eGPU

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy szükségem lenne 2013as retina macbook pro mellé egy kicsit több teljesítményre.
Akitio Thunder2 dobozt néztem, és a tesztek szerint 1050-1080közti kártyákkal, 120W táppal elműködget szépen.

Tapasztalatokat várnék, illetve, ha lapul valakinél a fiókban hasonló, az se tartsa magában.

Köszi!

Nekem van pont egy ugyonilyenem, windows alatt jatszottam vele nV1050 es Rx480 hasznalataval a dobozra kotott monitorral. Egyeb esetben nem probaltam. Viszont nekem nincs hozza 120W tapegysegem, igy mashogy megoldva mokoltam bele nagyobb teljesitmenyt (plussz ATX tapegyseg).

És használod még mindig aktívan, vagy esetleg meg is válnál tőle?
Igazából ebayen nézegettem, 2-3 darab van max, azok is az USA-ban, volt egy német, de arról lecsúsztam.
Első sorban 10.14 alatt szeretném kipróbálni, és megtudni, hogy a Sketchup és a Capture 2019 mennyire lesz tőle gördülékenyebb. Windows alatt max a Cast Wysiwyg-je játszik, de az ritkábban.

Neha meg szoktam hasznalni, ugyhogy nem tervezem eladni.

Szerk: Valamint azt sem tudom megmondani, hogy OS X alatt hogyan szuperal ez. Nekem csak arra kellett, hogy EFI modban Windowst bootolva, tudjak jatszani kulso monitorral.

Akkor en is kerdezek, tb3as hazat tudok hasznalni tb2-es porton? Mert nyilvan a kovetkezo gepem mar minimum tb3-as lesz.

Az Apple TB2-TB3 atalakitoja teljesen transzparensen mukodik minden iranyba. TB3 lyukra lehet vele TB2 eszkozt dugni es TB2 lyukba lehet TB3 eszkozt akasztani. Tehat igen. (van TB2-TB3 atalakitom es van par TB2-es eszkozom (pl. ez a PCI-E haz, de van USB3/AHCI-eSata kontrollerem is), valamint van TB2 es TB3 csatoloval is gepem). Az eSata portra kotott merevlemezekrol meg bootolni is tudnak a gepek). Egyedul akkor lehet para, ha az adott eszkozhoz sajat driverre van szukseg es a driver ugy dont, hogy kompatibilitas ide-oda, nem mukodteti az eszkozt nem megfelelo porton.

2 kedvelés

Nekem egy Akitio Node pro van rádugva egy 2015 late imacre, egy rx580 lakik benne és hibatlanul teszi a dolgát.
Csak számítasi feladatokra van használva Resolveban, tehát nincs rákötve egyéb kijelző.

Vásároltam egy Thunder2 dobozt, külső táppal, GTX 1060 kártyával, de egyelőre nem én állok nyerésre. Elsőre főleg a 10.14 rendszer nehezíti a dolgom, de beszálmolok, ha elértem valami eredményt.

Nálam mindkét gépemen 10.13.6 alatt futnak, az AMD miatt egyel jobb helyzetben vagyok. Én innen nyertem minden segítséget:

Köszi, ezt a linket még épp nem láttam :)
Már töltődik a HighSierra, csakhogy kipróbáljam, és legyen valami siker élményem is. Mire nem jó egy hosszú hétvége :D

Jobb választás egy AMD kártya.

Van a közelemben R9 280X, azzal is tesztelve lesz. eGPU.io-n csak egyet találtam ebből, azt is win10-en.

Mi a gond? Nem tudom jelenleg mi a helyzet, de korábban az volt, hogy csak külső monitoron műxik az eGPU.

Talán igaz ez a TB3as portokra, de TB2-n kellene különféle patch-ek, amitől majd látszódik egyáltalán a külső kártya. Jelenleg ott tartok, hogy 10.14 alatt a rendszer még nem ismeri fel a kártyát, de a házat legalább látja, és rinyál is, ha kihúzom, hogy nem választottam le.
Van egy automate-eGPU.sh script, ami hivatott lenne minden beállítást elvégezni, itt már látszik, hogy dfx1060 van benne, de a rendszerhez kiadott Nvidia web driver még nem létezik (No web driver yet available for build [18E226].)
Itt tartok most, soksok szünettel, mert nincs hova kapkodnom. Hétfőn hozzáférek olyan AMD kártyához (talán 570), ami hackhintoshban működik, igaz ott is 10.13 alatt. A 10.14ben valamit nagyon befalaztak, úgytűnik.

Csak, hogy legyen valami sikerélményem is, a hétvégén windows 10 alá sikerült feléleszteni a kártyát. Nagy bűvészkedést nem csináltam, sokat segített a már előre megírt 5 soros tutorial :D

Mojave egyelőre ezzel a kártyával felejtős, korábbi verziót még nem telepítettem, és natív osx támogatott kártyát se hoztam még el, mert használatban van.
Lényeg, hogy a cucc működik, csak trükkös a felélesztés.

2 kedvelés

Gyors kérdésem lenne:

Most az iStyleban van egy kis akció és elgondolkoztam ezen az egpu-n: https://istyle.hu/sonnet-egfx-breakaway-box-650.html
Arra gondoltam, esetleg egy MSI RX580 8GB-vel lenne használva, viszonylag olcsón lehet ilyen kártyát venni.

  1. Ez a vga kártya működik ezzel a boxxal?
  2. Lehet valahogy bootcamp alatt használni ezt? (ez fontos lenne)

gyors keresés alapján a kártya és a box működik windows alatt is.
eGPU építős oldalon nézz utána vásárlás előtt.

1 kedvelés

Köszi, ez az oldal nagyon jó. Nézelődök még rajta kicsit :)

Megjött végre a videokártya (RX 580 8GB), úgyhogy tegnap este gyorsan össze is raktam a rendszert.
Egyik szemem sír, a másik nevet.

MacOS alatt nagyon egyszerű használni csak be kell dugni a gépbe a TB3 kábelt és azonnal fel is ismeri.

28

Gyakorlatilag olyan mint egy pendrive: bármikor be lehet dugni, és kiadni pedig két kattintás:

01

Így néz ki az eszközkezelőben:

Futtattam benchmarkokat, kipróbáltam pár játékot és elég meggyőző a teljesítmény. Pl a Cities skylines eddig külső kijelzőn laggolt, most 2560x1440es felbontáson bőven 60+ fps-el szalad.
A legjobb dolog viszont, hogy a gép jég hideg, minden a külső GPU-t terheli.

07

Bootcamp alatt viszont egyelőre nem sikerült működésre bírni sajnos. Olyannyira nem, hogy most már be sem bootol a windows. (először még ment, de a külső vga-ra azt írta, hogy nincs elég erőforrás, tiltsak le valamilyen eszközt, én meg letiltottam a belső vga-t)
Nem baj, újrarakom, aztán próbálkozok másképp. Mindenesetre MacOS alatt nagyon jó. :slight_smile:

2 kedvelés

Probald ki ugy is, hogy az eGPU-ra dugod a monitort. Nekem Windows alatt ugy mukodik. Igazabol OS X alatt sem probaltam soha a belsot ilyenkor. Eszembe nem jutott volna, hogy szerencsetlen PCI-E buszt meg lassitjuk azzal, hogy a pixeleket visszatologatjuk.