Imac hardver hiba

Ha van egy másik gép a közelben, el tudod indítani a gépet Target Disk modeban és hozzá csatolni a másik géphez FireWire vagy thunderbolt kábellel. Ekkor a másik gépen fel kell jönnie, mint egy sima külső meghajtó.

Köszi a gyors választ, csak az a gond ,hogy mivel nem jó a kijelző ,így nem fogom tudni target módba tenni a a régi gépet, ha jól néztem.
“Ha a számítógép be van kapcsolva, válassza az Apple menü > Rendszerbeállítások elemét, kattintson az Indítólemez lehetőségre, majd a Céllemez mód gombra.” :S

Kösd össze a két gépet Firewire vagy Thunderbolt porton keresztül. Indítást követően nyomd meg a “T” billentyűt - ezt követően meg fog jelenni mint egy sima külső meghajtó a másik gépen.

2 kedvelés

Nos az van, amit elfeledtem írni, hogy a régi (rossz gépen) Fw800 csatlakozás van, míg a másikon Thunderbolt. Átalakítóval ez orvosolható, vagy ez a kombó, ebben a formában bukta?

Elvileg megy.

Thunderbolt 2 csatolos Firewire 800 vezerlo letezik, es akkor csak egy FW800-as kabelre van szukseged. Ha a gepeden Thunderbolt 3 van, ahhoz szukseges egy Thunderbolt 2-es atalakito is. Az FW800 mind a ketto oldalon atalakithato FW400-ra is es akkor eleg az FW400-as kabel is. Az Apple doksija azt irja, hogy ha barmely gepen Big Sur van, akkor a Firewire kapcsolat mar nem mukodik es csak Thunderbolttal hozhato ossze a dolog. Ezt felig meg tudom erositeni, mert a 2018-as es a 2019-es 13"-as MBP Catalinaig tudott disket kiajanlani TB3-TB2 majd TB2-FW800 majd FW800-FW400 csomagon keresztul, mig Big Surra frissitve mar nem. A visszafele iranyt nem probaltam, de elvileg este vagy holnap meg tudom nezni, hogy 10.5 (2005 PowerBook) illetve 10.13 (2008 MacBook Pro) alol kiajanlott TDM lemezt hajlando-e felcsatolni. Szerintem kellene neki, mert szabvany Firewire disknek latszik, de barmi elofordulhat.

1 kedvelés

Rossz gépen FW 800 van, a másikos TB 1. , és úgy fest a kábelt is benéztem, másra emlékeztem, és az meg fw800/ fw400… :D

Akkor egy TB-FW800 adapterre, majd egy FW800-FW800 kabelre, vagy utobbi helyett FW800-FW400 adapterre a mar meglevo adapter melle, majd egy FW400 kabelre lesz szukseged. Ha nincs ilyen kabeled, meg mindig megprobalhatod szetszedni egyebkent. Magnesek tartjak az uveg elolapot, azutan a kijelzot egy marek csavar, majd ha kibukatod a kijelzot, kikotve a kabeleket, ki is tudod emelni a gepbol. Ezutan a HDD mar kozvetlenul kiveheto par csavar eltavolitasa utan.