el Capitan mail teljes másolása Mojave-re

Sziasztok!
Egy egész napi keresgélés után kezdem feladni, de még itt egy utolsó reményként megkérdezlek titeket:

  • El Capitan rendszerben lévô Mail-t teljes egészében szeretném “átmásolni” Mojave rendszer alá.
    Tehát annyit szeretnék, hogy átmásolom a régi rendszer alatti Mail összes fiókját, mindent…majd elindítom az új rendszert és onnan folytatom, ahol a régi rendszerben abba hagytam.
    Persze minden emailezést szeretnék látni az új rendszerben is, mint elküldött, vagy törölt…akár spam üzeneteket, stb…

Létezik ilyen migráció, amivel a Mail-t így át lehet vinni?
Köszönök minden segítséget!
Sziasztok!

Sok évvel ezelőtt én még a V3 foldert migráltam manuálisan. Most nincs erőm utánajárni, de ilyesmi fogalmakra keress: https://www.lifewire.com/find-and-open-stored-attachments-1172808

De miert nem toltod le ujra a postafikodbol?

Azt szeretném, ha az új rendszerben is látnám az összes mail fiókomat, beleértve az elküldöttek, piszkotatok, fontosként jelöltek és minden más mappákat.
Ugyanazt szeretném látni az új rendszer levelezésében, mint a régiben.
Ha letöltöm újra a leveleket, nem kapom meg ugyanazokat. Vagy mégis???

Attól függ, IMAP vagy POP a levelező szervered.

A migralo aszisztens ezt nem teszi meg?

Feltéve, hogy amiatt csinálod így, mert tiszta lappal szeretnél indulni, de a Mail cuccai mégis kellenének, költöztesd át a kapitányos felhasználó alól az új rendszerre egy másik (tehát nem a jelenlegi) felhasználó mappájába, majd egy file-kezelővel másold át.
A Mail “Import mailboxes”-funkciója nem felel meg?

Szerintem is csak a V3-at (meg a Mail Downloads foldert) kellene átmásolni.

~/Library/Mail/V3
~/Library/Mail Downloads

Az az, ehhez javasoltam a cikket. Csak az újabb rendszereken már V4, V5, V6. Ez utóbbi benzinesben is elég jó!

Szóval megtaláltam az El Capitan alatti Mail-es mappáimat, amiket átmásoltam a Mojave Mail helyére. Sajnos semmi nem történik.
16Gb-nyi adat át is másolódik de mikor megnyitom a Mail-t, semmi nincsen benne. Pont úgy néz ki a Mail, mint amikor legelőször nyitom meg az alkalmazást.
Ez egy alapvető dolog lenne, hogy a korábbi rendszerben történt levelezéseket ugyanonnan tudjuk folytatni, ahol azt abba hagytuk, erre kellene, hogy legyen egy pofonegyszerű megoldás, de nincs!
Nagyon gáz!!!

Mert ennyi nem eleg, kell a preferences-ben levo plist is.

Amit én javasoltam, az működik.

Örömmel probálnám ki amit írtál Titi, csak nem tudom mivel “költöztessem”, illetve az egész “költöztetés” mûvelet nem igazán világos, mint pl:

  • milyen program kell hozzá, ami költöztet?
    (bocs ha hülyeségeket írok, de tényleg nm vágom…)

fentebb írtam, költöztető asszisztens?

Vagy az Import Mailbox funkció. Mondjuk az nem őrzi meg az olvasottsági beállításokat.

Létrehozol egy új felhasználót (M2) a mostani (M1) mellett, bejelentkezel M2-be. Elindítod a költöztető asszisztenst (Alkalmazások mappa Segédprogramok almappa), a kiválasztásnál csak a régi (ElCap) felhasználót jelöld ki. Feltételezem, hogy ugyanaz a neve, mint M1-nek, emiatt kell M2-t létrehozni, hogy a költöztetésnél ne kerüljön ElCap minden “szemete” M1 alá. Azt nem tudom, ki lehet-e választani csak a Mail cuccait… Ezután M2 vagy az ElCap átköltöztetett felhasználó mappájából át kell másolni a Mail-hez tartozó állományokat (preferenciákat is), de még a Keychainre is szükség lesz, ahogy a második leírásban szerepel. Ha M1 alatt minden rendben, M2 (és ElCap?) felhasználó törölhető.


Itt egy jobb leírás: https://www.lifewire.com/transfer-apple-mail-to-new-mac-2260915

Pontosan az a baj, hogy nem lehet kiválasztani, hogy csak a Mail és annak teljes tartalma menjen át!
Itt nekem 100 GB-on felüli cuccot akar másolni, ami nem jó!
Kizárólag csak annyit szeretnék, hogy a Mail és annak összes fiókjai, illetve tartalma másolódjon át, hogy pont ugyanúgy azt lássam és onnan folytathassam az emailezéseimet, ahol a régi rendszerben abba hagytam.

Akkor szerintem eleg atmasolni az osszes mail foldert a librarybol, es elinditani az uj rendszeren a mailt. Ennek feltetele, hogy elotte egyszer sem volt elinditva a mail az uj rendszeren. Ha el volt, akkor le kell torolni minden Mailes cuccot, majd urakezdeni.

Amiatt kell új felhasználó alá költöztetni, hogy onnan át tudd másolni kizárólag a Mail cuccait.

Mondom, mi történt és hogy:

  • két darab SSD van a laptopomban. Az egyiken az El Capitan, a másikon immáron a Mojave.
    Átmásoltam az El Capitan-os Mail cuccokat a Mojave Mail részébe gondolván, hogy így ugyanazt fogom látni az új rendszerben lévő Mail-ben, mint a régi rendszer alatt. Sajnos nem így történt!
    Majd létrehoztam egy új felhasználót, áthúztam oda is a dolgokat, de ott is egy szűz Mail és beállításai vártak csak!
    Szóval elmehet az apple a fészkes francba, hogy egy ilyen alapvető dolgot, hogy egy rendszerváltásnál minden levelezésem onnan tudjak folytatni, ahol azt a korábbin abbahagytam, hogy ez akkora kérés??? Hát elmehetnek a véreres f@szba!!!
    Ennek a legtermészetesebb dolognak kell(ene) lennie és egy tök átlagos user (mint pl én) is meg kellene tudnia csinálni játszi könnyedséggel.
    Szóval nem kicsit vagyok dühös és elkeseredett! :-( :-(((((((((((((((((((

Na meg ez a migrációs asszisztansz is:

  • minek raktak bele ilyen szart, hogy csak egyben visz át mindent?!?!?!?!
    Nekem csak a levelezésre és annak beállítására volna szükségem, a többi 100 x gigára nem, amit át akar másolni!!!
    Miért nem lehet ott kiválasztani a hülye júzernek, amit szeretne migrálni???
    2019-ben erre nem találok szavakat!!!