Hdd halál?

ma még ;)

1 kedvelés

Nem hiszem, ezeket a szazalekos izekat nezni hulyeseg. Pending/Reallocated sector, CRC error, Seek Error. Ha ezek 0-an vannak semmi baja a disk-nek.

2 kedvelés

csak viccelek, btw az is ok, hogy ezek a szazalekos megmondo appok hulyesegek viszont barmikor foldbeallhat barmelyik hdd ;)

1 kedvelés

Czo tudna (és tud is) mesélni, egyik használt gépemet egy 320 GB-os Maxtorral vettem 2009-ben, a “Reallocated bad sector” szépen kúszott felfelé (10-ről 195-re), 2017-ben nyugdíjaztam. Ennek ellenére valóban bármikor.

Legutóbb mikor G Driveokkal volt dolgom (azokban is HGST lemez volt, 6TB) akkor ez a drive dx azt mondta 60% körül van az overall egészségük. Gondoltam jó, legalább közelebb van 100%-hoz és használtam őket. Aztán heteken belül elkezdtek drasztikusan belassulni majd használhatatlanná válni. Az egyik mostanra már fel sem mountol.
Ebben a G Raidben is két HGST van. Tudom, hogy backblaze szerint a HGST-k a a tutik de nekem eddig leginkább rossz tapasztalatom van velük.

Köszi mindenkinek a bátorítást! :)

Szerintem úgy kell hozzáállni, hogy bármi bármikor tönkremehet, ahogy te is írtad legyen backup és akkor sokkal szárazabb érzés minden :). Én ezért(is) szeretek OSX-en lenni, mert olyan minőségű backup-ot mint a TM tud, se windows, se linux alatt nem láttam még ilyen egyszerűen működni.

A timemachinet rendszerbackupra hasznalom, arra tenyleg jo.
Ezek a raidek pedig forgatason vannak hasznalva: naponta irok rajuk 500-800 gigat, 60-70 napon keresztul. Plusz van 2x4 TB szinten g drive, arra megy a backup naponta es ezeket furikazzak a vago asszisztensnek.
Furcsa mod ezek a driveok 4-5 eve jol birjak a gyurodest.
Most kaptam egy R6 pegasust a biztonsag kedveert mert arra meg nem volt panasz soha.

2 kedvelés