Fórum kérések, ötletek, észrevételek

Ha retinan nezed, akkor igen. De az emberek arra panaszkodnak, hogy retinas gepre dugott nem retina kijelzon ilyen. Eleve nem retinas gepen viszont semmi baja nincs.

pont azt probalom ecsetelni, hogy nem retinas gepen van baja nalam, a sajat kijelzon,
de ha jol ertelmezem a te hozzaszollasod, es megnezzuk a linkelt screensotot az is homalyos (vagy csak nalam???)

Elszoktatok már a kisebb felbontású kijelzőktől :D. Amikor megvettem a retinás MBP-t, annyira zavart az addig tökéletesen megfelelő full hd monitorom képe, hogy lecseréltem egy WQHD-ra.

2 kedvelés

Engem azóta zavar ez, hogy felhívtátok a figyelmemet. :)

1 kedvelés

Nade, nalam nem retinan sem elmosott. Viszont en minden gepemen az 1-es font smoothingot hasznalom.

de nalam a te screen shotod is elmosott :)
akkor most mi van?? vagy akkor kuka 1440x900 MBP??? :)))

plussz a retina ipademen is :)))

retina iPaden normalis, hogy el van mosva, hiszen, ott 2x-re kell meretezni, es az iOS ilyenkor tesz ra egy kis elmosast, hogy ne legyen pixeles (bar szerintem inkabb lehetne pixeles is, de mind1). Ha a kepet kihuzod a safaribol a desktopra, majd Preview-val megnyitod, ott is mosott?

csak lementeni tudtam, ugy nem mosott

Nincs veletlenul bezoomolva a Safarid? View menu es ott Zoom?

1 kedvelés

Ilyen nincs :DDD miert csak ez az egy lap, igazabol bele sem zoomoltam ill nem tudom mikor, ha cmd+0 val (meg mm mousen is a kettot rabokok akkor vissza kelleene allnia az alap nezetre) normalra hoztam ugy egeszen oke (a te altalad es idioty altal berakott srennshotok meg mindig kicsit homalyosak ugyan), nem annyira eles a fejlec, de a profil kep meg az also reszen levo reply gomb pl rendben van. Szoval mar tenyleg nem tudom mi van azon kivul persze, hogy b.asz vagyok. :DDDDD

Nagyon rovid leallas lesz, addig igyatok egy kavet. :-)

Okay ez egy hosszu kaveszunet volt…
De ismet online vagyunk! :-D

5 kedvelés

Egyébként ezek hibajavítások vagy vannak újítások, vagy ha lesznek újítások, akkor felhívjátok rá a figyelmünket? :)

Te csukott szemmel forumozol…?? :-))

Ma igen, mert olyan fáradt vagyok :D
Amúgy arra gondolok, hogy nem biztos, hogy mindig látványos újításokat csinálnak vagy olyan helyen van, ahol ritkán járok, pl profil alatt.

Átvesszük a világhatalmat az előzmények felett!!!

2 kedvelés

Havonta egyszer a leallas az frissites. Ebbol a legtobb ido a snapshot keszites, kb. 30-perc. Ehhez le kell allitani a szervert, ugyhogy kozben egyaltalan nem elerheto a forum. Utana frissitem a Discourset es a CentOS-t is, majd restart, majd ismet elerheto minden. Ekkor lehet szamitani ujitasokra, sajnos a Discourse nem keszit szep Release Notes-t, de ha van ra igeny, be tudom linkelni, mi valtozott.
A tegnapi nem ez volt. A forum HTTPS-en keresztul mukodik es ehhez Let’s Encrypt certificatet hasznalunk, amit gyakran meg kell ujitani. Ez alapesetben automatikusan megtortenik a hatterben, de most valamiert nem mukodott. A hatterben egy acme.sh nevu script intezi a certificatet, de most nem futott le valami miatt. Viszont mielott barmit modositok, szeretek snapshotot kesziteni, mert ha barmi felresikerul, akkor egyszeruen vissza tudom allitani az utolso mukodokepes allapotot. Szoval ismet 30-40 perc leallas, majd frissites (ha mar ott vagyok, miert ne), majd Discourse ujraepites, ami ujabb 5-10 perc. Persze ez se mukodott elsore, de szerencsere viszonylag gyorsan meg lehetett oldani a problemat. Szoval roviden osszefoglalva egy eleg egyszeru dolognak indult, de megis 1,5 ora lett belole. :-D

Szerk.: Rovid leiras a kulonbozo fejlesztesekrol az egyes Discourse verziokban: https://meta.discourse.org/c/releases (Jelenleg az 1.7.7 verzion vagyunk)

1 kedvelés

Amugy van hivatalos Discourse app, amivel el lehet erni a forumot.
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.discourse&hl=en
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/discourse-app/id1173672076?ls=1&mt=8

És próbálta már valaki az iOS app-ot? érdemes használni?

En meg tavaly, de akkor pilota vizsgas volt :D

2 kedvelés