iMac 27" 5K 2020 frissítés (upgrade SSD, processzor, stb.)

Ok, igaz. Valoban nem “hangzott” el.
A hangsuly inkabb a “tervezett vasarlasokon” volt.

Amen

De nem is értem ezt a dobjuk ki. Soha egyik gépemet se dobtam ki. Eladtam és az a pénz ment az újban. Nincs itt semmilyen tervezett elavulás, ha az ember időben eladja cserél ésszerű befektetés mellett naprakészen tarja az eszközét.

Ha a kolléga már cpu és memoria bővítésen gondolkodik kevésnek érzi a gépet, el kell adni kibővíteni az árát és venni egy erősebb gépet ami számára megfelel á/érték arányban.

Most egyebkent, az M3-as iMaccal lett nyilvanvalo mindenki szamara, hogy nem lesz nagy iMac. (szamomra is). En is most csereltem a 27"-es Inteles gepet. Eddig vartam, hatha jon a 24"-es helyett, valami normalis meret. De gondolom “elcsuszott” az iMac vasarlo bazisa. Az otthonra szant gepet nem maganemberek kezdtek venni, hanem rengeteg ceges vasarlo jelent meg (a szamlabol ugye tudja az Apple), oket pdeig a Pro vonal fele kene konvertalni. Volt egy kiugro probalkozas az iMac Pro-val, de nem aratott sikert, igy megy a nagy gep a levesbe. Gondlom, joval kevesebb ceges vasarlas van a 24"-es gepre, mint volt korabban a 27"-re.

Én azért bízom benne, hogy ha nem is mostanában, de lesz majd 27" megint.

Valójában a mac mini mellett főleg hogy már ott a mac mini studio is, sok értelme nincs az imacnek. Az pedig, hogy ugyan azt a teljesítményt megkapod egy laptopban tényleg értelmét vesztette az iMac. Már embert nem ismerek aki iMac-et vásárolna és még az üzeltben is csak max megnézik mert jól néz ki.

Most megnézve gyakorlatilag olcsóbb a MBP ugyan abban a kiépítésben mint az imac, egyszerűen rosszul van árazva az iMac.

Mi az a MBP ?

MacBook Pro

1 kedvelés