iMac 2008

Hozzám került egy iMac 2008 20"-es gép. A rendszer disk full üzenetel megállt, és nem volt hajlandó bootolni.
Indításkor ⌘R, majd disk utility, de nem sikerült a fájl rendszert megjavítani.
Indításkor ⌘S, majd fsck, de így sem jó. Itt látom, hogy a fájlok megvannak, mountoltam egy disket USB-n, lementettem minden fájlt, amit menteni kell.
Sajnos a DVD olvasó nem jó.
Készítettem egy usb kulcsból maverick telepítőt, de a gép nem igazán akar bootolni usb-ről. Volt ⌘⌥PR is.
Egyszer elkapta, elindult a rendszer , elindult a telepítő, töröltem a gép diskjét, elindult a telepítő, de utána leállt, hogy nem tudja ellenőrízni a telepítőt.
Azóta nem akar indulni USB-ről. Megjelenik az alma, majd teker, teker a spin.
Most azon gondolkodom, hogy szétszedem (van tapadó korongom, megfelelő csavarhúzóim, már szedtem szét, mert beleragadt a dvd olvasóba egy lemez) kiveszem a diszket belőle, arra telepítem fel a maverick telepítőt, visszarakom, majd remélhetőleg bootol róla és felrakja a rendszert magára.
Kérdésem: működhet ez? Telepítő médiára lehet telepíteni?
Szerintem nem települt rá annó firmware frissítés. Lehet ez a gond?
Valakinek valamilyen ötlete?

FW porton keresztül tarket diskmodban egy telepítés elsőnek?

Nincs itthon fw kábel, azt még szerezni kell, ilyet még nem csináltam, majd megpróbálom

1 kedvelés

Jelentem sikerült. Csak egy régi firewire kábelt találtam, de azt a macbook proba nem tudtam bedugni. Újrakészítettem egy usb pendrive-ot, egy másik eszközzel. Azzal persze bebootolt. Innen már megy minden. Mi ebből a tanulság, használj mindig megbízható, minőségi hardvert. (Pedig a másik pendrive egy darth wader jelmezben van)
Köszönöm a segítséget.

4 kedvelés