File recovery

Sziasztok!
Hogyan tudnám a tévesen kirörölt inDesign fileomat visszahozni a mac sötét bugyraiból?
Sajnos a törlés után a kukát is törölni szoktam automatikusan, szóval a kukából töröltet kellene visszaállítani…
Láttam, hogy vannak fizetős alkalmazások erre, de nincs erre egy ingyenes szoftver, vagy vami más útvonal?
Soknak érzek most 20-30e-et kifizetni egy ilyen szoftverre…
Vagy ha ki is fizeték, melyik a legtutibb?
Köszi előre is!

DiskWarrior, Disk Drill.
https://www.easeus.com/download/drw-mac-free-download.html

Esetleg megpróbálhatnád TM mentésből is (már ha van)

SSD esetén különösen kicsi az esély a sikerre. Párszor, teszt gyanánt próbáltam, hiába.

Akkor még jó, hogy a HDD-n volt, mert EaseUS-al sikerült visszahozni! :)
Azzal 2 GB-ig lehet ingyenesen visszaállítani.
Kicsit elgondolkoztam, lehet kellene TM-et beizzítani az ilyen esetek elkerülésére…
Köszi a segítséget!

Én az efféle állományokról naponta többször készítek másolatot másik mappába, kötetre.

Nalam folyamatos a TM, illetve svn commit :)

Ha törlöd a gépről, nem törli a mentésből?

Nem. Miert torolne? Ezert mentes. Nem kevered valamilyen egyeb, szinkronizacios szolgaltatassal?

Ezt most nem igazán értem, mire gondolsz? Ha a TM-re, akkor ott megmarad a törölt file is, pont ez a lényeg. Kb csak a TM backup mérete szabályozza, hogy hány generáiós mentést tartasz meg :)

Arra, ha pl. letöltögetek sok-sok gigabájtot, majd törlöm, mert nincs rá szükség, akkor a TM-mentésben megmarad (onnan kézzel kell vagy lehet törölni)?
Nem keverem, kérdezem! :)

Igen, onnan kezzel kell torolnod. De pont ezert backup, hogy meglegyen az amit letoroltel. Nalam siman ki van excludeolva a ~/Temp es a ~/Downloads, igy mindenfele szemettel nem lesz tele.

1 kedvelés

Ezek nalam sincsenek backup-olva, illetve nekem meg annyi van, hogy tresorit-ba sync-elem a Documents foldert, igy azt telorol is mindig elerem (a munka file-ok exclude-olva vannak innen) - az icloud-ot nem hasznalom file sync-re - mert nem szeretnem “purgable” file-ok megjeleneset

A TM-et Airport Time Capsule-al működtetitek?
Nekem nagy mák volt h a HDD-ról vissza lehet hozni dolgokat ellenben az SSD-vel :)

HDD-nél sem lehet, ha történt már írási művelet arra a felszabadult lemezterületre.

Én egy USB 3.0-ás külső házba tett 3TB-os winchesterrel működtetem. Jóval olcsóbban megúszható mint a Time Capsule és évek óta hibátlanul működik.

Nekem is a gephez csatlakoztatott merevlemez van erre hasznalva (2x500gb ssd raid0) amit megpatkolta egy relemodullal, hogy sirivel tudjam ki/be kapcsolni a disket.

1 kedvelés

Ha beszerzek egy ilyet szeretném megúszni a kábel dugdosást, vmi vezetéknélkülit preferálnék majd, de nem ragaszkodom az Apple-höz görcsösen! ;) :D

Mivel en kulso monitorral hasznalom a gepet, igy nekem minden ra van aggatva a monitorra. Bedugom azt az “egy kabelt” a gepbe es maris csatlakoztattam minden periferiat.

Az jól hangzik! :)