Fórum kérések, ötletek, észrevételek

Modositottam, most mar megy a visszaraktam es hasonloak.

3 kedvelés

Androidos Firefox nem támogatott?

Valami nem mukodik Firefoxon Androidon?

Szinte semmi:

Hat ugy nez ki tenyleg nem tamogatott. (-:

Aszondjatok, hogy a mozilla sajat browserebol, nem lehet megnyitni a sajat forumjukat? :smiley:

4 kedvelés

A folyadektol fugg, hogy ki tud-e ■■■■■■■■■ Ha a forumon mulik, akkor nem! :smiley:

Hehe, azt hiszem lehetne finomítani a regexen, ami a káromkodást keresi :joy:

2 kedvelés

Azt nehéz jól megcsinálni, pl. akkor lehet majd pontok nélkül s.z.a.r.ozni :smiley: most még nem megy :slight_smile: .
Amúgy én nem a regexen módosítanék, hanem megkérném a fórumtársakat, hogy írjanak megfelelő ékezettel, ne sajnálják az ékezetek pixeleit! :slight_smile:

1 kedvelés

A jelszó változtatást kérő levélben van egy hiba:
https://almamag.com/u/ password-reset/blabla…
A /u/ és a password-reset/… között van egy felesleges szóköz.

Köszönöm a jelentést, jelzem majd a szoftver upstream-ben.

Lehet tudni valamit a mostani architekturarol?

Meg a tervezettről is… :joy:

1 kedvelés

Semmi nagyon ectra igazabol sem a mostani, sem az uj. :slight_smile:
Jelenleg egy Ubuntu 20.04-on fut a Duscourse es egy par masik szoftver. A gep automatikusan frissul, de minden manualisan van beallitva.
Az terveim szerint az uj mar ARM64 alapu lesz, Ubuntu 22.04 es amit lehet, automatizalni fogok (Ansible).

@tetragir Hali! Lehet tudni, hogy mekkora a difi a Patreonos tamogatasok es a koltsegek kozott? Koszonom.

Szoval eltartott egy darabig, amig megneztem, kb. havi 3€ a kulonbseg, ha csak a szimplan, szorosan az almamaghoz tartozo koltsegeket nezzuk. Szoval annyira nem veszes. :slight_smile:

2 kedvelés

Sziasztok!
Atmigraltam a forumot egy masik szerverre, volt egy kis kieses, de mar mindennek mukodnie kell. Ha barmi problema merul fel, kerlek jelezzetek!

4 kedvelés

Ez az ARM-os gep? Mi lett vegul?

Nekem ez a legregebbi, ARM serverem:

Idestova, 15 eve dolglzik szuntelenul, egy TS-7800-as modellrol van szo. Eletenek elso 8-9 eveben NAS-kent funkcionalt, majd par ev piheno utan, uj feladatot kapott, es o lett a 3D printer OctoPrint szervere. 500MHz ARMv5 (mint a valamikori PalmOS 5 es Windows Mobile 2003 es 5.0 PDA-k CPU-ja), 128 MB RAM, nativ gigabit ethernet es 2 nativ SATA port. Jelenleg megadta magat a beforrasztott Dallas szeru clockchip, mar terveztem ra masik nyakot, csak le kellene forrasztani a meglevot es beforrasztani a sajatot, amibe cserelheto az elem :D. A gyarto Debian Lenny-ig ad hozza tamogatast (ez 2012-ig volt supportalt), azota sajat magam gyartom a friss Debiant, jelenleg Bullseye van rajta, de mivel a napokban megjelent az uj foverzio, ideje lesz ujra beguritani a build gepezetet.

4 kedvelés

Igen, végülis ARM szerver lett. Pontos specifikációt sajnos nem tudok adni, csak annyit, amennyit a Hetzner elárul. :slightly_smiling_face:
https://www.hetzner.com/press-release/arm64-cloud

Ah, azt hittem, hogy annyira visszaskalaztad, hogy semi-business Digi uzleti fix ip-s internetre, otthonra fellogattal valami, RPi-nel erosebb ARM-os hardvert :slight_smile: Azert erdekelt volna, hogy mid van, mennyire megy rajta a vanilla kernel, illetve, milyen a SATA es az Ethernet.

Amikor nekem veglegesen kioregedett ez a TS-7800, mint NAS, akkor hosszu ideig kerestem az utodjat. De egyszeruen, semim, de semmi nem jott, ami ARM, hellyel-kozzel vanilla linuxot tol, nem USB-s a SATA es az Ethernetje. Ekkor, meg nem letezett a TS-7800 II, igy 6 eve Intel Atom alapra upgradeltem a NAS-t.

Oh azok az idők elmúltak, amikor az Almamag az itthoni NUC-ról ment. :joy:

3 kedvelés