GDPR, adatvédelem, szerzői jogok

A júzerek edukációjával teljesen egyet lehet érteni, csak hát…
Ugyanakkor meglepő eredményekkel is szolgáltak a hírleveles dolgaink. 2 féle levelet kellett kiküldenünk, a 2 felé válogatott adatbázisra: egy tájékoztatót az új adatkezelésről, ill. egy másikat, egy feliratkozás megerősítőt.
Az elsőt a lehető legszárazabbra vettem, hogy még véletlenül se jusson el a végén lévő leiratkozásig, a revalidációsat érzelmesre (haha).
Mindkét levél megdöbbentően jól teljesített… sajnos nem a júzerek megtartása terén, hanem úgy klikkelték és olvasták az adatkezelési tájékoztatónkat, hogy egy 50%-os akciót alig tudok ilyen sikerre vinni.
Az eset tanulsága számomra:

  • megint egy szignál, hogy nem igaz az általánossá vált, és dizájntrendeket teremtő kijelentés, hogy “a júzerek nem olvasnak”
  • éppen ezért már egyre jobban rühellem a best parctice és hasonló bullshiteket
  • (ennyire hitvány hírleveleket írtam eddig, de azért remélem, ez inkább csak poén)
1 kedvelés

Igen, magambol kiindulva ez kb pontosan igy tortent ahogy leirtad user oldalon.
De igy most te/ti ill az allam (szabalyozo szervezet) megtette a dolgat. Mossa kezeit. Ettol fuggetlenul ha egy ceg (es itt nem ratok celzok;) - gyanusan a nagyobb halak- meg akarjak szerezni az adatokat akkor meg is fogjak, majd legfeljebb ajanlanak egy ajandek fankot, tarhelyet, polot akarmit.

Simán. És bár érthető a szándék, a bürokratáknak mégiscsak a saját kkv-iket sikerült megszívatniuk, a nagyok, köszönik szépen, elvannak. Gearbest ugyanúgy űzi a beleegyezésed nélkül a remarketinget? Ugyanúgy. Én meg siratom a remarketinglistáimat, és esélyem sincs újjáépíteni.
Google, facebook? HAHAHAHAHA. A csőszerelő béténél meg fogják a fejüket, hogy ennyi pénzt a honlajukra meg az IT-re még soha nem is költöttek, holott korábban legalább az értelme látszott a kiadott pénznek, de ez?

Ez megvolt?

1 kedvelés