Imac 2017 downgrade OSX blade SSD-re

Sziasztok!
Eloszor is nagyon koszonom a korabbi segitsegeteket!

Adott egy imac 2017 (21” retinak 4k 3,4 i5 radeon 560 4Gb - A1418)

A Ventura 13.5 ota folyamatosan fagy csak netezesre hasznalom, de rendszeresen osszeomlik orakig nyit meg egy oldalt barmilyen keresomotorral. Jelenleg 13.6.4 fut rajta.

A gyari 1Tb Hdd lecserelve Crucial 500BX 2Tb-re sza mennie kellene. De mint kiolvastam, van benne egy 32Gb-os blade SSD amely a regi 1Tb-os vinyo pufferenek szolgalt.

Most szeretnem dowgradelni a gepet Montereyre vagy Catalinara, mert azokkal jol ment illetve azokon meg van a Radeon560-nak tamogatasa, az Sonoman mar nincs de a Ventura is keteselyes…

Szoval, van benne es a blade SSD, vettem hozza atalakitot meg egy 512-es M.2 2280-as Pcle SSD-t, es arra szeretnem telepiteni az OSX-et mert az a bus gyorabb mint a Sata-ra helyezett 2Tb-s.

Hogyan?

Koszi!
(A kepen az ssd mar az atalakitoban)

Szia !
Itt a teljes leírás : iMac Intel 21.5" Retina 4K Display (2017) Blade SSD Replacement - iFixit Repair Guide
Mielőtt elkezded ne felejts el ragasztó szettet rendelni.
Az adaptertől függ hogy 2x-es vagy 4x-es sebességgel fog működni !!!
Sok sikert , Üdv.

A Sonoma es a Sequoia is tamogatja a Polaris Radeonokat, szoval barmi is legyen a geppel, annak nincs koze a GPU driverhez. Tehetsz bele sima M.2. SSD-t. Egyszeruen rakd bele, bootold be a tekepitot es telepitsd fel. Ha nem latja, akkor lehet, hogy kell firmware update az SSD-re.

Viszont HDD-s ilyen iMacet meg nem lattam, igy felve kerdezem, hogy itt nem szorakozott az Apple a homero szenzorral kulon? A 2011-es gepekben emiatt “nyugos” a HDD csere.

Szerencsére ezeknél már elfelejtették azt az ostoba HDD-t.

Nem. A szokasos HGST hdd volt benne gyarilag. Azert hivjak ezt valami hibryd drive-nak.

A sima m.2 bem ment bele mert mas a labkiosztasa.

Szia,

Igen innen az alapotlet, de a szoftveres reszerol nem ir semmit. Tehat beteszem, de mire formatalom elotte, AFPS-re?

Ha bent van honnan fog bootolni?

Bent hagyom a regi SSD-t a sata porton es onnan inditok majd ujrainditasnal ide telepitem a uj osx-et?

Fusion Drive a becsületes neve. Elvileg a gyakran használt file-okat az SSD-re teszi. Igazi katyvasz nem csoda hogy hamar elfelejtették. Spórolni akartak az SSD árán.
APFs-re kell formázni a új SSD-t. Beépíted majd elindítod a SATA SSD-ről és a telepítésnél az M.2 PCIe SSD-t jelöld ki ahová telepíti az új rendszert.

1 kedvelés

Node, azert vettel atalakitot, hogy barki cuccat, az apple M.2. cuccaba be tudd rakni. M.2. az, “csak” el lett toszva a specifikacio. Az M.2. csak es kizarolag a fizikai kialakiast irja le… Nem foglalkozik azzal, hogy hol mi megy. A PCI-E szabvany definialja, hogy M.2. interface eseten melyik labon mi van. Ezt nem igy kellett volna, dehat na, igy sikerult.

Szerk: az ALT-ot nyomva tudod “allitani” eseti jelleggel, hogy mirol induljon, de en tuti, hogy kivennek mindent, csak es kizaroalg azt hagynam benn, amit benne akarok hagyni, irnek USB-re egy telepitot es egyszeruen arrol bootolnek. A telepitobol tudod particionalni is.

1 kedvelés

Még pár ötlet :
Mielőtt szétszeded érdemes a napra kitenni hogy jó meleg legyen a kijelző mert így könnyebb szétszedni.
Nem szabad kapkodni mert könnyen bereped a kijelző csak lassan türelmesen.
Amikor elkészültél a “belsejével” még ne ragaszd össze csak rögzítsd széles ragasztószalaggal és telepítsd majd teszteld. Csak amikor minden 100%-osan működik akkor lehet végleg összeragasztani.
Az első iMac szerelésemnél 3 -szor szedtem szét , persze mindíg összeragasztottam mivel meg voltam győződve hogy én nem hibázhatok. Hát tévedtem.

1 kedvelés

Nap helyett, mehet a hajszarito normalis tavolsagbol. Ragasztoszalag helyett pedig maszkoloszalagot hasznalj, nem hagy olyan ragacsos nyomot es konnyebben lejon.

1 kedvelés