Finder és a Kuka

Szervusztok!

Ha valamit törlök nem a kukába dobja, hanem szól, hogy "This item will be deleted immediately. You can’t undo this action."
A System ssd-n és külső HD-ken működik, nem dobja ki azonnal, csak a többi gépben lévőn.
PenDrive-ról is a kukába dobja.
Olyan, mintha a benne lévő vinyók hálózaton lennének csatlakozva. Pedig nem. :-)

Vakinek van ötlete, hogy lehetner visszahozni ezt a funkciót?
Előre is köszönöm,
*P

(MacPro4,1 10.11.6)

A “tobbi” az pontosan micsoda? Milyen eszkoz? Hogyan csatlakozik? Milyen filerendszer?

Terminal-ba:

sudo rm -r ~/.Trash

Enter, jelszó (a karaktereket nem fogod látni), enter. Majd jönnek a további parancsok:

mkdir ~/.Trash
killall Finder

Egy sor, egy parancs. Figyelem! A harmadik parancs újraindítja a Finder-t. Csak akkor add ki, ha a Finder-rel nem csinálsz semmit (pl. fájl másolása). Ezután működnie kell a kukának.

Nem teljesen egyértelmű a kérdés, hogy melyik meghajtón csinálja ezt. A fenti parancsok a rendszermeghajtóra vonatkoznak.

Rendszer: M.2 SSD, PCIE kártyán
Ezen működik a kukába dobás.

Belső HD-k, 2db.:
HFS Plus Journaled
SATA csatlakozás
Ezeken nem működik a kukába dobás, figyelmeztet, rögtön törli.

Külső HD-k:
USB2, USB3, E-SATA, (HFS+ mind)
Ezeken is működik a kukázás

Semmi más észrevehető probléma nincs.

Rendszermeghajtón meg, ahogy kell, azzal nincs gond.

Ahol nem mukodik a trash, azokon a driveokon van Trash folder? Ha nem letezik, akkor a fentebbi paranccsal probald meg letrehozni. Be van kapcsolva ezeken a driveokon a jogosultsag?

Igen .Trases folder van rajtuk, mindegyiken.

Jogosultságok:
system-Read & Write
admin-Read & Write
everyone-Read only

Rendszer meghajtón:
system-Read & Write
wheel-Read Only
everyone-Read Only

A harmadikon:
csillagpal (Me)-Read & Write
everyone-No access

Ez egy kicsit furcsa…?

Másolás, áthelyezés, mappa létrehozás, írás, minden megy, csak törlésnél nem megy a kukába, hanem azonnal törli.

Szerintem probald beallitani, hogy a nem mukodo meghajtokon a trash jo jogosultsagokkal legyen letrehozva. Valszeg az lesz a para, hogy a kulso driveoknal alapbol kikapcsolt jogosultsaggal csinalja a rendszer a mountot, a belsoknel pedig nem. Ezert nem megfelelo jogosultsaggal jott letre a trash konyvtar. Az is elkepzelheto, hogy ha torlod, akkor megprobalja jol letrehozni.

Köszönöm, nem megy.
a .Trashes mappát nem engedi törölni.

Jogosultságai a következők:
Owner: root
Group: staff
Permissions
Owner Write Execute
Group Write Execute
Others Write Execute

A rendszer maghajton pedig:
Owner: csillagpal
Group: Staff
Permissions
Owner Write Execute
Group Write Execute
Others Write Execute

Ha úgy állítom be a jogosultságokat, ahogy a Rendszer HD-n is van, akkor sincs változás.

Target Disk módban felmountolva a Mac Pro-t (egy MPB-n, 10.11.6) minden meghajtón rendesen működik a kuka! Törölt cucc a kukába megy, hurrá! De ha újra bekapcsolom magában minden maradt a régi, kukába nem dob, rögtön töröl. Tehát valahol a rendszerben kell legyen valami gubanc.
Disk Utility-vel végignézettem mindegyiket, rendben találta.
Nekem nincs nagyon több ötletem.
Nem szeretnék rendszert újrahúzni…
;-)

sudo -val sem tudod törölni a kukát? Most céges Win van csak a közelemben, nem tudom pontosan ellenőrizni, de 100 %, hogy a jogosultsággal van gond (10.6 -tól kezdődően előjön néha a probléma). Ezért kár lenne újratelepíteni bármit is. Esetleg próbálj meg létrehozni egy .Trash (nem .Trashes) nevű mappát a meghajtón, hátha alapon.

Ahogy az első bejegyzésedben írtad? (Nem vagyok egy parancssor guru…)
Ott azt írtad ez a rendszermeghajtóra vonatkozik.
Az rendben működik, ahogy kell.
A .Trash mappa létrehozását kipróbálom a nem működőkön.
Köszönöm!

.Trash mappa legyártva.
Helyzet változatlan, azonnal töröl, kukát kihagyja.

A .Trashes mappát kell törölni, létrehozni újra, majd Finder-t újraindítani. Részletek itt:

Neked a “2. The “.Trashes” folder at the root of each drive.” c. rész kell.

2 kedvelés

Ez komoly.
Kicsit rá kell készülnöm…
Bátorság! :-)

Nagyon köszönöm, referálok az eredményről.

Csak nyugodtan, meg fog javulni.

1 kedvelés

Tadaaaaam!

Köszönöm, működik minden meghajtón/particion.
Az akció után Restart kellett, eject-remount nem volt elég.

Nagyon köszönöm!
*P

3 kedvelés

Már nem melékszem melyik rendszeren, de ott a rendszervincsin csinálta a fesztivált a kuka egy jogjavítás után