Hozzáértő Pécsett?

Kedves Mac-barátaim!

Édesapámnak van egy G4-es Power Macintosha (Digital Audio), ami néha tökéletesen bootol, sokszor nem. Már mindent kiprobáltam, beleértve egy RAM kicserelést. Most már a legutolsó gyanú egy laza kábel (Slave / Master vagy olyasmi). Szoftverfelhasználáshoz jól értek hozzá, hardver javításhoz viszont tuti nem.

Nincs itt valaki Baranya megyében, aki megnézheti ezt a szép gépet a probléma nyomában?

Köszönöm minden komoly ajánlatot előre is!

Üdv:
Bob

Amikor nem bootol olyankor se kep se hang? Regen foglalkoztam ilyen gepekkel, de az alaplapi elem lemerulese is szokot galibat okozni.

Kedves solareclipse!

Bővebben magyarázva, a gond a következő:

Néha indul el normálisan.
Sokszor nem indul el. Ha ez történik, a bootolas megy, viszont majd megjelenik egy szürke asztal és egy üres menüsor; ikonok nincsenek. Egér sem működik.

Ezt már probáltam:
Mac OS 9 újratelepítése
Mac OS X Tiger telepítése
Különböző System Extensions kikapcsolása
Safe Boot
NVRAM Reset
SMC Reset
RAM ki- és beépítése, valamint csere
Az elem biztos hogy jó, mert akkor, amikor elindul, rendesen mutatja az időt és tölti a beállításokat.

Az utolsó ötletem: Talán laza az IDE kábel.

Tudsz te segíteni?

Üdv:
Bob

Na ezt most passzolom, de ha laza lenne a kabel nem toltene be semmit, ez nem ugy megy hogyha rossza a kabel csak a fele ikonokat tolti be.

A gondolatom nem is az volt, hogy itt találjak segítséget, hanem hogy esetleg találok egy hozzáértőt Pécs környékén, aki élően megnézheti a Macit.

Remeljuk sajnos senkirol nem tudok aki Pecsi lenne.

Marad: Console – system.log, kernel.log, Diagnostic reports…
+
boot verbose-módban, hátha kiír valamit, amiből rá lehetne jönni a hiba forrására.

(Döglődő vinyó?)

Elfelejtettem mondani, hogy a gépen Mac OS 9.2.2 fut. Ott Console meg Verbose Mode szerintem nincs.

Hardware Test volt már.

Tigert is említettél.
9-esen csak egy vinyócsere-próba marad (?). (TechTool, vagy mik voltak annak idején?)

Ha nagyrészt Mac OS 9 alatt van használva és már régen volt, akkor egy Desktop database újraépítés nem árthat: Amikor megjelenik Mac OS 9.2-es logó le kell nyomni a CMD + Alt billentyűket.

Clean install volt Mac OS 9 újratelepítése? Létrehozott egy “Previous System Folder” mappát vagy csak a régi rendszert frissítette? Ha az utóbbi, akkor lehet a hibás beállítási fájl, rendszerfájl is átmentődött az új telepítésbe és az okozza a gondot.

Szia esetleg a Tiger telepitő nem eladó ?