FCP multi user editing

Kedves Mindenki,

Van egy anyag FCP-6 ban, (Log and Transfer capture, DVCPRO HD 720P 25P).
Hogyan tudnam ezt egy masik Macre kuldeni egy masik orszagba, hogy ott vagjak meg FCP-X-el?
A P2 kartyan mar nincs meg az anyag.
(Csak ovatosan a szakkifejezesekkel ilyent meg nem csinaltam, szoval lovesem sincs…)

Talan az lenne jo ha ok is proxy-kal tudnanak dolgozni (?) csak azt nem tudom hogy megy aztan nekik a reconect media meg a render. De lehet h ez hulyeseg…szoval nem tom.

szia.
Pld.

  1. letrehozol egy 30 napos trial hozzaferest az Aspera files-hoz Es 500GB-os tarhely+fast speed protokol segitsegevel atdobod az anyagot.
  2. a vagast (FCP-bol) exportalod XML-ben. atengeded az ingyenes Davinci resolve lite-on keresztul es exportalod a FCPX szamara

Szia, koszonom szepen.
A gepem Macpro 3.1Quad-Core, ATI Radeon HD 5770 1024 MB. 24 GB RAM.
Sajnos a GPU nem tul eros…
Regota szeretnem a DaVincit megismerni de eddig nem mertem feltenni

nem olyan gyenge az a gep…
OSX version? ( …DaVinci Resolve 12 requires at least Mac OS X 10.10… )

Én mint “egyáltalán nem hozzáértő, aki ritkán használ ilyen szoftvereket” felhasználó nyugodt szívvel ajánlom. Aránylag egyszerű kezelni, bár csak egyszer használtam életemben.

Van 10.9 meg 10.10 is a Macen
az nvidia driver miatt (is) aggodtam…az is kell?

en is ritkan sajnos, aztan mindig elfelejtem azt a keveset is amit tudtam…

Mar regota szeretnek DNG-vel is kiserletezni, meg BMPCC-val…

par roundtrip: http://www.dcinema.me/2015/01/round-trip-workflow/

koszonom szepen…

fenn van a DaVinci
tetszik, beleasom magam…

en is hasznalom a Davinci roundtripet. Sok BMPCC felvetelem van de a Smoke sajnos nem fogadja el a DNG-t kozvetlenul.

Pedig sok esetben (-elsosorban mexikoi es vegasi masnapos, privat felveteleknel-) jo lenne a Smoke stabilizaciojat kozvetlenul alkalmazni (es nem a mar transzkodolt anyagra uszitani)

sajnos nem ertek a videohoz…a Smoke-ot csak hallomasbol ismerem

De a fotozasban a DNG szabadsaga nelkul nem tudom elkepzelni hogy ertelmes munkat lehetne csinalni.
Mar a feher ruha-arc tonust se lehetne osszehozni…sok be-kiegett feher ruhas kepet latni, mert persze inkabb hagyjak veszni a ruha tonusat, mint a modell arcat sotetre vennek.

Egyszeruen nem ertem, miert nem konnyitik meg a DNG workflow-jat, hiszen ez egy forradalmi dolog. Nem is vennek mas kamerat csak ami tudja a DNG-t (is)

…szvsz a DNG meg nem garancia arra hogy a cameraman nem kukaba valo anyagot rogzitett…

http://www.fcp.co/final-cut-pro/articles/1784-compressor-server-extend-the-functionality-of-compressor-with-this-free-open-source-software