el Capitan mail teljes másolása Mojave-re

Mit masoltal at egyebkent pontosan (~/Library/Mail, ~/Library/Accounts, ~/Library/Preferences -bol a mail es az accounts prefsei? Milyen postaladat akarsz masolni? IMAP? POP3? Ugy emlekszem, hogy IMAP-et igy nem fogsz atvinni, illetve addig nem mutatja, amig az accountok nincsenek meg (hiszen IMAP eseteben ugye nincs olyan, hogy letoltott level, annak kell latszania, ami a szerveren latszik).

A migracios aszisztenst geprol-gepre koltozeskor szoktam/szoktuk hasznalni (en ott is csak akkor, ha nem lehet target disk modeban a meglevo rendszert atvinni es lefrissiteni).

Az apple szerint updateld a rendszert es ott van akoltozteto asszisztens. Nem egyezik a verzioszam.

Ebből a hozzászólásból nekem nem az jön le, hogy egy már meglévő rendszert frissítettél le, hanem egy újat hoztál létre egy másik partíción, ahová másolgatod a fájlokat. Vagy dd-vel húztad át a másik partícióra ugyanazt az oprendszert majd upgradelted? A Mail működéséhez nem elég a Mail mappa, mint ahogy @Czo is írta, több dolgot kell átmásolni.

Amúgy az Assistance résszel totál egyetértek. A TimeMachine sem húzható vissza részenként, mint régen. Régen a TimeMachineből mazsoláztam azokat a dolgokat, amik kellettek új rendszer telepítése után. Az utóbbi években már csak egy az egyben tudom visszamásolni az egész mentést, ami engem is zavar. Bár őszintén szólva Time Machine mentést már csak biztos ami biztos alapján használok, szinte minden a felhőben van mentve.

Kedves Tom, mindamellett, hogy igazad van az Apple-féle megoldásokkal kapcsolatban, nem akarod elfogadni a javaslatokat. Az igényedet csak ezzel a kerülőval lehet megvalósítani, a lifeware-es cikk nagyon jól leírja, mit és hova kell átmásolni.

Nos köszönöm mindenkinek a segítő szándékát!
Megcsináltam mindent, amit itt írtatok de nem hozott eredményt.
Az új rendszer alatti levelező sosem lett ugyanaz, mint a régi.
Szomorúan vettem tudomásul, hogy 2019-ben egy ilyen minimális igényre, hogy a levelezést onnan folytasd az új rendszerben, ahol azt a régiben abbahagytad, nincs megoldás.
Akkor mitől is nevezhető jónak az apple rendszere? Nem tudom… mert ennek a dolognak 2 klikkeléssel kellene működnie, de nem így van.
Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget, de sajnos nálam nem működött.
Evvel együtt a segítő szándékot nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek!

ha egy az egybe átviszed a rendszert onnan lehet folytatni. csak neked ez nem felelt meg, nem?

Jó pénzért megcsináltam volna! :)