Frissítés Mac osx 10.6.8-ról

Szia Titi!

Nagyon köszönöm a tanácsod.
A dátumot 2016 januárjára állítottam.
Az eddig hibásnak jelzett Yosemite gond nélkül frissítette a külső meghajtót.
Most már csak összevissza kell migrálnom, hogy meg is maradjon az eredeti és az újat is visszarakhassam (nem mertem az éles redszerre dolgozni, hanem tükrözött lett frissítve).
Még egyszer köszönöm!

Balázs

(Valami bug lehet a motorban, mert a hozzászólásom “2016. február 14”-et tartalmaz, de csak “1. február …” jelenik meg.)

Nem gond :)
majdnem a letöltés idejére állítottam vissza a gépet.

Én is visszamásztam El Capitanról Yosemitere, meguntam a késlekedését, meg az egyéb vackait. Próbálkozás.

Legszívesebben még mindig Snow Leon lennék.
Nálam a Yosemite is elég lassú, néha döcögős, pedig nem is oly gyenge a gépem (17-es early 2011-s Macbook Pro).
Bár lehetne újra 17-es gépet kapni…

1 kedvelés

Az Acrobat olyan csiga a Yosemiten, hogy csak na. A Open/Save ablakban pedig egyelőre eltüntethetetlen az értelmetlen “Date added”, valamint a “Kind” oszlop. Még nyomozok.
(Mavericks lesz belőle? :))) Most még frissiben vagyok.)

Nekem is gyengus.
És egyik gépen elszállt a Pitstop (fagy ki rögtön az acrobat).
a másik gépen muzsikál.
De az a gép asszonypajtié.
A sajátomat nem tudom rendberakni (újrahúzni meg nem szeretném, mert eléggé stabil minden ezen kívül).
Próbáltam másik Acrobatot, ott meg ugyanúgy nem működik a Pitstop és a save as-ra fehér képernyőt kapok, s nem tudok menteni…

Nekem kimaradt a Mavericks. 10.6.8 után jött a Yosemite.
Az is csak amiatt, mert a camera rawt nem támogatta már a SnowLeo és nem tudtam a raw-okat megnyitni.

Amilyen vehemenciával rávetette magát a szakács a mac vonalra – különös tekintettel a power userekre –, én nem lennék meglepve, ha jövőre bekerülne egy 17-es modell ismét a palettába. Az új intel procikkal, esetleg oled kijelzővel jobban kordában tudják tartani a fogyasztást, így egy nagyobb 17-es retina kijelzőt is meg tudhatnak hajtani úgy, hogy az akksi üzemidő ne essen vissza. Kérdés, hogy ha feltéve de meg nem engedve 1.3-1.5M lenne az induló ár, megvennék-e a delikvensek?

Mivel számomra az ideális gép 17es, valószínű.
Bár a 1,2-1,5m kicsit erős.
2010-ben az akkori alap 17es került 600 körül, 750 körül volt a CTO.
Bár igaz, hogy akkor a dollár is 230-250 volt.

Ehj, de támogatnám! Az évek múlásával egyre gyengébb a látásom, viszont a mobilitásból nem tudok engedni…
…de félek, hogy a jelenlegi árazási politika mellett elég riasztó árcédulát látnánk a masina alatt.

1 kedvelés

Egyrészt, másrészt amit @peppino is írt, a jelenlegi árképző algoritmus mellett sztem simán. A nagyobbik 15-ös 1.06M, a 17-eshez nagyobb ház, nagyobb akksi, nagyobb kijelző panel kell, ja és mindezt jóval kevesebb várható eladás mellett. És mindezt a sima i7-es architektúra mellett, semmi xeon. Tartom a tippem. :))

Nekem az árazásban benne van a dollár-forint (avagy EUR) árfolyam is.
Amikor 2010ben vettem a gépem, az árak dollárban hasonlóak voltak (200-300 dollár a különbség max).
De lehet, hogy valahogy kifizetném, ha tudnék venni 17-est (számomra monitor nélkül is igen kényelmes munkaeszköz).
S nem feltétlenül kellene csilivili monitor. A mai napig a matt monitorok híve vagyok (jobban kalibrálható).
De az esetleges cserélhetőség és bővíthetőség nem lenne utolsó szempont.
Azt viszont látom, hogy amióta az apple termékek divatcikkek lettek, még használtan is brutális az áruk. Pedig amikor még annó az első Powerbookomat vettem közel egy évesen, az ára nem érte el az újkori árának felét. Manapság meg 2-3 éves gépeket árulnak oly drágán, hogy számomra elképesztő.
Tavaly alaplaphibával elszállt a 17esem.
Javíttatni próbáltam, jobban elrontották (csak alaplapcserével lehetett volna megoldani). Arra meg olyan árat kaptam,hogy inkább vettem valamivel drágábban egy ugyanolyat.
És tartaléknak még egyet.
Nem engedhetem meg magamnak, hogy ne tudjak dolgozni…

Persze, arra írtam, hogy egyrészt. :slight_smile: Mi €-sok a százalékok rossz végén vagyunk. Ráadásul a talán még az EU-nál is jobban eladósodott USA egyre csak erősödik. Ha így folytatódik a trend, néhány év és 1.2:1-re áll majd a dollár az €-hoz képest, akkor meg lesznek itt olyan árcímkék az amcsi termékekre, hogy pislogunk, mint hal a szatyorban. Belépő MBP 600 ezerért, adhatok még valamit? :smiley:

Ez megvan: olvastam, hogy jobbklikkel kiválaszthatók az oszlopok, de ez sehogyan sem akart feljönni, mert nem rendszerprogramban csináltam, így egy Mailből történt mentés után rendeződött.

Tuti nem lesz 17" gep ujra, es igen pont az indulo ar miatt.

Én az imacpro után már semmin nem lepődnék meg, Tim Cook olyan lett, mint a kezdő kommandós: lő mindenre, ami mozog. :)))

Az iMacprora szerintem eleg komoly igeny lesz.

Sziasztok!

Adott egy MacPro 1.1 macOs X 10.6.8. rendszerrel, amivel tökéletesen elégedett vagyok. Egy problémám van csak, hogy a firefox már nem frissíthető, mivel nem támogatott az OS.
Erre vonatkozóan van esetleg valami trükk, amivel frissen tudnám tartani a böngészőt?

Köszönöm!

Kicsereled a gepben levo GPU-t egy modernebbre (barmi, ami ATI/AMD HD 2000 vagy ujabb esetleg nVidia 8000 sorozat es ujabb), gondoskodsz arrol, hogy legyen benne legalabb 4GB RAM, majd a tiamo boot.efi segitsegevel felupgradelsz El Capitanig. Ezutan mehet ra kb barmi.

2 kedvelés

Ok, köszönöm.
Titkon azért bíztam benne, hogy van más megoldás is, mert az újabb macOS-ek nem igazán tetszenek, ezért sem erőltettem eddig a frissítést.

1 kedvelés