Egerek

Egy HID szerinti szabvany pointer eszkozon, pl. eger, osszesen 9 gomb lehet, ezek kozul kb 5 van ellove minden egeren (bal, jobb, kozepso, scrollle/scrollfel), a maradek gombbal garazdalkodhat az egergyarto. Ha van ugye vizszintes scroll, akkor az tovabbi ketto gombot elvisz, ha azt is be lehet nyomni, akkor 3-at. A lenyeg, hogy az OSX elvileg (regen legalabbis tudta) tudja kezelni ha az egeren vannak rendes gombok es ha ezt az eger megfeleloen reportolja. De pl a Logitech egereire regen (10-15) eve jellemzo volt, hogy a vilag leheto legciganyabb megoldasat alkalmaztak. Nevszerint azt, hogy a plussz gombok nem szerepeltek a HID infomracios mezojeben, igy az OS nem tudott rola. Ezek utan az egereik egy reszenel nem is mukodtek ezek a gombok, mas reszuknel pedig az eger firmwareba beegetett keyboard kombinaciokat toltak ezek, amik atallithatatlanok voltak. Ha felkerult a sajat szoftveruk (szabvanyos periferia ember… ahh), akkor az kikapcsolta az egerben a keyboard dolgokat.

Most ezt nem tudom megnezni, hogy mas egerrel milyen, mert nincs mas egerem itthon. Probaltam egy regi golyos Genius NetScroll+ egeret PS2/USB atalakitoval, de ott is ugyonaz latszik mint nalad. Nekem anno Microsoft egerrel, latszodtak a plussz gombok.

1 kedvelés

Köszi az infót! Sajnos annyira megszoktam ezeket a beállításokat, funkciókat az egéren, hogy jelenleg szenvedés a hiányukban dolgozni. Igazából én voltam a hülye, hogy frissítés előtt nem jártam körbe a témát.

Nem baj, majd valamire jó lesz, max oda ajándékozom valakinek, vagy vissza megy a dobozába és pihen egy kicsit.

A Better Touch Toollal nem tudod ezeket “megoldani”? Az megy az ARM gepeiken is, es elegge sok midnent tud.

1 kedvelés

Hmm elképzelhető ez alapján: Help: My mouse's buttons are not recognized · GitBook

En itt maximum ettol a resztol felnek:

BetterTouchTool can recognize mouse button presses if the mouse driver generates standard button events. Unfortunately many newer mice don’t do this by default.

Mert ez pont az amit en is mondtam, hogy regen a gyartok amennyire lehetett szabvanyosan implementaltak ezt, es ment is jol OS fuggetlenul, de ujabban mar az a meno, ha a vendor customizalja totalisan a dolgokat es a kepedbe tud tolni egy vendorlogos ablakot a “drivervel”, amivel azutan vagy lassan koveti a valtozasokat (lasd ugye a te eseted), vagy egyaltalan nem is gondol arra, hogy letezik barmilyen mas rendszer a piacon, ahol hasznalhatjak a periferiajat.

1 kedvelés

Köszönöm a BTT tippet, kipróbálva működik, most meg vakarhatom a fejem, hogy visszamondjam-e a MX3 rendelést :smiley:

Illetve úgy nézem a BTT jó sok minden mást is tud…

Egyébként nem csak “egér” funkciókat tud a szoftver “emulálni”, hanem másra is jó, pl: nekem mx anywhere 3 van, és annak a scroll gombját lehet finomra/kattogósra állítani a két funkció közötti váltást bármelyik gombra ráteheted. Ezen kívül ott a Flow funckió, ami két rendszer (akár Windows vagy Mac) között képes az egeret “átadni” anélkül, hogy ehhez nyomni kellene bármit. És a két rendszer között át tudja vinni a vágólapot vagy fájlokat. Persze mindkét rendszerre fel kell telepíteni a szoftverét, de enélkül nem lehetne megvalósítani ilyen funkciót.

Amúgy erre is vannak alternatívák, pl barrier, synergy - de ez már off topic :slight_smile: BTT-vel újra használható lett a performance mx, viszont az új MX3 már itt figyel mellette, kiváncsi leszek mennyire könnyű átszokni, egyelőre ami nagyon szembetűnő, hogy súlyba szerintem kb duplája a régi a MX3-nak, ami nagyon furi :smiley:

Hát Vati, én most ott tartok hogy 4-5 óra -normál alakú- egér használat után szanaszét fáj a csukóm meg a többi lefelé.
Így pár év teszt után az M618 gyengéje a gombok mikrokapcsolója. A régit szét fogom kapni és megnézem cserélhető -e és ha igen megéri egyáltalán.

En is ejtettem az apple egereket. Most MX3 master a favorit, ezzel meg ok a kezem. Egy masik kolegamnak ajanlottam a deluxot O is rakattant :wink:

Igazad van, nekem is az jött be. Az Apple egere használhatatlanná lett design-olva, ráadásul a BT kapcsolattal is volt gondom. Szerencsére csak kölcsön kértem és nem a pénztárcám rovására lettem okosabb.

Nálam is MX master 3 váltotta az mx performace-t :slight_smile: imadom mind a kettot :slight_smile:

Csak, hogy legyen egy ellenvélemény is, bár már írtam szerintem korábban: én imádom az Apple egerét, szinte a kezdetek óta használom. Asszem 8 év után cseréltem le újabbra, azaz a 2. Magic Mouse-ra. Annyira megszoktam az apple egerét, hogy mac gépen képtelen voltam használni a Logitech Anywhere 3-at, ugyanakkor ez utóbbi a kedvencem Windows alatt. Windows alatt meg nyilván az Apple egere használhatatlan (próbáltam). :slight_smile:

2 kedvelés