Fórum kérések, ötletek, észrevételek

Nem kell lenyitni. :)

Első hozzászólásom ezen a fórumon! :D
Elsőre tetszik. Viszont én mint fejlesztő a fejlesztés kategóriát hiányolom nagyon! Bár a beszmacen is volt és már az utóbbi időben szinte soha senki sem használta, attól még hiányolom :D

(ja és remélem nem fog majd a beszmac sorsára jutni ez a fórum, hiszen annak idején az se úgy indult, mint ahogy most van… persze várható volt, hogy ilyen irányba megy el az új tulajdonos, de ez már tényleg sok volt… szóval tudom, hogy mist nem úgy indul, de remélem nem is jut arra a sorsra :D)

1 kedvelés

Eloszor is: Isten hozott! Masodszor: van fejlesztes kategoria, csak meg senki nem nyitott benne topicot, ezert nem jelenik meg a nyito oldalon, de a kategoriak legordulo menuben benne kell lennie, illetve topikinditaskor is valaszthatonak kell lennie. :)

Ok, az tűnt fel elsőre, hogy nem látok ilyen kategóriát. Csodálkoztam is :D

Most létrehoztam egy igen hosszú bejegyzést, próbáltam megírni “cikként” valamilyen szinten.
Viszont használhatatlan a számozás. Akkor jó a számozás, ha egy hozzászóláson belül összesen egyszer akarom használni a számozást. Vagyis akkor sem mindig. Mert először elkezdtem számozni, majd az egyik számhoz hozzáakartam adni kötőjeles listát, na ekkor tovább folytatta a számozást. Aztán a későbbi számozás is totál elromlott ettől.
Aztán ha listához akarok tenni kódot, akkor a kód és a következő lista elem közé kell egy olyan sor, ami nem üres, máskülönben vagy a listát nem jeleníti meg vagy a kódot nem jeleníti meg jól.
A harmadik ami nagyon zavaró volt, hogy bemásoltam egy html linket a szokásos módon (< a>< /a>), és átkonvertálta sima linkké. Muszáj voltam betenni szóközöket a kacsacsőrök után, hogy megjelenjen rendesen. Jó lenne ez az átkonvertálós dolog de ha code tag közé teszem, akkor ne csináljon ilyet. Pl így egy xml fájlt kész rémálom megadni.

Nekem ugy tunik, hogy a markdown megfeleloen mukodik.

  1. Kutya
  2. Macska
  3. Ragcsalo
  4. Gabona
<p>Kod pelda</p>
<a href="http://almamag.com">Szerintem ez is megy</a>
  1. Fuggetlen
  2. szamozott
  3. lista
  4. szerkesztve

Jo hir, hogy az efelejtett jelszo is mukodik. :-D

1 kedvelés

Lassan lesz valami a logoval/fejlecel? Elege csunya igy.

Ilyen rövid írásnál nekem sem volt gond. A gond akkor kezdődött, amikor visszamenőleg módosítottam. A későbbi számozás totál felborult.

Szerkesztettem es meg mindig nincs vele gond.

Nyertem ma egy I.J.B. Badget-et. Ez mi a nyavaja? Mert nem találom az összes között… Egyébként erről csak egy dolog jut eszembe: “Így jártál ■■■■■■■” :D

1 kedvelés

Akkor nálam van valami gebasz, esetleg van valami hiba (mondjuk rossz karakter ilyesmi) a kódban, mert nálam szerkesztés után sem működik. Vagy az is lehet, hogy az előnézeti kép ■■■■.
Hibák:
Nem tudok kód után tenni plusz sortörést, mert ha üres sort talál a kód után, akkor mindet törli. Tehát nem tudok elválasztani két részt. Ezért raktam be pontot:

Pont nélkül ez így néz ki:

Két vagy három sortöréssel sem változik a helyzet:

A két kötőjelet megváltoztattam sorszámra. Mindkét sorszámot a gombbal hoztam létre, tehát nem én írtam be. Ez így néz ki nálam:

És még egy apróság: ennél a hosszú posztnál nem is követte jól automatikusan az előnézet a szerkesztő mező állapotát, tehát minden egyes szerkesztésnél scrolloznom kellett, hogy lehessen látni az előnézetét, hogy mit változtattam.

Mindezektől függetlenül tetszik az egész, csak így nem lehet létrehozni egy komolyabb hozzászólást. Vagy csak nekem van vele bajom…

Nehez igy a kepek alapjan eldonteni, hogy mi is a baj.

Nehany tipp:

  1. A szamozasnal mindig irhatsz 1.-et. Markdown ujra szamolja ugyis.
  2. Hasznalj fenced code block-ot. Azt nehezebb elrontani.
  3. Ha nem akarod megtorni a szamozast, akkor ne hagyj ures sort!
printf("Hello %s!\n", name);
  1. Latod? :)

Igen ám, de volt, hogy akkor is folytatta a számozást, amikor újat akartam kezdeni és volt üres sör is.
Viszont akkor sehogy sem lehet megoldani a tagolást úgy ahogy én szeretném, pl nagyobb közökkel, hogy jobban elkülönüljön.
De mindegy, mert igazából nem tervezek hosszú bejegyzéseket és valahogy meg lehet oldani. Így is meg lehet oldani mindent amit akarok.

Egy letrehozott tema cimenek elso betujet nem lehet megvaltoztatni nagybeturol kisbeture.
Letreheoztam egy temat, de a cim elso karakteret le akartam cserelni “X”-rol “x”-re, de nem sikerul. A cimet egyebkent meg tudom valtoztatni, csak a nagybetubol nem tudok kicsit csinalni.

lassan lesz valami a logoval/fejléccel? kicsit kezdeni kéne valami a designel nem?

A dizájn nem az én asztalom. :) Viszont a reptéri kutya sem jár erre. :D

én reklámoznám az oldalt de azért elsőnek valami formát ölteni kéne a dolognak szerintem. legalább fejlécen kint lenne egy almamag vagy valami :D

Le tudom kodolni, de nem tudom megtervezni :) Nekem tetszik a default tema, de a programozoknak altalaban nincs izlesuk. :D Tms-nel erdeklodj.

itt vagyok ám :)