?

Az egér 3 különböző géphez tud csatlakozni, az alján van egy gomb, amivel kiválaszthatod, hogy a 3 közül melyiket akarod használni. Az egyik ezek közül az USB (az adapterrel), a másik 2 a Bluetooth.

Nagyon jo, koszonom. :)

No kozben megjott az egerem (MX 3 Master). Koszonom az ajanlast, ez vmi. zsenialis. :)
Mindent meg tudok vele csinalni amit a magic mouseal csak sokkal kenyelmesebb. Remelem hosszu tavon is bevalik, egyenlore nagy a boldogsag. kb. 20 ev utan rakom le az apple egereket.
(Akik nem ismerik, gyakoraltilag teljesen testre szabhato akar alkalmazasonkent, 3 eszkozt kezel, bluetooth IS es adapter IS)
@Andor Neked is ajanlom, bar a Delux-al, nem egy kategoria. Az sem rossz de en birtam megszokni. :)

Én is kipróbáltam ezt a Logit, de sajna nekem nem fordítja ki jobbra eléggé a csuklómat, amúgy meg persze minőségben nem egy kategória, de hát az áruk sem.
Megelőzni a kéz problémákat kiváló termék, de akinek már van ilyen nyavajája ahhoz ez már kevés. Nem is értem az alma mér nem tervezett még ilyet.
Nekem már maradnak ezek a hegy alakúak.

én megvettem egyszer a méregdrága trackpad-et. mindenféle dicséret olvasható az apple oldalán a fasza használatról, az ergonómiáról egy betű sem.
nekem konkrétan egy óra alatt begyulladt tőle a csuklóm, másnap vittem vissza…
a mighty mouse még aránylag jó volt, mert támasztotta a csuklómat (a használthatósága az elkoszolódásig meg fantasztikus) a magic mouse már csak egy szép design, nulla ergonómiával…
MX2S fasza, meg az ERGO25, de ez utóbbit a fiam gyorsan lenyúlta

mostanában egyébként a handheld játékoktól megy szét a csiklóm-könyököm, próbálom hanyagolni, csakhát a téli szünet :)

A trackped mitől lett volna más mint egy laptop trackpedje? Nem írnak ergonómiáról mert milyen ergonómiát vársz egy “lapos téglalaptop”.

baromi egyszerű a válasz. a laptop trackpadnél a gépre rátámasztom a csuklóm a trackpad mellett / alatt
ugyanez a magicnél nem megy, lebeg a csuklóm
(amellett, hogy amikor lehet, a laptopot is egérrel használom)
nyilván másnál másképp van, nekem nem volt jó

“Rosszul fogod” - S.J.

3 kedvelés

Sziasztok,
Egy restart után egyszer csak elszált a logitech performace mx egerem, nem működik csak a scroll + a bal+jobb klick. A hiba oka, hogy a Logitech Control Center (LCC) vagy a Logitech Options - mind a kettőt kipróbáltam - sem ismeri fel az egeret. Az Unifying reciver látja és párosítva is van.

Kicsit utána nézve lehet a 11.6 osx ajándéka ez nekem…
A system preference / privacy résznél is kézzel felvettem a logi options és a daemont is, de így sem akarja felismerni. Van esetleg valakinek ötlete/tapasztalata?

Előre is köszi!

Segiteni lehet nem segi, de nalam 10.15.7 alatt 19.01.0015 driver fain.
Esetleg egy komplett logi options reinstall?

1 kedvelés

Szóval akinek régebbi Logitech egere van maradjon, 10.15-ön, mondjuk nekem 11.5-el is ment most a 11.6-al szállt el :frowning:

Software Support for macOS 11 (Big Sur)

Starting with macOS 11 (Big Sur), Apple has a new policy that requires significant changes to how our software works. After updating to macOS 11 Logitech Control Center (LCC) software will not display any of the Logitech supported devices connected to your Mac and certain devices will have minor issues in Logitech Options.

We are currently working towards supporting your device in our upcoming releases of Logitech Options. Refer to ​this link​ to keep yourself updated and see below for the affected Logitech devices.

If you need to contact support, please use this form:

www.logitech.com/support/bigsursupport

We are now working on updates to our primary software, but for now, we recommend users should stick with macOS 10.15 or lower to use our products.

Mondjuk nalam MX3 master van, remelem nem jarok igy a jovoben…

Egyebkent az OSX jo sok gombos egereket is kezel, nem latszanak ezek a gombok a system preferencesben? Vagy miert kell egy elvileg szabvanyos eszkozhoz, ami szabvanyos feluleteken kommunikal egy kiegeszito szoftver?

Egy darabig nem hiszem, ami engem bosszant, hogy hiába 2013-óta meg van ez az egér (megnéztem 2009-től gyártják) de semmi bajom nem volt vele, minden tökéletes.

Délután veszek én is egy mx3-t azzal menni fog…

Hát arra használtam a custom logitech softvert, hogy különböző funkciókat (space váltás, mission control, stb) volt beállítva az extra gombokra.

Simán a System Preference-ben csak ennyit látok az Mouse részen

Hol kéne tudnom állítani, hogy az extra gombok mit csináljanak?

Ez lenne a tokeletes, de a plusz gombok, funkciok nem latszanak.
Emiatt fut egy Logi options es abban akar alkalmazas szinten meg tudod mondni mi mit csinaljon. Alapvetoen nincs ezzel bajom, ha nem kezdik a a tamogatast kihuzni alolunk…


1 kedvelés

Azért közben ránéztem én is elég nagy ugrás lesz az MX3, feature set-ben, mondjuk ezek nélkül is megvoltam eddig, de legalább lesz min kockulni.

Igazából elképzelhető, hogy megcsinálják majd a támogatást, inkább az a rossz, hogy tételes listát nem találtam, hogy melyik eszközök támogatása szűnik meg.