eGPU

Az EGPU-ban lévő videókártyára van kötve a monitor. A laptopba csak a TB3-at dugom be.

Fiamnak, épp most nézegetünk gépeket játékra. Érdemes lenne egy Mac Prót venni egy jó GPU val bootcamppel, agy egy iMacet eGpu val? Vagy legyen PC?

Vagy legyen inkabb PC. Ha eleve bootcampeznel, akkor nyilvan Windowsosnod kell, akkor pedig nincs elonye az Apple kornyezetnek (legfeljebb hatranya). 5k iMacnal az instabil FPS, az underclockolt VGA, Mac Pro eseteben pedig az ezereves arch, ami 1 szalon harmatgyenge. En nem veszodnek Appleval, ha Windowson akarnek jatszani.

1 kedvelés

Ps 4 :)

hát ilyen összhang még nem volt a válaszok között, környezetemben vannak öregek is akik játszanak, Mac-jük is van, de senki nem ajánlotta a Mac-et.

Nem kell neki

Szerintem ebben semmi meglepo nincs. Jatekhoz tularazott ara van a Macnek, plane ha figyelembe veszem az adottsagait. Jatekhoz nem kell BTle, nem kell 5k kijelzo (plane nem a harmatgyenge GPU-val). Egyszeruen nem erre valo a hatdver. Lehet rajta jatszani, de nem optimalis. Penzkidobas jatekra.

Én csak azt szerettem volna, hogy ne csak játék gép legyen, hanem Mekkezen is egy kicsit.

Ezt a versenyzőt néztük ki http://www.komphone.hu/asztali-szamitogepek/gigabyte-b360m-h-intel-i5-8500-16gb-ddr4-ram-480gb-ssd-gtx-1070ti-8gb-corsair-350d-akar-beszamitas-komplett-gamer-szamitogep-hasznalt

Pöpec

Még egy razer mamaba jön hozzá valami rgbs billel, meg egy samsung HAJLÍTOT moncsi

Anno én is filóztam mac-en a kölöknek játékra, de hamar elvetettem.
Maradt egy PM G4 QS ház, amit megpakoltam konzumer hardware-ekkel.
Mivel fontos volt a méret és a zajkibocsátás, így nem volt egyszerű. Nagyjából egy középkategória szerintem.
Asus Prime Z270M-Plus
i7-7700 Noctua silent hűtővel - ez necces volt, mert a táp miatt figyelni kellett a hűtő méretére
Corsair Vengeance LPX 16GB ram
Corsair Nvme.m2 ssd
Asus Strix GTX1060-OC6
Seasonic fanless PSU
Ha jól emlékszem a configra…

Most raktam össze egy gépet játékra én is. Gondolkodtam a PS4-en, de van egy steam librarym kb 100 játékkal, amiből legtöbb nincs is konzolra ami érdekel.
Arról nem is beszélve, hogy nagyon drágák a játékok PS4-re, a steamen főleg ha leárazás van (mint most), akkor töredék áron lehet venni AAA-s játékokat. Ja, és nem 30FPS-em lesz, kontrollerrel meg pc-n is tudok játszani.

Ps-en is van learazas, hasznaltan is lehet bagoert jatekot venni. (Plussz a lemezt el is adod ha vegig nyomtad) es ugye a sony exkluzivok…
Nincs telepitgetes szenvedes, csak benyomod es megy. Pc 1000szer dragabb…

Nekem nem volt mostanában PS-em (anno volt egy PS2), de Xbox-om igen, és ott is mindenki feltepítette (felmásolta) az egész játékot a cdről, a hdd-re. Ehhez képest a steamen az egy install gomb megnyomása nem egy nagy szenvedés. Kb 10x nagyobb a játékkínálat.
Játékot ha egyszer megvettem nem akarom eladni, később lehet pont elő akarom venni megint.
Sony exkluzivok: van kb 3 db. (xboxot is addig volt értelme venni, amíg a Forza nem volt pcre)
Az ár valóban nagyobb, de cserébe 60+ fps, bármikor kicserélheted bármelyik alkatrészt, + egy gépet nem csak játékra lehet használni.
Kontrollerrel szoktam játszani, szóval a feeling is megvan.

Azert nem 3 jatek van. ;)
Jah persze csak megnyomod az install gombot. Win mar csak ilyen.

Ps-en egy gombot se kell nyomni magatol felmasolja, csak a jatekra kell nyomni ha elinditod.

Szerintem ez is egy hitvita, hogy hol játszunk, mint a Mac vs PC.
Macen én sem ajánlom, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egyáltalán sem nagy Mac vagy PC játékos.
Nekem is van kb 100 Steames játékom, bár én amikor ezeket vettem figyeltem arra, hogy Mac kompatibilis legyen, ugyanis nálam kizárt, hogy játék miatt vegyek egy PC-t. Szóval vettem PS4-et. Azóta nem érdekelnek a Steam akciók.
Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy ha egy játékot megveszek, akkor azt örökre veszem, mert lehet játszanék vele később is. Pont emiatt sosem vettem lemezes játékot, sem használtan, hanem csak a PS Store-ból. És ott is egy gomb az Install, sőt (ugyanúgy mint Steamen) távolról is fel lehet telepíteni játékot. Az akciós árak pedig hasonlóak, mint Steamen. Sőt, szerintem PS-en sokkal több akció van. Nincs olyan hónap, hogy ne lenne akció legalább 100 játékra. Bár igaz ezek közül nem mind AAA, de a Steamen sem csak AAA játékok van az leárazva.
Két előnyt látok a PC-n való játszáshoz: a stratégiai játékokat még mindig jobb egér+bill kombóval játszani, valamint a határtalan pénztárca hatására megnyíló FPS hegyeket kicsikarni képes alkatrész hegyek.
Ha valakinek fontos a legjobb grafika, akkor az vegyen PC-t.
Viszont nem értem, hogy miért fontos egy PC gamernek, hogy a Steam olcsóbb, mint a PS. A PC alkatrészek megvásárlása sokkal többe kerül, mint az esetleges különbség ami a Steam javára billenti az árversenyt.

1 kedvelés

A pixeles indijatekokon kivul semmi nem olcsobb steamen.
Megejelenesk megveszem a jatekot 60 euro. Vegig nyomom, es 1 honappal kesobb eladom a lemezt 50 euroert. Pc-n varsz 1 evet mire bekerul akcioba 20 euroert es soha nem adodd el.

Komolyan hany olyan regi jatek van amiket elovesztek? Evek multan, es miert amikor kozbe jott 50 masik jobb.

A letoltott jatek amugy is csak hosszu berlet, ha steam ugy gondolja holnaptol nem lesz elerheto.

En az F1 2009 - 2019-es jatekokkal kb 2-3 hetente jatszom. Az egyik heten az egyikkel masik heten a masikkal. Igaz, en nem versenyzek, csak elulok 1-2 orara es folyamatosan ugyonazon a palyan autozom minnel jobb idot elerve. A gamer PC-t csak ehhez hasznalom.

Mindenkinek van egy titkos perverzioja 😂

Nekem is van néhány játék, amit szívesen előveszek néhány éve pár órára. Ilyen tipikusan a GTA San Andreas vagy Assassin’s Creed egy-egy részei. Meg néhány stratégiai játék.