Hírfikázó

Hm… azt hittem az iMagazin legalább valamilyen szinten kiküszöböli a többi “híroldal” hibáját. Legalábbis általában elolvasom a híreket és ha van is benne hiba (mert miért ne lenne), akkor legalább általában elismerik és javítják. Vagy megvitatják normális hangnemben.
De ez az apróság most kiakasztott:

[color=red]Red[/color] iSTYLE [color=blue]jarodfree[/color] • 9 órája
Nem sértődött senki, csak ha már belekötsz valamibe, ráadásul tök vagy hozzá (meg úgy tűnik a szövegértelmezéshez is), akkor még ne állj le bizonygatni, mert csak magadat égeted. Szép napot!

Kiemeltem vastaggal a problémámat. Egy “híroldal” hírszerzője (vagy nem tudom pontosan még milyen szerepeket tölt be az illető ott…) is ugyanolyan alpári, mint egy-két hozzászóló, akkor mit várjunk a “közönségtől”? No meg így hogy akar megtartani, vagy akár növelni olvasószámot???
Lassan az lesz, hogy az iMagazin olvasásáról is lemondok és nem fogok egyáltalán Apple híreket olvasni sehol sem. Vagyis még van az Apple blog, de ott meg Csaba az elfoglaltságai miatt nem ér rá “komolyabb” blogot írni, így az is kezd eléggé érdektelen számomra. Szóval már csak ez a két hírforrás van. No meg a HWSW, amit nem az Apple hírek miatt olvasok…
Szóval lehet a vébén az lesz, hogy tényleg csak innen fogok tájékozódni Apple hírekről. Vagy keresek egyéb külföldi forrást (ötletek jöhetnek) :slight_smile:

Ó, ezek az “urak” nagyon elteltek önmagukkal. A saját képmásukat is eléggé kedvelik, itt M.Cs.-ra is gondolok, nekem nem jön be az ilyesmi.

Igen, szerintem ő egy eléggé megosztó személyiség. Vagy kedveled vagy nem. De olyan ritka, hogy nem érdekel :)
Viszont én szeretem a blog formátumot. Hogy nyíltan ki merik nyilvánítani a véleményüket. Még akkor is, ha nincs igazuk vagy nem értek velük egyet. És nekem tetszik is a stílusuk, ahogy ezt teszik. Mégis (tudomásom szerint) az olvasókkal mindig tisztelettel bánnak még akkor is, ha legszívesebben a cikk hangnemében elküldenék őket … .

Howard Stern is az…
De a “szakosodott” újságírás eléggé elhatárolandó a közszerepléstől. Ugyanis ezt hajlamosak összekeverni a “mondva csinált” irkafirka suhancok.
Engem nem zavar, ha kicsit pikírtebben fogalmaz valaki… De csak abban az esetben, ha alapvetően olyan a genetikája. Az iM-en látható “produktum” az egy marketing-bullshit. Elfogadom, mert szükség van ilyesmire. Meg ugyebár vannak azok, akiknek napi szükségleteik közé tartozik, hogy afféle “jelentős” horderejű irományokat (direkt nem hívom cikknek) olvassanak.
Az NEM újságírás. Az egy sz@r.
Én időnként csak rápillantok a kezdőlapjukra, de ritka az a pillanat amikor nem köpök. Szerintem titokban az új bM-ről importáltak firkász(oka)t.

Az ifjúsági magazin egy propagandaoldal, kattintásvadász android utalásokkal, semmi egyéb. Néha jót röhögök a bénázásukon, irogatok pár borzalmas kommentet, és vásárolok az Apple-től direktben, vagy a konkurenciától… Az elmúlt tíz év beszerzéseiből kábé 2 db iphone tokot rendeltem tőlük, pedig volt tizenpár mac, egy féltucat iphone, egy tucat billentyűzet és egér ahogy elhasználódtak… Nem szimpatikusak, de legalább drágák.

1 kedvelés

De ez az, hogy ez a formátum nem újságírás, még ha annak látszik is néha. Pont ezért tetszik, mert csak vélemény. Amivel lehet is meg nem is egyetérteni és el lehet fogadni a stílust vagy nem. Nekem bejön. Vagyis mióta nyomatja a Csaba saját napi videós blogját, azóta egyre érdektelenebbek ott az írások számomra.

Totál egyetértek.

Erre meg kíváncsi lennék, hogy melyik oldalra gondolsz, mert nem egyértelmű. :slight_smile:

Szerintem Csaba most magyarorszagon magas a legjobb videos, en nem bann hogy inkabb ezt csinalja mint az iras. Foleg amiota ennyit utazik.

Ezzel én is így vagyok, de! :)

  1. Azóta nem annyira érdekel a blogjuk.
  2. Nem bírom mindennap meghallgatni a videós blogját, mert sokszor sok belőle :)
  3. A gyerekkel együtt nézem, aki éppen nyaral nagymamánál és emiatt nem láttam már jó régen… :)
1 kedvelés

Nekem ket hete nincs netem 😂 De utana ledaralom egyben az egeszet.

1 kedvelés

Ezt olvastam tegnap a bM-en, egymástól veszik át a híreket? Mindenesetre H. nyelvezete semmivel sem jobb, mint N.K.-é, sőt.

Lefogadnám, hogy mindegyikük önéletrajzában szerepel, hogy “újságíró”. :)))

Ebben az igazan durva az, hogy: “Ezt olvastam tegnap a bM-en”

Ciki?

Inkabb azt mondanam, hogy valamiert szereted kinozni magad 😁

iM sem jobb, és ott még kommentelők is vannak (ugye?).

Mar azt is egyre kevesebbet olvasom, amugy az immeg mindig brutalisan jobb mint a beszmac. Igazabol van a 444 meg az index alul es meg annal is lentebb van a beszmac. Mert a tobbi oldalon lehet rossz a tartalom de legalabb mukodnek az oldalak :D

A zajmagazin nem újság, a legnagyobb jóindulattal is értéknövelő, céges szórakoztató blognak nevezném. Akik oda írnak, nem újságírók, önjelölt hobbisták, meg alkalmazottak, akik kedvtelésből (ingyen?) lefordítanak más nyelvű cikkeket, és/vagy írnak maguktól valamit. Ezért így is kell megítélni őket, sztem. Én egyre kevesebbet olvasom, de az látszik, hogy oda is jár elég sok suttyó kommentelni, néha elfogy a cérna. Ez nem mentség, főleg ha nem volt igaza a post írójának, csak kicsit árnyalja a képet.

Appleblog legalább néha vicces és kritikus.

Az Ifjúsági Magazin meg… jajj. De nívósabb a felület, mint a beszmekk ugyanazokkal az elfogult cikkekkel. Almamagot olvasok inkább. 😀

1 kedvelés

Most írhatnám, hogy értelek, de minek hazudjak? :)) Azt mondom, nem lehet olyan minőséget elvárni egy hobbi postolótól, mint egy valódi újságban egy valódi sajtótermék esetében, úgy szakmailag, mint emberileg; végre leírhattam ezt a hiánypótló közhelyet. :DD

Mi vagyunk a 10 millió magyar szövetségi kapitány(ok) országa!
Csak hogy egy sporttémába vágó hasonlattal és jellemzéssel éljek.

Én is szeretek barkácsolni, de korrekt munkához szakemberre van szükség.