Illustrator

Ahoy!

Laysers palettán van egy rakás objektum (vagy hogyan hívják). A rajzban kijelölök egyet. Hogyan tudok a Layers palettán a kijelöléshez ugrani? Most kijelölök egy vonalat és görgetek fel-le, amíg észre nem veszem, hol is van a nyavajás… Unalmas és lassú.

locate object-tel, így: http://graphicdesign.stackexchange.com/questions/28072/how-to-go-to-layer-of-currently-selected-object-in-illustrator

1 kedvelés

Ahh, köszi!

nincs mit!

Az egyik layer (egy negyzet elem, 90%os attatszoseggel) amikor masolom egy masik projektbe nem a helyere kerul (a tobbi masolt reteg pozicioban marad). Ha 100%s opacityn hagyom ugyan azt a negyzetet akkor viszont a megfelelo helyre masolodik. Nem tudom mennyire ertheto ahogy leirtam a hibat, de tapasztalt ilyet valaki vagy en nem ertek hozza?;)

cmd+ F-fel teszed be?

Igen, barmelyik ‘paste’ opciora ugyan az az eredmeny

Tanakodtam egy pár percig, hova is tegyem a “kirohanásom”…
Rohadtul elegem van, hogy egy komplexebb dokumentum piszkálásakor berohad az illu… a CPU használat ugyebár képtelen 100% fölé menni, de ettől a feladatom sem fog célegyenesbe érni.

Illustrator használó sorstársakhoz intézett kérdésem… Akik esetleg nem MBP kategóriájú gép mögött ülnek, hanem esetleg komolyabb a vas… Nálatok is berohad ha olyan doksit piszkáltok ami az alább látható paraméterekkel rendelkezik?
Nekem még egy sima zoomba is bele-bele rokkan. Érdekes, hogy nagyon ritkán pörög fel a venti, olyan mintha nem is próbálná melóztatni a gépet. Nagyon furcsa.

Adott egy másik doksi, ami nagyjából hasonló paraméterű, de ez még türhető dinamikával rendelkezik.

Nekem nincsenek hasonló bonyolultságú feladataim, tudsz küldeni mintát?

Yesss… Kuldtem egyet. Koszi!

Hááát… minden szoftvernek megvannak a korlátai.
Nálam CC 2017 fut, Mac Pro 5,1 12x3,33 GHz, 24 GB RAM, Radeon 7970 (3 GB). Nem szenved különösebben, zoomolásnál felmegy akár 170%-ra a procihasználat (100% = 1 mag), egy Cmd + -os zoomolás kb. 0,5 másodperc; bekapcsolt GPU-gyorsításnál a procihasználat szinte 0, és sokkal gyorsabb a zoom.
üdv
TT
Szerk.: mindez Yosemite-n.

Nekem a CC2019 verzion docog.
Ezek szerint a MBP 2016 (15" 2,6GHz i7 - AMD Radeon Pro 450) ereje eddig terjed.

Vajon a DVGA a szuk keresztmetszet? Nem hinnem, hogy a CPU izzad meg vele.

ps.
Ha jol ertem, ha 2db fizikai CPU van a gepben, akkor kepes kihasznalni mindkettot? …csak kulon az egy processzoron beluli magokat nem kezeli kulon-kulon?

Szerintem nem, legfeljebb néhány processz átkerül egy másik magra.
Az első adatok kikapcsolt GPU-gyorsítás mellettiek, de a 7970-es 3–4-szer gyorsabb a Radeon Pro 450-esnél, az mégiscsak egy laptop-GPU.
Próbáld meg régebbi Illuval, esetleg más rendszeren.

Hmmm…
Az Adobe elofizetes cross-platform? Ha igen, akkor feldobom a gyerek PC-jere es lecsekkolom azon.
Bar az megint jelentosen mas kavehaz (i7-7700, meg valami 1070-es gaming DGPU).

Hat valoban…
Igen jelentos kulonbseget tapasztalok mar a gyerkoc gepen is (annak ellenere hogy a gepeben sima HDD van). Viszont ahogy nezegettem, inkabb a memoriat irja tele egy-egy muveletnel a peldafile eseten.

Lehet bevasarolok egy mac pro-t… egyre tobb ilyen krixkrax-al kell bibelodnom.

Koszi a segitseget!!!

1 kedvelés

Újdonság a nyomorultban. Grrrr
Nekiállt lag-olni az illu. A megnyitott projectektől függetlenül.
…és hogy tetézze, mindegyik gépemen ugyanezt csinálja.

Activity monitorban nem látok semmi különöset. A szokásos 98-99%-os procihasználat.

Kiváncsi leszek a megoldásra. Én már egy éve feladtam… ilyen és kész. Nyomorult Adobe

1 kedvelés

Wow! Kb 10 év semmittevés után rágyúrtak a fejlesztők a 3D-re. Nem egy archicad, de kezdetnek, alap dolgokhoz nem is rossz. :slight_smile: Az alkotást a holland művész, Van Benne Render ihlette. :smiley:

Húba’, azt a dokkot! :slight_smile:
Én így szervezem, hogy kiférjen:
dokk-1

Ez igazan remek Mrs.Lipton… :slight_smile:
…de 2022-ben eljutottak mar oda, hogy kepesek akar tobb magot is hasznalni a CPU-bol?