Fórum kérések, ötletek, észrevételek

Hali, beköltöztem ide is, bár ebben a csupafehérben még nehezen tájékozódom, csakúgy, mint a BeszMac-en. Ez egyébként nem tudom, hogy miért lett divat manapság ez a csupafefér, és miért jó az, ha a felületen megjelenő vezérlőkről első pillantásra nem tudod, hogy mire vonatkoznak, de valószínűleg kénytelen leszek elfogadni - talán az “y” generációnak ez jobban bejön, nekem nem.

Első - szubjektív - észrevételem, hogy a post-oknál pl. a “2d” helyett jobb szeretném, ha a post konkrét dátuma és időpontja jelenne meg, vagy az is.

1 kedvelés

Néha szükség lehet a konkrét időpontra is, de szerintem feleslegesen foglalna nagy helyet. Nekem tetszik így :D (Hozzáteszem, hogy ez csak az én véleményem és nem vagyok döntéshozó a fórumban)
És ha rámész a “2D” feliratra, akkor 2 másodpercen belül megjelenik a pontos időpont. Tehát ha konkrétan tudni akarod valamelyik írás időpontját, akkor meg lehet nézni.

Újra megkérdezném… :slight_smile:

Bocs, elkerülte a figyelmemet. :)

Sajnos nem, nem kap semmilyen egyedi id-t, ami alapján át lehetne színezni css-sel.

Még egy kérdés: a szerkesztőben nem lehetne betűszínt választani? Vagy egy olyan vezérlő elemet berakni, ami halványabb szürkévé teszi a kommentet? Azért kérdem, mert most hozzászóltam az egyik témához és eléggé Off téma lett, de nem igényel új tpociot. Szóval szívesen megjelöltem volna halványabb színnel, hogy nem annyira fontos amit ott írtam.

Talaltam ra plugint, de meg soha nem telepitettem, es felek, hogy elszurok valamit. :D Megkerem @Finder kollegat, aki batrabb, mint en, hogy alkalomadtan nezze meg, ha van ra ideje. :)

https://github.com/discourse/discourse-bbcode-color

Szerk: addig meg hasznalhatnank a klasszikus //off //on jelolest.

1 kedvelés

Téééényleg, tooltip-ben kiírja, ez szuper.

Hogy feleslegesen foglalna nagy helyet, ezzel szubjektíve nem értek egyet, hisz a “2d” felirat és a nick között üres terület van, ahol bőven elférne a dátum- és időpecsét.

Tenném, regeltem a transifex-re, de nem találok almamag nevű projektet.

Nézz át a Lokalizáció topikba, ott van a link. Egyébként nem almamag projekt, hanem a Discourse magyar verziója. :)

Először is Üdv! :)

Hogy hozzá is tegyek valamit, szerintem az adok-veszek kategória jó lenne, viszont hozzászólások nélkül, tapasztalatom szerint sok hozzászóló csak üzletrontásként szól hozzá, viszont ha ezt a hirdető nem tudja eltüntetni, csak moderátornak szólni, az elég sok munkával fog járni.
Én azt mondom ami jó azon ne változtassunk, a bM.com féle apróhirdetési stílus jöhetne. :)

Szia!

Ez egy fórummotor, nem portál cucc. Még az üzeneteket is topikként kezeli. Csináltunk apróhirdetési témákat, de ez a max, amit ebből ki lehet hozni. :)

Az a betu helyere legalabb almamag.com irjunk mar ki :)

Vártam egy pár napig, hogy feldobja a new szót egy topiknál :)
Megnéztem, ezt dobta nálam a new szóra az inspector:

<a href="/t/synology-ds212j-problema/113" class="badge new-topic badge-notification" title="new topic">new</a>

Szerintem a new-topic css-sel lehetne változtatni a formázásán, vagy ehhez nem férsz hozzá?

Koszi helyre allt a lelkibekem :) ui a fejlec nem kaphatna egy 70% atlatszosagot? Vagy ugy mar nem eleg minimal :)

Most egészen pontosan melyik “new” szóról beszélünk? Én arról, ami a felső navigációs menüben van, a Latest menüpont után.

Kizárt. :D Nem annyira penge monitorok is vannak. Nekem pl. már így is határeset.

Ez a Discourse default dizajnja, nem mi talaltuk ki :smiley: Igy nez ki, amikor nincs dizajn. :smiley: Tolem atalakithatjuk, csak:

  1. Valami olyan ember csinalja, aki ert hozza.
  2. Ha van terv, akkor lehessen velemenyezni, mert ugy jarunk, mint a beszmac :smiley:
2 kedvelés

szerintem, teljesen megfelel így ahogy van, mert ahány ember annyi féle, nem lehet senkinek a a kedvére egyszerre tenni…

Én nem arra a New szóra gondolok, hanem a főoldalon megjelennek a témák, a témáknál pedig, a legutoljára frissített topic látszik. Ha egy topic új, akkor a címe után tesz egy “new” szót egy pöttyel előtte. Ez a new szó alig-alig látszik, alig veszem észre.

Más: Szavazást nem lehetne valahogy betenni egy topic nyitó kérdésbe (akár utólag is)?

Nem is kell, a hozza ertonek kell latnia mi a jo. egy auto formatervezoje is megoldja szerintem a dolgot.