Illustrator bug?

Sziasztok,

Illusztrátorban egy olyan Snap to Grid problémával találkoztam, amit nem tudok kikapcsolni.
A vonalzót illeszteném valamihez, de elugrik onnan.

Itt egy GIF hogy miről beszélek.

Tudja valaki, hogy a …ba lehet ezt kikapcsolni?

Kapcsold ki az Align to pixel grid funkciót.

hol találom? - Megtaláltam…

[thumbup]

Én is kérdeznék.

A rácsra igazítás be van kapcsolva, de képtelenség ezt a kis kört a közepénél fogva rácspontra rakni. Ötlet? A dolgot nem is nagyon értem, mert a körnek van négy pontja és a közepe, egyik pont sincs rácsponton…

Én a kérdést nem értem, a kör vonala rácson van, mit, hova szeretnél? :) A rácshálóba igazítani, vagy?

Szerintem azt szeretné, ha a kör középpontja kenne két rácsvonal metszéspontján.

így…?

Nem a felbontás miatt van? Mintha mondjuk egy pixeles kört szeretnél rakosgatni.

Sokkal nagyobb körrel is meg tudom csinálni. :( A rácsvonalak távolsága 0,635 mm, már ha ez számít.

Szerintem ehhez a mérethez inkább CAD kéne, az Illu nem pontos.

Próbáld meg 10:1-ben csinálni esetleg.

Az nem megy, NYÁK rajzokat készítek vele, ott 1:1 méretarányban kell rajzolnom. Már megszoktam, többször rá kell próbálni és egyszer csak jó lesz. Vagy, ami gyorsabb, kikapcsolom a rácsra igazítást, egérrel a jó helyre viszem az ojjektumot, majd rácsra igazítás vissza, kis mozdulat és a középpont a helyére ugrik.

Igazábol azt hittem, van erre valami trükk, amit nem ismerek. CAD programmal nem akarok foglalkozni, az Illu tökéletes ebből a szempontból. Annó próbáltam párat. Mit ne mondjak, a kezelőfelület logikájának megértéséhez születni kell vagy én voltam türelmetlen…

1 kedvelés

Kerülő megoldásnak állíts be feleakkora “keyboard increment”-et, mint a grid.

Ez tök jó ötlet!

A transform úszópalettán akár ezred milliméter pontossággal lehet méretezni vagy pozicionálni az elemeket, és azt is be lehet állítani, hogy az object melyik testrészéhez viszonyítson, ill. illeszkedjen-e a gridre:

Ezredmilliméterre beállítod, de ő bármely konverziót elcsesz, mégpedig századmilliméterekkel. Köszönjük, Adobe : (

Tudom, a pt/mm kerekítős sztori, de így be lehet igazítani 2 grid közé, azért ez csak pontosabb, mint kézzel tologatni. :)