Görkori

Jó nem fűződik érdekem rád bezsélni egy freeskate cuccost,csak a megszokás…:D Ezzel a MAC/ PC dologgal azért vitába szállnék,de nem teszem,ízlések és pofonok,szedd le a skin-t ,és tadaam-lesz egy majestic-ed…: D
Én Carbon párti vagyok…nah az Mac…:DDD

A carbon menő egy speed korinál de egy alapjában véve aggressiv bakancsnál elégé fura váasztás lenne :D, pedig nem vagyok anyagmérnök :).

Simán müködő képes… nem kell bele annyi anyag,könnyebb a kori,és nem deformálódik mint a mezei műanyag boot .)
És mivel ezeket többnyire puha cipősbe öntik,a méretezése se lesz olyan suta! De ez megint szubjektív dolog abszolút:) Vkinek bejön vkinek nem …)

Jah és a carbon mennyire ütésálló? Mert azért aggressiv bakancs elégé durván kapja a kiképzést.

ui.: amugy ha a skint leszeded a MAC-ről az is csak egy PC. szóval ez a hasonlat anynira nem állja meg hiszen a mac is aluminimumból van mint sok másik gép csak a kidolgozása igényes (nem pedig az anyaghasználata különleges).

ahh de a majestic egy 20 éves konstrukció,a te olvasatodban ez úgy állná meg a helyét mintha egy hakintost hasonlíték machez…:smiley: vagy nem is tudom… Minden elismerés Jon Julionak (ő a brand atyja) ,de elég olcsó jános megoldás amit csinálnak,de ettől függetlenűl a márka pörög,és a szcéna ,főleg a divat ,meg a respect miatt viszi őket.
A carbon dolgot is kifejtem mindjárt:D

Hirtelenjébe …van egy carbon alap váz.ami csak nagyon minimális…erre építik rá magát a külsöt,általában speciális ,hőre formázodó amyagokból.
A Valo-nak is volt egy hasonló próbálkozása:

De voltak problémák a vázzal ,meg gondolom a gyártása se olcsó és egyszerű,így nem erőltették!

1 kedvelés

Most én is elkezdtem görkorit nézegetni, mert a korábbi már lestrapálódott. Alapvetően csak szimplán fitness célból koriztam. Komolyabban nem is tudok, csak szimplán menni - akár komoly távokat is, csak ne kelljen fékezni :)
Most azonban a kisebbik nevelt fiamat jéghokira hordom. Tök jó a csapat és nekem is tetszik a hoki. Vannak olyan “vén medvék” is, mint én és jó lenne játszani. Ehhez meg kell tanulnom rendesen korizni. Ebben az évben elkészül az egyesület jégcsarnoka, ami azt jelenti, hogy csak az év 3 legmelegebb hónapjában nem lesz rendes jég. Akkor görkoris edzések lesznek. Ehhez keresek valami megfelelő görkorit.

Mar azinte minden marka gyart gorkorit is aki jegkorit. Ugyanugy egy bauer/nike, vagy ha komolyabbat keresl egy ccm, mission. Szinte teljsen ugyan az a bakancs resz, a jobbaknal persze szellosebb kicsit mint a teli. Konnyu fem sinnel. Erdemes figyelni mekkora max kerekmeret fer be a sinbe (es vigyazni, bazi nagy kerekkel bazi gyors lesz a cucc;))
Fiatalabb koromban toltuk rendszeresen, meg telen is mert olcsobb volt mint berelt palyara bejutni korongozni.

2 kedvelés

http://shop.marcziskate.hu/kat-korcsolyak-gorhoki--31--8

hajrá :)

Én nyomtam régen, készülj fel kerekekben elégé komoly anyagi befektetés lesz (én 14-15 évesen azért hagytam abba).

1 kedvelés

Nekem van egy Hoki korim. Akciósan vettem jó óccsón. 10 éve. Azóta kb 2x volt a lábamon. Pedig imádok korcsolyázni, csak sajnos nincs idő :(

En jegkorongozom taknyos korom ota… Egyszer probaltam ki a gorhokit…
…soha tobbet :-)))

Jah, amúgy én is rengeteget jégkoriztam. Aztán amikor megpróbáltam görkörizni, próbáltam a “szokásos” dolgokat, és olyanokat zakóztam… :D Szóval más a kettő mindenképpen.

Szerencsére már eljutott kishazánk is arra a minimális szintre, hogy nyáron sem kell nélkülözni a fagyott talajt a talpunk alatt :)

Az lehet, de fagyott talajjal nem egyenes arányos a szabadidő növekedése :D

Jah, most épp egy Missionnal tolom, meg egy Easton van úton rendes koriban. A védőfelszerelést majd megveszem használtan. Vannak itt a közelben pénzes osztrák klubbok, ahonnan olcsón lehet egyszer használt, jó cuccokat venni. Mert hokizni nem lehet védőfelszerelés nélkül.

mi gyerekek voltunk nem volt pénzünk ilyen úri huncutságra :D

En is gondolkodtam az ujrakezdesen, itt kulhonban, egyelore eros terdugyi kerdesek merultek fel az akkori produkciok eredmenyekent ;) de javulo a tedencia.

En is felrokkant vagyok… De a hoki az hoki :slight_smile:

Nem kenyelmetlen?? En probalgattam anno, de nekem nagyon idegen volt… Holott eleg “konfekcio” labam van. S nem is vagyok olyan finnyas.
Nekem most egy csereerett vapor van. Talan a xxv… Ez pont a “niauer” korszak volt. Minosegben nem epp az egykori bauer… A kovetkezo szerintem egy nexus lesz. Meg az all hozzam kozelebb

Nálam inkább az a nehézség, hogy kicsi a lábam. 41-es. 42-es korik a jók. Nem kényelmetlen. A Nexust én is néztem, de túl sokat nem akarok költeni. Meg aztán már én is 48-ban vagyok, szóval szolídan csinálom, mert be kell látni, hogy nem 20 éves az ember fia :)

1994-ben volt egy gerinctörésem, ennek ellenére is próbálok a saját korlátaimon túl teljesíteni, mert jól esik. 40 felett meg, ha nem fáj semmi, akkor halott vagy :)

2 kedvelés

A fentebb linkelt boltot csak ajánlani tudom,jó kínálat,normálisak,ha nekik nincs vmi ,máshol sincs kb…:D
A Bauernél érdemes utána járni mert típusonként más a cipő kialakítása,illetve típusokon belül is van szűkebb meg egy szélesebb kiadás.Ezt ki is szokták emelni ha úgy van…azt hiszem az amcsi a bővebb szélességben pl… de lehet keverem… :D most fejből nem tudom melyik melyik.