Építkezős topic

Minden ami epitkezes, felujitas.

Kezdenem is rogton egy keredessel.
A kerdes roviden az, hogy hogyan lehet egy kabelt a lakas egyik vegebol a masikba kulturaltan elhuzni?
Az egyik szobaba jon be az internet, ahonnan egy masik szobaba, 2 ajton keresztul kellene eljuttatni Cat7 (2 kabelt) vagy optikai kabelt (2 duplex kabelt, azaz osszesen 4 szalat). Alberletrol leven szo, vagy olyan megoldas johet szoba, amit koltozteskor serulesmentesen el lehet tavolitani, vagy ugy beepiteni, hogy azt ne kelljen leszerelni. Mar tobb helyen nezegettem, hogyan lehet megoldani a dolgot, de nem talaltam meg megfelelo megoldast.
ui.: Ha mas megoldas nincs, akkor marad a wifi, de nagyon nem szeretnem es tenyleg csak akkor alkalmaznam, ha minden mas lehetosegen vegigmentem. Az utobbi 4-5 evben enterprise Wifit terveztem es telepitettem, itthon csak akkor hasznalnam, ha nagyon muszaj. :-D

Ezt úgy, hogy nem látjuk a lakást elégé nehéz megmondani :)

szerk.: amúgy elektromos hálózatban kiépíteni a hálót?

Gondoltam az elektromos halozatra is, de azt nem tartom eleg biztonsagosnak es gyorsnak.

esetleg a padlo szegobe rejtve elvinni a sarkokig, ott atfurnam a falat es folytatom a masik oldalon, a luk az alberletfelmondasakor kb 10 perc alatt nehagy szaz forintos termekkel befoldozhato, a tulaj semmit nem fog tudni rola ha cak fel nem regisztral ide,
de valoban nehez ugy otletelni, hogy sem alaprajz, sem mas info nincs

1 kedvelés

Vagy kábelcsatornában húzod a sarkokban a hálózati kábelt (ez a legtutibb), vagy mehet a powerline (elektromos hálózaton). Nálam az utóbbi is megbízhatóan és gyorsan működik. Nagyon profin működik a biztonság is és a leírt sebességet is tudja hozni (dlink nekem bejött). A kábelcsatornából meg lehet már falra ragaszthatót is kapni (az utólag könnyen levehető). Az ajtóknál persze lehet, hogy át kell fúrni a keretet…