Imac hardver hiba

Sziasztok!

Adott egy 2010-es 21.5" Imac i3 gép.,amely 2017 szeptemberben videokártya chip cserėn esett át.
A mai napon viszont használat közben lefagyott a gép, es a kijelzon (rusztikus😂) vastag csíkok jelentek meg. Újra indítás után safe bootolt a gép,bejott az asztal, a mapakkal együtt, de a csikok megmaradtak, picit lassabb is lett a rendszer. A következő ujra indítás utan, total szetesett a kijelzo. Még egyszer megprobaltam ujra inditani, de ugyan ez volt, 10-15mpenkent elsotetul a kijelzo, majd vissza jon a szetesett rész. Emellett a hdd jónak tűnik , a gep is mukszik szerintem, de vmi vélhetőleg megholt. Mellékelek képeket, a hibáról.
Szerintetek??

A kepek alapjan ujra a videokartya okozza a problemat.

Köszi. 😉. Ez esetben lehet azt külön cserélni, vagy az egész alaplapot kellene?

Ez egy titkos kód, amit egy idegen/fejlettebb intelligencia sugároz egy másik galaxisból, és most ért ide! Vagy kell nekik a videókártyád az imacből:)))

3 kedvelés

Hali.
Aktuálisan újabb problémám van a géppel. Már 3-4xre csinálja azt,hogy egyszer csak random,mintha eltenné magát sleepbe a gép(elsütétül a kijelző,és szerintem a vinyó is megáll).Semmire nem reagál,csak a főkapcsoló hosszabb nyomására,utána müködik tovább, mintha tényleg csak eltettem volna sleepbe.

Gep tipus? Allapota gyari-e? Ujonnan vagy hasznaltan vasarolt? Operacios rendszer verzioja? Milyen eszkozok vannak csatlakoztatva?

Fent említett gép lenne,saját vétel (2010-es 11,2 Imac i3. ) 10.6.8 fut rajta,illetve egy db USB kábel lóg ki belóle,semmi más. :)

Attól függ, hogy a korábbi probléma hogyan lett orvosolva? GPU csere v. alaplapcsere lett?
A power hosszú nyomásakor ad hangot? Mármint újra bootol, vagy csak “visszajön”? Mert boot után is vissza tud jönni pont úgy, mint előtte volt (appok, ablakok megnyitva, stb).

RAM mennyi van benne?

Elvileg GPU csere. (bizom ,hogy nem himihumiztak) :)
Nem ad hangot,mert a folyamat ugyan az mintha altatnám a power gombbal,és azzal is ébresztem.
Miután elsötétül a kijelző,a gép mükszik tovább,a ventik is forognak,meg ahogy csesztetem az egeret volt, hogy a böngésző oldal elcsúszott ezalatt,csak ugye azt nem látom akkor,csak miután az altatás után “újraébred”.
8gb.

Ha megvilagitod valamivel a kijelzot, nincs rajta a tartalom? Ha tekergeted a kijelzo fenyerejet nem kapcsolodik vissza?

Akkor ez vagy megint GPU-problem, vagy egyszerűen a szalagkábel szarakodik. Az iMac szétszedésekor nagyon könnyű meghúzni, és utána simán produkálhat ilyen hibát.

Az ugye biztos nem lehet, hogy valamelyik sarokba be van állítva a sleep és azért megy le, mert véletlenül kihúzod a kurzort a sarokba? (Már találkoztam ilyen “hibával” :)

Mondjuk ettől még vissza kéne jönnie egérmozgatásra… BTW zsinóros egér vagy BT?

Legközelebb meglesem mind2 opciót. :)

Zsinóros az egér. Ha nagyon beindul a dolog, elöbb utóbb akkor szervízes lesz,de egyelőre reméltem hátha vmi szoftveres bigyó is lehet.Szalagkábel még ami reálisan a hiba forrása lehet. Köszi :)

Nah megint előjött a hiba,és megvilágítva tényleg látni alatta a tartalmat…minden jól mükszik egyébként. A fényerő változtatása sajnos nem változtat semmit (látni lehet azt is amugy a kijelzőn) .

Nah úgy fest teljesen behalt a gép, pár perceket megy, utána jön a kijelzo hiba… 😐☹️

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy van-e tapasztalatok 21.5" late 2012 imac-el? Lehet, hogy elég jutányos áron hozzátudok jutni az alábbi konfighoz.

mac: iMac 21.5 inch, Late 2012
Technische Daten:
Prozessor: 2.7 GHz Intel Core i5
Arbeitsspeicher: 8GB 1600 MHz DDR3
Festplatte: 250GB SSD
Grafikkarte: NVIDIA GeForce GT 640M 512MB

Otthoni sima netezős gépnek tervezném, van esetleg valami tipus hiba vagy valami, amire figyelnem kéne?

Előre is köszi!

Nem nagyon szerintem. Imacekekre nagyon panasz nem szokott mar lenni.

Igen, igazából a video kártya probléma rémlett nekem, de úgy látom ez a széria már nem érintett, legalább is nem találtam sok panaszt.

Nem “már”, hanem “még”. Az újabbakra. :slight_smile:

Sziasztok! :D

Nos az van , hogy újfent megint bemondta az unalmast a gép. Valószínűleg a szokásos móka jött elő, vagy a kijelző adta meg magát (nem is ez a lényeg), ha nem szeretném a vinyón lévő dolgaimat lementeni egy másik gépre, vagy másik vinyóra(ez opcionális) .
Egyelőre a régi gép kijelzője bekapcs után totál setét marad, majd az alma jeles betöltéskor egy minimálisan megvilágosodik a közepe, majd ezután 2-3 mp múlva megint elsötétül a kijelző, és innét se bú se, bá, természetesen a gép továbbra is müködik hallhatóan.
Az lenne szóval kérdésem, hogy ebben az állapotban , milyen opciók lennének a rajta lévő adatok lementésére. Egyik helyen azt mondták, nagy eséllyel bontani kell a gépet, vinyó ki, és úgy lehetne megoldani.
Mivel ez is költséges opció lenne, így reménykedek ,hogy nem emészt fel további pénz magvakat ez a projekt is…

Szebb napokat! :).