Firefox sokadik kiadás...

Hello!

Kérdésem, használ-e itt még vki Firefox-ot még Snow Leopard-al ??:)
Érdekelnének mások tapasztalatai kinél mennyire “működő képes” a dolog…

Igen, én. Bizonyos értelemben nehézkes, mert AdBlockkal és NoScripttel használom, ezért nehéz megmondani, mi az, amire a FF nem képes és mi az, amit a NoScript blokkol, hál’istennek.

Mondjuk én már évek óta küzdök a FF-al,és észrevételem szerint egyre használhatatlanabb lesz az egész…
Mostanság előjött ,hogy a jutjub és tsa videók beszaggatnak helyenként,vagy pl Vimeonál nem is tud fellépni a HD-s felbontásra,csak ha átváltok…jah és pl. a Vimeos profilomat se tudom használni,mert hiába csinálok bármit,nem jó neki az amúgy jó jelszavam…
A legújabb mai blödlije,hogy nem lehet kukacot írné véle,holott a tab,és a q is jól működik… Chrome-on mondanom se kell , ezen problémák fel se merülnek…

Az Ad block nálam mindent letiltott, csak épp azt nem amit szerettem volna vele…:D

Nem mindig jobb az újabb, ha jól emlékszem, a 43 –> 44 frissítésnél vissza kellett lépnem, mert a Google street használhatatlanul belassult. Safarit, Chrome-ot elvből nem használok, talán az Opera?

Operát még sose próbáltam.
Googli nálam "B böngésző ,arra tök jó…csak annak meg a kezelő felülete ,meg a sajátosságai furák… Safarival régebben próbálkoztam…sose fogott meg… :D
Nálam vhol ott kezdett szétesni a dolog mikor anno áttértek vmi másik számozásra ,és megpörgöttek a frissítések.nah onnét csaka nyüg lett csak vele…mindig volt vmi biszam ■■■■■■ baja… :D

Operával vigyázni, kínai cucc lett!
Én inkább azt mondom, hogy Chrome. Én sem szeretem a készítőit, de vannak olyan dolgok, szolgáltatások, ami miatt nem lehet megkerülni. Mert pont a keresésnél az egyik leghasznosabb dolog, hogy ismernek…

Felraktam az FF-et El Capitan alatt és élből blokkolta a youtube-ot :) Azt írta ki, hogy rossz a hitelesítés. Külön kivételként kellett megadnom a YT oldalát, hogy ne foglalkozzon a hitelesítési infóval.

1 kedvelés

Hello!

Naponta többször látom ezt az oldalt Firefox-ban. Az IP cím állandó, az NK utáni számok változnak, a nokiasiemensnetworks.com szintén állandó. Ezek komoly gépek, mobiltelefon bázisállomások, webes konfigurációs felülettel. Az IP címből látszik hogy helyi kapcsolat, gyakorlatilag a laptop és a gép van csak hálózatban, egy UTP kábellel.

Megoldható, hogy ezen IP címhez tartozó problémát hagyja figyelmen kívül? Minden egyes helyszínen engedélyeznem kell a kapcsolatot. Kezdem unni…

Előre is!

Ha csak annyi a baj, hogy nem jo a CN, akkor probald elerni a certben feltuntetett NKxxxx cimen (felteve, hogy abban a halozatban, ahol tartozkodsz rezolvolhato). Ha “csak” hibas lenne a cert, akkor eleg lenne a certet alairo tanusitvanyt megbizhatonak telepiteni.

Az NK utáni xxxxxxxx számok a gépek gyári számával függnek össze, nincs két egyforma, tehát minden egyes, még meg nem látogatott gépnél fennáll a probléma. Az egészet úgy képzeld el, mintha naponta három-négy router-t kellene konfigurálnod és minden egyes csatlakozásnál nyihogna a Firefox.

A gépet csak az IP cím alapján lehet elérni, ebből a szempontból butának tűnik a gép de FPGA-k és ilyesmik tömkelege van benne. Csak a Firmware 450 - 500 MB.

És az ilyenkor nem segítene, hogy saját hosts fájlban vinnéd fel az IP címeket és gyári számok alapján a domaineket?
Másik talán: a Firefox about:config -ban talán ki lehet kapcsolni, hogy ne figyelje a certeket, amivel csak annyi a gond, hogy utána általános böngészére megbízhatatlan lesz a Firefox :D.

Soha nem tudom előre a gyári számokat, csak a helyszínen derül ki és a feladatok szempontjából, amik miatt kimegyünk, aboszulte érdektelenek. Sőt, általában a gép fizikai kialakítása olyan, hogy 10-15 percnyi szereléssel válik láthatóvá a matrica, amire rá van nyomtatva.

Teljes kikapcsolás nem játszik az általad említett ok miatt. :)

No mindegy, akkor ez ilyen. Azt hittem, létezik valamilyen egyszerű megoldás.

Ha létrehoznál egy másik Firefox-profilt, és azt használnád erre (azt az izét kikapcsolva)?

Ez sem megoldás. Megesik, hogy böngésznem kell, miközben megy a konfigurálás. Mindegy, fátylat rája, majd írok valamilyen GUI vezérlő Script-et.

Lehetseges egyszerre, kulon profilal ket firefox-ot futtatni. En egy plugint hasznalok igy quantum elotti ff-el.

Erre majd ránézek, hogy e lagújabb Firefox is tud-e így működni. Köszönöm a tippet.

Mármint úgy csináltam meg, hogy a rendes profil az a FF quantum, és az új profil a quantum előtti FF (csak arra van az a plugin ami néha kell nekem). Az a szívás, hogy ha letöltesz egy korábbi verziót, az automatikusan frissíti magát, én lelőttem telepítés előtt a net-et, majd úgy indítottam el :)